"שר נוסף מעל השר ל'נאמנות ותרבות'"

לא פחות מ 100 הסתייגויות ל'חוק נאמנות בתרבות' שיזמה השרה רגב, הניחה מפלגת העבודה על שולחן הכנסת

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במליאת הכנסת נימקו חברי האופוזיציה את הסתייגויותיהם מפני 'חוק הנאמנות בתרבות' אותו מבקשת לקדם שרת התרבות והספורט מירי רגב.

אלא שכחלק משלב ההסתייגויות דרשה סיעת 'יש עתיד' להכניס הסתייגות ולפיה יוגבלו סמכויותיה של שרת התרבות להחליט מהי תרבות על כל המשתמע.

לדברי חבר הכנסת עופר שלח, "אנו מבקשים להוסיף סעיף 1 להצעת החוק, בנוסף ל-82 ההסתייגויות הנוספות, והוא: מטרתו של חוק זה היא לעגן את סמכותה של שרת התרבות להחליט מהי תרבות ראויה ושאינה ראויה, ולנצל את כוחה כמי שמחזיקה ידה על ברז המימון כדי להפוך לקומיסר העל של התרבות הישראלית".

מיקי רוזנטל שנכח אף הוא בדיון העריך שמה שלא תהיה התוצאה יובא החוק לפתחו של בג"ץ, "אני מניח שהחוק הזה יגיע לבג"צ, אבל אח"כ יהיה בכי ונהי על התערבות בג"צ בחקיקת הכנסת. מדובר בחוק שהוא אנטי דמוקרטי וכל כולו אצבע בעין ומטרתו לקדם את שרת התרבות בפריימריז".

רחל עזריה (כולנו) הציעה מצידה שלושה הסתייגויות נוספות לחוק ובהם קביעה כי על ההסדר צריך להיות מבוסס על הסכמה של שני שרים, כלומר, תידרש הסכמה של שר נוסף על שר התרבות. בנוסף, חברי הוועדה יצטרכו לקרוא או לצפות באירוע התרבות המדובר קודם קבלת ההחלטה. כמו כן, החלטת השר תתקבל על פי צוות מקצועי בין-משרדי בדומה לחוק הנכבה.

השארת תגובה