לא הצבעתי שס // איציק סודרי

איציק סודרי
איציק סודרי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

6 תובנות ממעוף הציפור

מבוא: אודה ואבוש שאלו הבחירות הראשונות בחיי מאז עמדתי על דעתי וזכות הצבעתי שלא מימשתי את זכותי להצביע לתנועת ש"ס וזו מהסיבה הפשוטה ששהיתי בחו"ל בנסיבות אישיות ואולי ומכאן אוכל להביע את תבונתי בכמה עניינים על התהליכים ממעוף הציפור, כלומר המטוסים.

  1. העולם שייך לצעירים: בחרתי להתחיל את הטור דווקא בהם כי הם חוד החנית ומפיצי הבשורה. תנועת ש"ס טיפחה וגידלה שדרה רחבה של צעירים חדורי אמונה, אהובים ומלאי אנרגיות ומוטיבציה שמכירים ובקיאים בשפת הדור החדש, דור של רשתות חברתיות ושצמחו על ברכיו של מרן זצ"ל ודרכו ועל גאוותו הספרדית, והם אלה שלהם מגיע את התודה וההערכה על ההישגים המרשימים של התנועה ולהם התנועה צופה את פניה לעתיד הקרוב בבחירות הכלליות בהצלחה, כנגד כל התחזיות, ועל התנועה וראשיה החובה לטפח אותם ולתת להם את המרחב התפעולי ועלינו בוגרי התנועה החובה לאפשר להם להוביל ולתת להם את המושכות ולכוון אותם בעצה טובה מתוך ניסיון.
  2. ככל אשר יורוך: כמי שהתחנך וגדל על הבסיס שגם אם יאמרו לך על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל, גיחכתי בגיחוך גדול על הסדרות, המאמרים והפרשנויות שזה נגמר. הבחירות לרשויות הוכיחו כי ברגע האמת אנחנו אמונים ונאמנים לככל אשר יורוך. ש"ס בבחירות האלו הראתה שהיא פועלת בשתי זרועות, הזרוע הראשונה, החשובה והעיקרית היא זרוע בני התורה הספרדים, שהיו צמאים להנהגה והוראה אחרי פטירתו של מרן הרב עובדיה זצ"ל וזה התבטא והוכיח את עצמו במסע הקודש ובמסירות נפש של מרן ראש הישיבה נשיא המועצת חכם שלום הכהן, שכיתת את רגליו מעיר לעיר במסע שעורר והדליק את בתי המדרש, האברכים ובני הישיבות ואיחד שוב את השבט סביב הנהגה אחת וגאוות יחידה.
  3. נציגי ש"ס ברשויות: הזרוע השניה הם הנציגים המבטיחים ברשויות המקומיות, נציגים אותנטיים שמכירים, מדברים ובעיקר פועלים למען עירם ושולחיהם ובהתאמה מושלמת לאוכלוסייה שממנה הם באים, פועלם במהלך הקדנציה לטובת הבוחרים היא הנותנת להכפלת כוחם והתקווה היא שהם ידעו להביא אותם לקלפי כנציגים של התנועה גם בבחירות הכלליות. נכון לומר ורצוי להדגיש כי בבחירות לרשויות, הבחירות אישיות על סמך היכרות ונגישות עם הנציג המקומי, והנה הנה העובדה על פי התוצאות שנציגי ש"ס ברשויות הם הנציגים הכי זמינים והכי יעילים, וכן, איפה שהיה צריך לשפר שיפרו ובמקומות שההנהגה הארצית ראתה לנכון להחליף נציגים לנציגים יותר ראויים יותר החליפו ושינו, ולכן לא פלא שש"ס זכתה לראשונה בנציגים גם במקומות שלא היו לה נציגים הרבה שנים.
  4. סקרים: בכל מדינה מתוקנת כל הסוקרים והסוקרות ואולי בדגש על סוקרות היו עפות הביתה למצוא פרנסה אחרת. שוב הוכח כי ש"ס היא מעל כל הסקרים, פעם אחר פעם בתקופה האחרונה הם ניסו באופן נפשע שלא תואם לשום מציאות להראות כי ש"ס נמחקת והציבור ראה את נתוניהם המוטים כתורה למשה מסיני והאמינו לזה, אבל אז הגיעו התוצאות לבחירות ברשויות והוכיחו בדיוק את ההיפך. ש"ס צמחה בלמעלה מ25 אלף קולות והיא מחזיקה בנתון המדהים של תנועה עם הכי הרבה נציגים במועצות, כלומר, 165 נציגים. מספר שאין לו אח ורע. תוצאות הבחירות לרשויות מפיחות בי תקווה רציונלית כי ש"ס אכן יכולה לחזור לתוצאה דו ספרתית בבחירות הכלליות.
  5. ההנהגה: במעט שכן עסקתי בבחירות לרשויות מתוך רצון כנה לסייע נוכחתי ונחשפתי לצוות והנהגה חכמה עתירת ניסיון, שלוקחת סיכונים למול הסיכויים ובתבונה פוליטית מדהימה שקשובה לאנשי השטח, החל כמובן ביו"ר שלנו אריה דרעי שליחו של מרן זצ"ל עתיר הידע והניסיון, ועד המנצח על המקהלה בקשיחות אופיינית הידועה של חיים ביטון דרך ומעל עם האנשים הטובים בבחורינו כמו ח"כ ינון אזולאי. וכמו שאומר הפתגם, לא מחליפים סוסים בעליה.
  6. אחדות מול פילוג: לסיום, מסקנתי מהבחירות האלו שהציבור הספרדי, תלמידי מרן זצ"ל, נאמני דרכו, באמת הינו שבע ממחלוקות ורוצה אחדות, מבקש לאחד את השורות, צמא להיכנס תחת מטריה אחת של תנועה ומועצת חכמים. נמאס לו משנאה ואיבה, מפירוד ופירור של המחנה הספרדי הטהור של מרן זצ"ל.

איציק סודרי הוא יועץ תקשורת, לשעבר דובר תנועת ש"ס

השארת תגובה