אחרי הבחירות: הרוטציה שהייתה או שלא

הבית היהודי ברחובות
הבית היהודי ברחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע הכישלון בהכנסת הנציג השלישי למועצה, נרשמו בשבוע האחרון חילופי האשמות בין ש"ס ודגל התורה המטילים איש על רעהו את האחריות לתוצאה העגומה.

בעוד גורמים ברשימה המאוחדת מציגים חזות מלבלבת כשהם טורחים להבהיר כי במבחן התוצאה הצליחה הרשימה לגרוף הישג נכבד ויאה של 5862 מצביעים, ובכך אף להגדיל את כוחה במספר הקולות ביחס ל2013, הרי שמתחת לפני השטח התחוללה בשבוע האחרון סערה רבתי כאשר האשמות והאחריות לכישלון הוטחו מקיר לקיר.

כבר בעיצומה של מערכת הבחירות, מיד לאחר כינוס האחדות בבית העם האשימו ב'דגל' כי בש"ס לא טרחו להביא אף דמות רבנית או פוליטית לכינוס הענק וזאת בשעה שמצד 'דגל' הטריחו עצמם מרן הגר"ח קנייבסקי לצד דמויות תורניות נוספות וראשי ישיבות במיוחד כדי להשתתף בכנס ולעורר את הקהל להצביע עבור רשימת שס"ד. כמו כן טענו ב'דגל' כי בעצרת בלטו בנוכחותם, בעיקר מצביעי דגל התורה, כאשר מצביעי ש"ס כמעט לא הטריחו עצמם להשתתף.

בש"ס מנגד טוענים כי הידיעה על בואו של מרן הגר"ח קנייבסקי הגיעה ברגע האחרון וללא תיאום עמם, כאשר ידוע לכל כי נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן אינו נוהג לצאת את ביתו במוצ"ש.

"הגר"ח הרי ביקר בערים נוספות בשאר ימי השבוע, מדוע אם כן 'בער' לקבוע את העצרת דווקא במוצאי שבת? התרענו על כך". אומר גורם בש"ס.

כך או כך, מתברר כי עם סגירת הרשימות נחתם הסכם בין ש"ס לדגל התורה ולפיו במידה והרשימה המאוחדת תכניס 2 נציגים בלבד, כעבור שליש קדנציה יתפטר נציג ש"ס שי קזיוף המוצב במקום השני ברשימה לטובת שלמה מונטג נציג דגל התורה.

יצוין, כי בעוד ב'דגל' התורה היה מי שהעלה את הדרישה להפציר בקזיוף לפרוש כאן ועכשיו, כאשר בכירים בש"ס הצהיר כי "ההסכם יקוים במועדו", הרי שגורמים נוספים בש"ס טוענים כי כלל לא ידוע על הסכם שעלה על הכתב בין הצדדים בו התחייבו אקווע או קזיוף לפרוש לטובת נציג 'דגל התורה'.

"לא ידוע לנו על מסמך עליו חתמו אקווע וקזיוף לפני הבחירות בו הם מצהירים כי מי מהם יפרוש מהמועצה כעבור שליש קדנציה, יכול להיות שהיו אמנם סיכומים בעל פה אך אלו לא היו על דעת אבנר ושי, חלק מהמגעים התנהלו מאחורי גבם". אומר הגורם.

את תגובת אקווע וקזיוף לא ניתן היה להשיג.

השארת תגובה