הגוש שנכשל: החל המו"מ הקואליציוני

הבית היהודי ברחובות ביקשו ליצור 'בלוק חוסם' עם אגודת ישראל, ללא הצלחה • נסיון שני החל מול שס – אלא שראש העיר הבהיר: לא אשתף פעולה

רחמים מלול
רחמים מלול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים האחרונים החל צוות המשא ומתן של ראש העיר רחמים מלול שנבחר לקדנציה שלישית להיוועד עם מרבית המפלגות שנבחרו למועצת העיר, בניסיון לגשש ולעמוד על סל הדרישות של כל מפלגה ומפלגה, לקראת פתיחת המשא ומתן הקואליציוני.

אלא שגם כאן נרשמים הפתעות. ל'כל הזמן' נודע כי בימים האחרונים נרשמו מגעים בין יו"ר הבית היהודי אמיתי כהן לבכירים בש"ס ובהם יו"ר הרשימה אבנר אקווע להתאחד כגוש פוליטי לקראת המו"מ הקואליציוני.

הפנייה לש"ס הגיעה לאחר שניסיון של אמיתי כהן לצרף את יו"ר אגודת ישראל פנחס הומינר כצלע שלישית לרשימתו, במטרה להגיע לשולחן המו"מ כמפלגה גדולה מש"ס וכסיעה שווה למפלגתו של יניב מרקוביץ' ובכך לגרוף הישגים גדולים יותר ובהם המינוי הנחשק לתפקיד סגן ראש העיר, נחל כישלון חרוץ.

בסביבת הומינר הופתעו לשמוע על תוכניותיו של כהן כאשר זה אף לא טרח מצדו לשגר פנייה ולבדוק את היתכנות המהלך. "עוד לא שכחנו את הפרת ההסכם ואת ההתנערות שלו, מדהים עד כמה רחוק יכולה להיעלם הבושה". הם אומרים.

כך או כך, משהבין כי הניסיון לנועד לכישלון, ביקש כהן ליזום הקמת בלוק משותף בן 4 מנדטים יחד עם ש"ס, כאשר מפרטים שהגיעו לידנו עולה שבמסגרת הבלוק המשותף יקבל כהן לידיו את תפקיד סגן ראש העיר ללא שכר ואילו ש"ס תמשיך לשמור בידיה על המועצה הדתית. אלא שראש העיר הבהיר כי לא ישתף פעולה עם כל יוזמה של הפעלת שרירים ואיחודים מלאכותיים כאלו ואחרים.

ל'השבוע' נודע כי עד כה נפגש צוות המשא ומתן עם כלל המפלגות שנכנסו למועצה למעט רחובותי, מרצ וככר העיר.

תגובה אחת
  1. לפי השמחה של הומינר בליל הבחירות, הרי שמחכה המון הצלחה לציבור החרדי ברחובות

השארת תגובה