ההצלחה והכישלון: ש"ס גדלה בעשרים אחוזים אך ירדה במנדט

סיעת ש"ס בת ים השיגה מספר שיא של קולות (6,763) אך אחוז ההצבעה הגבוה הוריד אותה במנדט • המוקשים: מפלגות האופוזיציה סירבו לחתום עמה על הסכם עודפים, 124 קולות בלבד חסרו למנדט הרביעי

ברנז
ברנז
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבחירות למועצת העיר בת ים הסתיימו ונדמה שהציבור הדתי בעיר עדיין לא יודע אם לצחוק או לבכות. מצד אחד, הציבור הדתי בעיר בת ים אמר את דברו עם 6763 אנשים שהצביעו לתנועת ש"ס, בנוסף לעוד 291 קולות פסולים, זהו מספר שמעולם לא היה בעיר, כשעליה דרמטית במיוחד הייתה בשכונת עמידר, אך מנגד, בגלל אחוז ההצבעה הגבוה מאוד יחסית לעיר, תנועת ש"ס ירדה מארבעה מנדטים לשלושה.

כעת, שבוע אחרי הבחירות ומסתבר כי מי שבעצם דאגו במיוחד לאחד את הציבור התורני בעיר היו רבני העיר, שעוד לפני חצי שנה ביקשו לשנות את רשימת ש"ס, ומלבד ראש הרשימה רפאל ברנז, ביקשו להכניס 6 נציגים חדשים. ברנז לא הסכים לוותר על נציגיו ואנשי אמונו שמעון כהן סבן וברוך מויאל, והרה"ג אליהו נטף מבחינתו הציע להחליף רק את מספר 3 ברשימה באיש אמונו הרב יצחק אסקפה, ומי שהסכים לוותר מראש על מקומו ברשימה היה יו"ר המועצה הדתית בנימין אלחרר, שאף עמל ועבד קשה מאוד להצלחת התנועה.

לאחר ספירת התוצאות, חברי תנועת ש"ס הלכו לישון שהם יודעים שזכו להכניס ארבעה מנדטים, אך שהתעוררו בבוקר הבינו שבקלפי האחרון התוצאה התהפכה והם הפסידו את המנדט הרביעי. יש לציין שאף אחת מסיעות האופוזיציה לא הסכימו לעשות הסכם עודפים עם תנועת ש"ס, בקואליציה מפלגות ים וישראל ביתנו עשו הסכם עודפים, מה שהשאיר את תנועת ש"ס לבד במערכה. בסוף ספירת כל הקולות, מספר הקולות שחסרים לתנועת ש"ס להכניס את המנדט הרביעי עומדים על 124 קולות בלבד.

כיום הרוחות בתנועת ש"ס בעיר בת ים מאוד רגועות, אמנם ישנם כאלו שיסתכלו על הפסד מנדט, אך מי שמבין פוליטיקה יודע כי רפאל ברנז הצליח להוציא מספר שיא של מצביעים, ולהוסיף עוד 1486 תומכים חדשים. "זה לא סוד שרפאל ברנז בצער על הפסד מנדט, הוא התחייב אישית לתקציב של 4 מנדטים, הוא עבד 4 שנים בכל שעות היממה, הוא לא נח ובאמת עשה מהפכה, אך בסופו של דבר בורא עולם החליט שהתנועה תזכה רק בשלושה מנדטים, מי שמנסה לפרש זאת בצורה אחרת הוא כופר בעיקר. הרי בסופו של דבר רפי הפסיד ברשימה את איש אמונו ברוך מויאל, שהוא התעקש להשאירו ברשימה, אך בשורה התחתונה כולם מבינים שבמספרים ש"ס הגדילה את כוחה בכעשרים אחוז, אם לא אחוז ההצבעה הגבוה היא הייתה היום עם 6 מנדטים" אומר אחד מרבני העיר.

רפאל ברנז עצמו הסכים לומר: "אני מקבל הכל באהבה, ככה הקב"ה רצה שיהיה, עשיתי הכל עפ"י רצונם של רבני העיר ואני שמח שהם עשו הכל שמערכת הבחירות כאן תעבור בהצלחה. לא היה לשון הרע, לא היו מחלוקות, הפסדנו מנדט וזה הכי מצער אותי, אנשים לא מבינים כמה המנדט הזה חשוב, בפרט שמדובר על נציג שלא הסכמתי לוותר עליו, זה אומר שסמכתי עליו בעיניים עצומות ואני עדין ממשיך לסמוך עליו. אני מעדיף לא לפרסם מה יהיה בהמשך הדרך, אך אני יכול להבטיח שנעשה הכל לכבד את כולם".

עוד אומר ברנז: "תנועת ש"ס בת ים הגדילה את כוחה בקצת יותר מעשרים אחוז, לצערי אחוז ההצבעה הגבוה שהיה בעיר גבר עלינו, מהבוקר צעקנו לציבור שלנו לצאת להצביע, אבל בשורה התחתונה הכנסנו למערכת הממוחשבת 7180 קולות, בפועל 90 אחוז מהם הגיעו להצביע, זאת אומרת שהמטה עבד בצורה מושלמת. הבאנו כמות תומכים של 6 מנדטים והצלחנו להכניס רק 3 חברים, יש עוד שני אנשים שהיו ברשימה, עבדו מאוד קשה לא רק עכשיו אלא 4 שנים רצופות, רועי וטורי ועמוס מימון, בכל הישיבות היינו בטוחים ששניהם יהיו בפנים, ערב הבחירות ישבנו ממש ליד הציון של מרן הגר"ע זצוק"ל והאמנו בלב שלם שהם בפנים, במיוחד רועי וטורי שניהל את מטה הבחירות, ראה את המספרים וידע שהוא בפנים".

"אבל הקב"ה החליט אחרת ויאמר לזכותם שהם קיבלו זאת באהבה, הגיעו אלי מיד שהתפרסמו התוצאות בבוקר, אמרו לי עשינו כולנו כל מה שיכולנו, עבדנו כולנו מאוד קשה, איש לא חלם שזאת תהיה התוצאה, אבל אין לנו שאלות על בורא עולם, אני מאוד מעריך את מה שהם אמרו, והם הוכיחו שהבחירה להציב אותם במקומות ריאליים הייתה נכונה".

"בנוסף אי אפשר לשכוח את העוזרים שלי מוטי בוסקילה ואברהם ישראל, כמות שעות העבודה שהם עבדו בארבע השנים האחרונות היא עצומה, כל מה שרואים בעיר עבר דרכם, שכולם ישנו הם היו ערים, שכולם טיילו עם המשפחות הם עבדו, ועל זה מגיע להם יישר כח ענק ואני אוהב אותם. נכון שהם ציפו להיות אחרי הבחירות עם תוצאה אחרת, והם לקחו זאת קשה מאוד, אבל גם הם אנשי אמונה ומוכנים להמשיך לעבוד כרגיל כאילו כלום לא קרה. מה שעוד חשוב זאת העובדה שעברנו את מערכת הבחירות המכובדת ביותר שעברה העיר בת ים מאז ומעולם".

לשאלה מה יהיו ההסכמים הקואליציוניים אמר ברנז: "כרגע יש בחירות לסיבוב שני לראשות העיר, הרבנים החליטו שתנועת ש"ס תתמוך ביוסי בכר, יש לנו דרך ונלך איתה עד הסוף. אחרי הבחירות הקב"ה יחליט מה יהיה. התפקיד האישי שלי ממש לא מעניין, יש לי צוות שמוכן להמשיך לעבוד גם בלי תפקידים, מה שחשוב לנו זה המשכת העשייה והסיוע לציבור התורני בעיר בת ים. לתנועת ש"ס יש את מועצת חכמי התורה ואת יו"ר התנועה שר הפנים, נעשה כל מה שהם יחליטו".

תגובה אחת
  1. ברנס תעבדו על מישהו אחר נמאסתם לכו הביתה שש"ס תביא נציגים חדשים נתמוך בהם ויהיו לה 7 מנדטים

השארת תגובה