בית כנסת הוקם בחטף בגינה ציבורית

תושבי אלעד כועסים, מאז הבחירות כבר הספיקו במחטף להקים בית כנסת בלב גינה ציבורית בשיטת 'חומה ומגדל' • מאיימים: להרוס או שנפנה לבית המשפט

בית כנסת באמצע גינה 2 (1)
בית כנסת באמצע גינה 2 (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום ראשון בבוקר, תושבים מהעיר שלחו מכתב התראה לראש העיר ישראל פרוש וליועץ המשפטי של עיריית אלעד, ניסים לוי, בו הם דורשים כי ידאגו  שמבנה בית כנסת שהוקם יממה לאחר הבחירות, על שטח פארק בעיר בין הרחובות רשב"י, המאירי ורבי יוסף קארו, יפונה באופן מידיי.

במכתב ההתראה שנשלח על ידי עו"ד שלמה ממליה נכתב: "באישון ליל שישי האחרון ה 04.11.18, הוקם בלב ליבו של הפארק מבנה מפלצתי בגובה עצום שיועד לשימוש קבוצה סגורה של קהילה מסוימת, שמאן דהו חפץ ביקרה. למותר לציין כי המבנה הוצב ללא כל היתר בניה ובניגוד גמור לייעוד השטח המהווה שטח ציבורי בכלל ושטח ירוק בפרט".

"הדברים חמורים מאין כמותם ומעלים תהיות רבות באשר לעיתוי הצבת המבנה סמוך ונראה לבחירות לרשויות המקומיות, שאין הח"מ רואה כרגע מקום לפרטן", הוסיף עו"ד ממליא. "מכל מקום, הצבת מבנה מפלצתי זה שנעשה ללא כל הודעה מוקדמת ותוך קביעת עובדות בשטח החריב את מראהו הירוק והפתוח של הפארק וסביבתו באופן מזעזע ומקומם".

בהמשך נכתב, כי "לאחר שעזבו הקבלנים את המקום נחשפה לעיני מרשיי גודל העוולה. מלבד החרבת מראהו של הפארק, הרי שבכך הופקע הוא בכוחניות משימוש הציבור ומייעודו התכנוני הקבוע והמפורש בתוכנית המתאר, תוך רמיסת הזכויות הבסיסיות של תושבי העיר אלעד בכלל והשכונה בפרט והצורך האדיר והיום יומי לשימוש בפארק".

"בנסיבות אלו לא נותר למרשיי אלא להגיש עתירה מנהלית ולפנות לכב' בית המשפט לקבלת סעד מידיי לפינוי המבנה מהפארק", טוען ממליא, "שהרי אם קיימת החלטה מנהלית במעשה או במחדל שהצורך בביטולה משווע מאליו, הרי שכאן היא נמצאת ומכאן היא זועקת. ברור כשמש, כי דבר שאינו תקין מתחולל בעיריית אלעד. קשה להאמין כיצד זה במאה ה-21, במדינה דמוקרטית ומתוקנת, נוהגת לכאורה רשות מקומית באופן מביש שכזה ותוך התעלמות מוחלטת מהוראות החוק וזכויות תושביה, כאילו לית דין ולית דיין".

את המכתב מסיים עוה"ד ממליא בדרישה "לפעול לאלתר לעצור את 'מחזה העוועים הלזה, ולהרוס / לפנות את המבנה שהוקם משטח הפארק', תוך אזהרה, כי אם "לא ייעשה כן בתוך 7 ימים, ייאלצו מרשיי לפעול לפי כל הסעדים המצויים בידם, לפי כל דין לרבות הגשת עתירות לבית המשפט".

השארת תגובה