בג"ץ קבע : המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי

בג"ץ דחה את תביעת ניידות חב"ד וקבע: המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי • מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס :" שופטי בג"ץ אמרו בצורה ברורה. המשרד לשירותי דת פועל במקצועיות ושקיפות מלאה בהתאם לחוק ונמנע מפוליטיזציה ומשיקולים זרים"

ניידות חב"ד
ניידות חב"ד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בהכשר בג"ץ; בית המשפט העליון קבע :"המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי" ובכך דחה את ערעורה של חברת ניידות חב"ד כנגד המשרד לשירותי דת. פסיקת שופטי בג"ץ מצטרפת לפסיקתו של השופט אלי אברבנאל מבית המשפט המחוזי בירושלים שקבע שהמכרז להקמה ולהפעלה של "פרויקט להעמקת הזהות היהודית בקרב בני נוער וצעירים מפריפריה חברתית וגיאוגרפית בישראל".  נוהל ללא דופי. והנהלת המשרד פעלה בהתאם לדין והחוק.

בכתב התביעה אותה הגישה ניידות חב"ד כנגד המשרד לשירותי דת הלינו שבין הזוכים במכרז הייתה גם תנועת 'אל המעיין' וסברו שמנהל הפרויקט מטעם 'אל המעיין' אינו עומד בתנאי הסף. תביעה זו הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים שדחה את עתירתה של חב"ד ואף חייב אותם בהוצאות על סך 30,000 ₪. ניידות חב"ד ערערו על פסק הדין והרכב בית המשפט העליון בראשות השופט מני מזוז דחה את  העתירה.  וקבע: "שמנכ"ל המשרד, עו"ד עודד פלוס, שעמד בראש ועדת המכרזים, לא היה בניגוד עניינים. ולא נפל פגם בהתנהלותו או בהתנהלות ועדת המכרזים בראשה עמד.

השופט מני מזוז אישר את זכייתה של תנועת אל המעיין, ואישר את האפשרות של המשרד להאריך את ההתקשרות עד שנת 2020.

עו"ד עודד פלוס מנכ"ל המשרד לשירותי דת אמר לאחר פרסום פסק הדין: "שופטי בג"ץ אמרו בצורה ברורה המשרד לשירותי דת פועל בשקיפות מלאה בהתאם לחוק ונמנע מפוליטיזציה אני מברך על פסיקת בג"ץ ופועל ליישם את אמירת בית המשפט במכרזי המשרד"

השארת תגובה