סכסוך אש: הכבאים חסמו את הנציב

סכסוך אש בירושלים: כבאים חסמו את כניסת הנציב לתחנה במחאה על הפקת תנאי העסקתם

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עשרות כבאים חסמו הבוקר את כניסת הנציב שימחי לתחנת איתרי בירושלים מחאת הכבאים על הפרת תנאי העסקתם הגיעה הבוקר (7.11.18) לעימות עם הנציב דדי שימחי.

עשרות כבאים, בעיקר ממרחב ירושלים אך גם ממספר תחנות נוספות ברחבי הארץ, מנעו את כניסתו לביקור בתחנת איתרי בעיר. שימחי הגיע לביקור בתחנה החדשה עם מפקד המחוז משה סוויסה ומפקד התחנה אייל כהן. הכבאים חסמו בפני הנציב את השער, שעליו התנוססו כתובות מחאה נגד הפרת הסכמי העבודה עימם.

יצויין שהשבוע הופיע הנציב שימחי בפני בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ודרש את הפסקת עיצומי הכבאים, המגובים על ידי הסתדרות העובדים הכללית. בית הדין סירב לבקשתו, ונתן ארכה שלישית להמשך העיצומים, תוך קריאה לשר לביטחון פניםגלעד ארדן להתערב בסכסוך העבודה שנמשך כבר שנה וחצי מאז כניסתו של שימחי לתפקיד.

ואלה בנקודות עיקרי המאבק: אי כיבוד הסכמי עבודה קיבוציים; אי כיבוד סיכומים נקודתיים באשר לנהלי עבודה; שינוי הרכב ועדת בוחנים; שינוי תנאי סף למכרזים במטרה להנחית אנשים מחוץ לנציבות ולמנוע קידום כבאים; מחיקת תקנים; ניוד עובדים בכפייה; עצירת כספי רווחה ל-3000 כבאים; מטלות נוספות לכבאים ללא תגמול עליהן; הטיית מכרזים; דין לא שווה לכבאים מן המניין לעומת מפקדים במערך; איומים והתעמרות בכבאים; הבאת רופא חיצוני למערך במטרה לבטל אישורים רפואיים של כבאים מרופאים תעסוקתיים.

יו"ר ועד ארגון הכבאים, אבי אנקורי, אמר בהתייחס לארוע כי "הנציב שימחי יודע שקיים סכסוך עבודה חוקי בנציבות כיבוי והצלה בשל הפרות חוזרות ונשנות מצידו של הסכמים קיבוציים. הוא הגיע במכוון לתחנה מתוך מטרה להתסיס את הרוחות, ובהתנהגותו (המתועדת בוידיאו) מיכר כי הוא עוד מעט והיה מרים יד על אנשי ארגון. בושה שראש המערך מתנהל ככה. בושה שנכנס בכוח לתחנת כיבוי, ומעביר מסרים מאיימים לכבאים שמשתתפים בעיצומים החוקיים, שקיבלו את הלגיטימציה של ההסתדרות ושל בית הדין לעבודה. בושה שהוא לא מכבד פסק דין של בית משפט. הגיע הזמן שהשר ארדן ייכנס לתמונה ויעשה סדרך במערך הכבאות ויביא הסכם טוב לעובדים. הנציב הנוכחי מבטל את כל ההסכמים ולא מפסיק לאיים ולהתעמר, וכל מה שאנחנו מבקשים זה לכבד הסכמים, שיתוף פעולה וכניסה למשא ומתן".

בכבאות והצלה לישראל אומרים: אין חדש תחת השמש. ועד הכבאים חסם לאורך השנים כניסה של נציבי כבאות לתחנות כיבוי באמתלות שונות ומשונות.

כבאות והצלה לישראל הינו גוף לאומי הפועל להצלת חיים. לצערנו, ועד הכבאים אינו בוחל באמצעים הכוללים ניתוק מגע ממפקדים, ביטול הכשרות ואימונים, פעולות אשר פוגעות בכשירות המבצעית ומסכנות חיים.

האם יעלה על הדעת שיחסמו למפכל המשטרה או הרמטכל כניסה לתחנות או בסיסי צה״ל?

אנו נמשיך לפעול ביתר שאת למען עובדי הכבאות ולמען אזרחי ישראל.

השארת תגובה