כובעים אכילים לכל פרשן ו'איש מספרים'

בתקשורת הכללית מנסים מאז היוודע התוצאה בשבוע שעבר להסביר כיצד יצליח המועמד עופר ברקוביץ לפצל ולפלג את הקול החרדי,דבר אחד הם פספסו, את הדי.אן.איי החרדי, זה שיודע להתייצב יחדיו כנגד כל איום חיצוני

הגרח קנייבסקי במסע בחירות תשעט (16)
הגרח קנייבסקי במסע בחירות תשעט (16)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גם זקני המוכרים בפרסטר לא זוכרים ביקוש שכזה לכובעים אכילים. כמעט כל פרשן, מקצועי או במינוי זמני בין מנחה למעריב, נזקק לאכול לפחות כובע אחד בבוקר יום רביעי שעבר. איש לא צפה את המספרים ואת יחסי הכוחות, אפילו לא אנשי המספרים (תואר שזכה לאינפלציה לאחרונה).

אבל הסיפור האמיתי של הבחירות האלו הוא התפרקות תזת ההתפרקות. במשך שנים מטפטפים לנו מומחים מטעם עצמם לענייני חרדים כי החברה החרדית חווה משבר הנהגה, שסופו בהתפרקות.

גם הם זקוקים לכובע אכיל, הציבור החרדי צעד ברבבותיו לקלפיות ועשה את שהורו לו גדולי ישראל. ההישגים חסרי התקדים של 'דגל' הגיעו לאחר מסע נדיר מסוגו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ברחבי הארץ. גם הלמדנים בעיני עצמם ומחפשי התירוצים השתתקו לנוכח השו"ת שפורסם בכתב ידו.

התוצאות המפליאות שהשיגה ש"ס, שקברה את כל מספידיה, באו בעקבות נדודיו של מרן נשיא המועצת, חכם שלום כהן, שעבר מעיר לעיר במשך ימים ארוכים. תיעוד נדיר של הכהן הגדול מאחיו מזיל דמעות על העול שהוטל על כתפיו, דרבן את אחרוני המתלבטים לצאת ולשים ש"ס בקלפי.

קידוש ה' בהיקף עצום כזה טרם היה. הבטחתו המהדהדת של מרן שר התורה על ראש העיר חיפה לשעבר "תהיה לו מפלה גדולה", שבשעתו נשמעה בלתי אפשרית – תורגמה לפער עצום של 20% בקלפי.

המבחן האמיתי

אבל למרות שלל ההישגים, אסור לנוח על זרי הדפנה, בשבוע הבא ייערך סיבוב שני בערים רבות, 55 במספר, כשהבולטת שבהן היא כמובן ירושלים.

נכון, משה ליאון סיים ביתרון של כ10 אלף קול מעל עופר ברקוביץ'. נכון גם שחילונים יגיעו ככל הנראה במספרים נמוכים יותר לקלפי בסיבוב שני, ועדיין, לנו אסור להיות שאננים.

אותה הוראה חד משמעית של מרן שר התורה כי להצביע עבור מועמד אחר זהו חילול ה' – תקפה גם בסיבוב השני. אותה חובה להצביע קיימת שוב, כפי שהבהיר מרן השבוע בכינוס מיוחד שנערך בביתו. רק אם נגיע כולם שוב לקלפי, הפעם כאיש אחד, נשלים את המהפך בירושלים.

ומי שמשלה את עצמו שדי בנציגות החרדית החזקה במועצת העיר, כדאי שייזכר כיצד פיצלו ברקת ואנשיו במשך עשור את הנציגים החרדים במועצה ורמסו את כוחם לעפר.

בתקשורת הכללית מנסים מאז היוודע התוצאה בשבוע שעבר להסביר כיצד יצליח המועמד עופר ברקוביץ לפצל ולפלג את הקול החרדי, הם מסבירים בטוב טעם כיצד חלק ממצביעי דייטש 'ינקמו' בקלפי ומדוע אנשי 'יחד' לא יתמכו במועמד המזוהה עם דרעי. דבר אחד הם פספסו, את הדי.אן.איי החרדי, זה שיודע להתייצב יחדיו כנגד כל איום חיצוני. זה שהאחריות שבו גוברת על כל שיקול אחר מאחורי הפרגוד.

בחסדי שמים, כפי שמסתמן בשעת כתיבת השורות, גדולי ישראל מכל החוגים והעדות פועלים לאיחוד השורות ואיחוי הקרעים, והצפי הוא לקריאה אחידה של כלל מנהיגי הדור להצביע עבור ליאון. יותר משזו הזדמנות להכתיר את ראש העיר הבא בירושלים, יש כאן צ'אנס נוסף לפרק את תיאוריית ההתפרקות ולאותת לכל צרינו, כי לא יוכלו לפעול נגדנו בשיטת 'הפרד ומשול'.

מילה טובה

בפוליטיקה, בפרט לפני הבחירות, נוהגים לצבוע את כולם בשחור ולבן, הלנו אם לשונאינו. בבית שמש הצדדים היו ברורים לעין חרדית – אבוטבול הוא האיש שלנו, ראש העיר החרדי ששומר על הסטטוס כבר עשור, מול עליזה בלוך – ה'אלי כהן' התורנית שכל מטרתה כמובן לעצור את התחרדות בית שמש.

קרה מה שקרה, אלפי חרדים נשארו בבית, אחרים הצביעו מחאה, ובסופם של קולות החיילים הוכרזה בלוך כמנצחת ויועצה החרדי יעקב ישראל עמר כאסטרטג שהוביל את הניצחון המפתיע. בתקשורת החרדית מיהרו לבכות את אבדן העיר, בזו הכללית חגגו את ההישג, אבל לא בטוח שהמצב כל כך נורא, בלשון המעטה.

תשמעו סיפור, בצהרי שישי האחרון פרצה שריפה באחד הבניינים בעיר. ראשת העיר הנבחרת (שטרם נכנסה לתפקיד) הוזעקה למקום וקטעה פגישה חשובה.

לאחר שהבינה שתושבי בניין שלם עשויים להישאר ללא חשמל לשבת, ובחברת החשמל לא מוכנים לפתור את הבעיה בלי אישורו של המהנדס העירוני, וידאה שמהנדס פרטי יגיע למקום בזריזות, ולקחה על עצמה את האחריות לפתרון הבעיה. שאפו גדול.

תגובה אחת
  1. ומה קיבלה ראש העיר הנבחר הגב' בלוך בתמורה לדאגתה לתושבים? קללות ויריקות, קבלת פנים לשכונה

השארת תגובה