פתח תקווה הצדיעה למלחין ביובל עשייה

ארוע הורקרה לראובן סירוטקין, צילם גידי לויתן
ארוע הורקרה לראובן סירוטקין, צילם גידי לויתן

האגף לתרבות יהודית ,בראשות משה פלדמר ובניהולו של שמואל זלצר , קיים ערב הוקרה לתושב העיר המלחין ראובן סירוטקין, במלאות לו 85 ולרגל 55 שנות יצירה .

לאירוע החגיגי שהתקיים בהיכל התרבות העירוני הגיע לברך ראש העיר הנבחר ,רמי גרינברג בנאום פומבי ראשי שלו אחרי הבחירות אמר כי מעריך ומוקיר מאד את יצירותיו של ראובן סירוטקין גדל על שיריו ולחניו המהווים נכסי צאן ברזל במוסיקה היהודית .

שמח ומתרגש לברך לראשונה מאז היבחרו באירוע שכזה בהצדעה והוקרה לתושב העיר. הוסיף ואמר הוא מבין את חשיבות הצרכים של הציבור הדתי לאומי הגדול שבעיר, ומוקיר את פעילות האגף לתרבות יהודית. גרינברג הבטיח כי יפעל להעמקת הקשר עם הציבור ומתן מענה לצרכיו, במטרה לגדל עוד דמויות יוצרות ותורמות לקהילה כמו ראובן סירוטקין.

כ"כ הגיע לברך נציב שירות המדינה, השר לשעבר הרב דני הרשקוביץ, שמכיר את משפחת סירוטקין עשרות שנים, ברך את חתן השמחה על פועלו רב השנים.

חבר מועצת העיר וראש האגף לתרבות תורנית, משה פלדמר, שעם חילופי המשמרות הקרובים בעירייה ייפרד משני התפקידים האלה, אמר בתחילת דבריו כי הוא חש רגשות מעורבים. "התחלתי את תפקידי הציבורי במועצת העיר בשנת 1998. אחד האירועים הראשונים בזמנו, יולי 2000, היה ערב הצדעה לראובן סירוטקין לציון 30 שנה של יצירה. בערב ההוא בירכתי את ראובן ואת קהילת 'מעלות קדושים' שראובן הוא חלק ממנה ואיחלתי לו שנים רבות נוספות של לחנים ושירה…והנה היום אני סוגר מעגל. אני סוגר מעגל כראש אגף שעבר ממחלקת תרבות תורנית דרך התרחבות לאגף ולאגף תרבות יהודית ושוב בערב לציון יובל לעשייה יצירתית ומיוחדת של ראובן".

פלדמר אחל לראובן ולרעייתו אני המשך שנים רבות של יצירה, בריאות טובה ונחת מכל המשפחה והחברים. גם הודה לראש העיר היוצא, ברוורמן, על תמיכתו בפעילות האגף והרחבתה, למ"מ רה"ע איציק דיעי ולעובדי האגף לתרבות יהודית על פעילותם המסורה לאורך השנים.
בצד האמנותי של הערב הופיעו אמנים רבים, כולם בהתנדבות כהוקרה לסירוטקין. הופיעו: צמד רעים, ישי לפידות, ישראל פרנס, ישראל ברזילי, אחיה רובין, ליפא גלנץ, בנאל דהאן, בוגרי להקת הרבנות הצבאית, הנער סער פרלינג, הכנר אלדד גולדרינג, מקהלת פרחי פתח תקווה, מקהלת שפתי גנים, מקהלת צלצלי שמע. הנחה שלומי גולדברג, המנצח והמנהל המוסיקלי אבי ברק.

חלק מרגש של האירוע היה כשהוקרן סרט ובו קטעים מהאירוע הראשון שנערך לפני ח"י שנים ע"י האגף לכבוד סירוטקין ובו נראה גם החזן אריה בראון ז"ל שר את 'ארומימך', לחנו של סירוטקין. קטע מרגש נוסף היה כשנכדיו וניניו של סירוטקין עלו לבמה ושרו "כשהנשמה מאירה".

השארת תגובה