טונות של טריפה שווקו לאטליזים

בפשיטה שנערכה היום על מפעל בשר נתפסו עשרות ק"ג של בשר טרף ■ לפחות כארבעה טון כבר הופצו לאטליזים ברחבי הארץ ■ הרבנות: צריך להכשיר את הכלים

מסווה כשר- האריזה שנתפסה
מסווה כשר- האריזה שנתפסה

היחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות של הרבנות הראשית לישראל, פשטה היום בצהריים על מפעל בראשון לציון. במקום נתפסו כ-100 קילו של בשר צלעות טלה טרף, ממקור לא מזוהה. הבשר נארז באריזות מזויפות של חברת א.מ פורת באשדוד, כשעליו סימון כשרות מזויף של הרבנות אשדוד ואף מדבקת הולוגרמה.
א.מ פורת, הוא מפעל הנתון להשגחה חוקית של הרבנות אשדוד, אולם מפעל זה אינו מייצר צלעות טלה. בבדיקת תעודות המשלוח, התברר כי סך הכל שווקו עד כה לאטליזים ברחבי הארץ כ-4 טון בשר מסדרה זו. מפקחי הכשרות בכל המועצות הדתיות בארץ, הונחו לאתר את המוצר באטליזים הכשרים ולהסירו מהמדפים.
ההונאה נתפסה, בעקבות ערנותו של משגיח, שזיהה חוסר התאמה בין תעודת הכשרות המיוחסת למוצר לבין תעודת המשלוח שהוצמדה לו. החשד אומת בידי ראש מחלקת משחטות ברבנות הראשית, הרב אברהם בוחבוט ובעקבות כך, פשטה היחידה והבשר נתפס.

מטעם מחלקת הכשרות נמסר, כי הציבור מתבקש שלא לצרוך צלעות כבש ממפעל זה. מי שצרך מוצר זה מתבקש לעשות שאלת רב כיצד להכשיר את כליו.

השארת תגובה