"פסקת התגברות" שיאפשר גירוש מסתננים

חבר הכנסת יואב קיש הגיע להסכמות עם 'כולנו' ולפיו יקודם חוק שיאפשר לממשלה להיאבק בתופעת המסתננים ובהברחת הכספים שלהם אל ארץ מוצאם

מיכאל בן ארי בהפגנת המסתננים 1
מיכאל בן ארי בהפגנת המסתננים 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ועדת הפנים יואב קיש הכריז היום כי הוא מקדם בכנסת "פסקת התגברות מורחבת" לחוק למניעת הסתננות.

את רעיון קידום החוק חשף ח"כ קיש בדיון על אכיפת האיסור על הוצאת כספי מסתננים מהמדינה ועל מעמד המסתננים מסודן, שהתקיים בכנסת.

"אני מוביל מהלך משמעותי יחד עם סיעת כולנו – פסקת התגברות מורחבת לחוק למניעת הסתננות – אני מקווה שנצליח. עם גישה פסימיסטית שאני שומע מאנשים שמעורבים בעניין המסתננים לא היינו מקימים את המדינה. אני לא הולך לוותר". הכריז קיש.

אל הדיון הוזמן גם סנ"צ אסף אלמוג ממרחב יפתח במשטרה שציין בפני ח"כ קיש, כי חלק מכספי המסתננים מוצאים את דרכם לאריתריאה באמצעות שימוש ב"צ'יינג'ים לא של ישראלים, בעיקר באזור מזרח ירושלים, על כך הגיב ח"כ קיש: "מה ההבדל בין צ'יינג' ברחוב יהודה הלוי בתל אביב למזרח ירושלים? אם נעשית בצ'יננג' עבירה פלילית, מה ההבדל? אני מבין שהמסתננים בוחרים לעשות את עסקיהם במזרח ירושלים. אבל איך אתם במשטרה מתמודדים עם זה?".

סנ"צ אסף אלמוג פירט את דרכי ההתמודדות של המשטרה במאבק בפשיעת המסתננים ואמר, "אנו עובדים בכל מקום. אין לנו בעיה לעבוד במזרח ירושלים, אבל המורכבות שונה. יש דרכים נוספות להעביר כספים באמצעות איש קשר בחו"ל. הם קונים סחורה. זו לא העברה מסודרת, אלקטרונית. הם מוצאים דרך להעביר נכסים שווי כסף". יו"ר הוועדה ח"כ קיש :"ברור שזה פלילי וצריך לעצור את זה. נעצרו אנשים?" סנ"צ אלמוג: "נעצרו, אבל זה לא הבשיל לכתבי אישום. יש פעילות שאני לא יכול לפרט כי עובדים עליה. כרגע הצוות הארצי שמובילה יחידת ההונאה של תל אביב עושה עבודה על מספר אובייקטים".

יונתן יעקובוביץ, המרכז למדיניות הגירה ישראלית ציין, כי "טוב שהמדינה החליטה לא להעניק מעמד בלי לבדוק. היום מגדירים אלפי אריתראים כאתיופים. המדינה חייבת לאמץ מחקר משווה עדכני. אין היום הצדקה לתת מעמד לכל הדארפורים באופן גורף, אלא אם כן הם מתנגדי משטר".

ח"כ אורן חזן שהשתתף אף הוא בדיון האשים, כי "הממשלה כשלה בטיפול במסתננים. עובדים עליכם בעיניים. גורם מדיני בכיר אמר לי שאריתריאה לא מקבלת בחזרה את אזרחיה כי נוח לה לחיות עם הכסף שמגיע מכאן. צריך לעצור מטוסים. כשהמדינה רצתה להעלות מסתננים על מטוס לאריתריאה, אריתריאה הודיע שלא תיתן למטוס לנחות. ביטול הסנקציות על אריתריאה צריך לגרום לנו להתעוררות".

השארת תגובה