פרופסור יהודה אדלר – רונלדו של הקרדיולוגים?

לאחרונה מונה פרופסור יהודה אדלר ליו"ר האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, תחום שנחשב לקטן ומצומצם יחסית ביבשת אירופה, וכעת זוכה למהלך נרחב של התרחבות בזכות פעילותו של אדלר

קרדיולוגים
קרדיולוגים

תחום הלב הוא תחום נרחב מאוד, מתוכו מכיר הציבור רק חלק קטן, החלק שזוכה לתהילה הרבה ביותר ונחשב לחלק הסקסי יותר בענף הרפואה. ניתוח לב פתוח, מעקפים, צנתורים, כל אלה הן פרוצדורות חשובות ממעלה ראשונה, אך לחלוטין לא כאלה שמכסות את כל הבעיות והמחלות שיכולות להתעורר עם האיבר החשוב ביותר בגוף האדם. העניין הוא שגם את המחלות האחרות צריך לחקור, וגם עבור הסובלים מהן צריך לפתח טיפולים ותרופות, ובדיוק בתחום הזה מתמחה פרופ' יהודה אדלר, קרדיולוג בכיר שמילא שורה של תפקידי ניהול בכירים בענף הרפואה הישראלי, לרבות חברות במועצות מנהלים של גופים רפואיים מובילים ותפקידי ניהול בכירים בבית החולים שיבא תל השומר. אדלר מתמחה בתחום מחלות קרום ושריר הלב, תחום שהמחלות בו יכולות לגרום לפגיעה חמורה באיכות החיים של הסובלים מהן, ולא פחות מכך גם למוות. פרופ' אדלר מקדיש את חייו המקצועיים לביצוע מחקרים בתחום זה, ולפיתוח טכניקות טיפוליות אפקטיביות שכבר זכו לתהילה ברחבי העולם כולו.

תפקידים בכירים בזירה הבינלאומית

לאחרונה מונה פרופסור יהודה אדלר ליו"ר האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, תחום שנחשב לקטן ומצומצם יחסית ביבשת אירופה, וכעת זוכה למהלך נרחב של התרחבות בזכות פעילותו של אדלר. במסגרת תפקידו, עורך אדלר שורה של שיתופי פעולה עם גופים רפואיים באירופה ובארה"ב, בהם מיו קליניק בקליבלנד, וקליניקות במונטריאול קנדה. נייר עמדה שפרסם אדלר בנושא מחלות קרום ושריר הלב, זכה לתהודה רבה בקהילה הקרדיולוגית הבינלאומית, בהיותו פורץ דרך עם התוויות טיפוליות חדשות לטיפול במחלות אלה. כמו כן, משקיע אדלר מאמץ רב בחקר מחלות נדירות כדוגמת אמילואידוזיס של הלב. שיתוף פעולה חשוב נוסף בו מעורב אדלר הוא שיתוף פעולה עם נשיאות התחום של הלב פעילות הגופנית למחקרים משותפים.

הפצת הידע המקצועי בקהילה הבינלאומית

על מנת להפיץ את הידע שהוא מפתח, מקפיד פרופסור יהודה אדלר לפתח שורה של ערוצי תקשורת עם קהילת הקרדיולוגיה הבינלאומית. במסגרת זו עורך אדלר וובינרים מקצועיים בהם משתתפים קרדיולוגים מכל רחבי העולם, ועורכים דיון סביב תהליכי המחקר והממצאים אליהם מגיע אדלר במחקריו. מעבר לכך, נהנה אדלר מכבוד של מרצה בכיר ומבוקש בכנסים קרדיולוגיים בינלאומיים, ורק לאחרונה השתתף בכנס הקרדיולוגיה הבינלאומי בסרביה, שם גם הוזמן לארוחת ערך בבית המלוכה בסרביה. במסגרת הכנס הרצה אדלר על ההתוויות הבינלאומיות החדשות לטיפול במחלות קרום ושריר הלב, וזכה לתשואות רמות ולדיון מעמיק שהלך והתפתח סביב הדברים בקרב הקהילה הקרדיולוגית הבינלאומית.

טיפוח הדור הצעיר

כשבוחנים את הדברים שעומדים בראש מעייניו של פרופ' יהודה אדלר, מגלים דווקא את רצונו ושאיפתו לטפח את הדור הצעיר של קרדיולוגים בכל רחבי העולם. מאות קרדיולוגים מרחבי העולם כולו נושאים את עיניהם אל הפיגורות המקצועיות הבכירות בענף הקרדיולוגיה במטרה ללמוד את הפרקטיקה המקצועית, לספוג ידע שנצבר לאורך עשרות שנות ניסיון, ולגבש לעצמם דרך עבודה עצמאית משלהם. פרופ' אדלר, שהיה אף הוא קרדיולוג צעיר בעבר, מכיר היטב את הסיטואציה, ומקדיש זמן רב לבילוי מקצועי עם סטודנטים שסיימו את לימודיהם, עם מתמחים ועם קרדיולוגים צעירים, המבקשים להכיר לעומק את עבודתו.

21 תגובות
 1. כבוד

 2. הציל את אבא שלי ממות בטוח

 3. שר החוץ שלנו

 4. שאפו …זו גאווה לנו לא פחות מהגאווה שרונלדו מביא ובתחום קצת יותר משמעותי

 5. תודה לך שאתה עדיין בישראל! שחקן מהליגה העולמית, איתנו.

 6. רונאלדו! בסימן קריאה.

 7. כל תפקיד שלוקח על עצמו הצלחה אדירה, שימותו הקנאים

 8. כן ירבו כמוהו

 9. אחד ויחיד, מזלנו שאיתנו…

 10. אדם שעוזר לזולת עם לב ענק ונתינה אין סופית

 11. פרייר שנשאר בארץ, ארץ אוכלת יושביה. קטנה עליו המדינה הזו, כל הכבוד לו!

 12. תותח על

 13. הציל את אמא שלי ממות בטוח, חייב לו את חיי

 14. כבוד ענק, חבל שיש כאן כל כך הרבה אנשים קטנים שרק מנסים להפריע, ומזלנו שיש אחד בדמותו של פרופ אדלר.

 15. רונאלדו חד משמעית!!! מנהל ענק ורופא ענק ואדם מדהים!!!

 16. מספר אחד בעולם!!!

 17. מספר 1 בכל העולם בתחומו!!!!

 18. המנהיג שלנו לרפואה נכונה!! גם ברפואה וגם במנהל רפואי

 19. הציל את בני ממות בטוח ובני חזר לשרת בצבא

 20. אין ספק שמדובר בעלוי עולמי

 21. הלוואי היה מנכל מבר פרופסור אדלר

השארת תגובה