ישראל ברדוגו יקבל 50.000 ש"ח

הצלם ישראל ברדוגו עטור הפרסים ניצח את הוצאת ידיעות ספרים קיבל צו מניעה האוסר למכור שניים מספריה ובנוסף זכה ב-50 אלף ש"ח

nf_7418_18862
nf_7418_18862
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כך מתאר הצלם ישראל ברדוגו את הדברים:

הבוקר נפתח כינוס השלוחים השנתי של חב"ד בניו יורק, מה שזורק אותי לנובמבר 2006. בוקר מקפיא, אני נוחת בניו יורק מטיסה שיצאה מקונגו שבאפריקה ורץ למנהטן. עדשה חדשה של ניקון הגיעה לספק הציוד ובעוד שעתיים יערך הצילום המפורסם של 4000 שלוחי חבד.

זאת הייתה הפעם הראשונה שצילמו את תמונת השלוחים בעדשת עין הדג ואני רשמתי הישג קטן. אחרי שנים, פגשתי במקרה ספר כשעל כריכתו מופיע חלק מתמונה לא ברורה.נכון, תמונת השלוחים.

הרגשתי פגוע ונבגד, הוצאת הספרים הגדולה בישראל צריכה להתנהג בהגינות מול היוצרים. לא שיערתי שזה הנוהל, לעבור בחנות האינטרנטית שלך, לצאת עם יצירה ופשוט לשכוח לעבור בקופה..

הגשתי את התביעה נגד ידיעות ספרים לבית המשפט המחוזי לאחר שכל ניסיונות ההידברות נכשלו. הם לא הסכימו להפסיק את המכירה, וגם לא הסכימו לשלם. ניהלנו דיונים והוכחות, חקירות ואפילו התמודדנו עם בקשה לשינוי שופט. היום קיבלתי את פסק הדין בו קיבלנו צו מניעה קבוע האוסר על ידיעות ספרים למכור עוד את הספר ואפילו זכינו ב 50.000 שח!

ספרים זה לא רשת האינטרנט שעוד ניתן לנטר. וכנראה שגונבים לי יותר ממה שאני מדמיין. נכון שהסכומים בישראל לא מתקרבים למה שנפסק בעולם המערבי ולא תמיד מחזירים את ההשקעה, אבל אנחנו בתחילת הדרך, נחושים להצליח במלחמה ולשמור על ערך היצירות שלנו עבורנו ובעיקר עבור אלו שכן משלמים.

ומילה טובה לעורכי הדין, Matan Shok Dor Nachman שניצחו את התיק ושאחרי הכל, באמת רואים שליחות בלסגור את גן החיות הזה שנוצר כאן בישראל סביב קניין רוחני. שיחקתם אותה – מקצוענים!

כעת נותר שתאחלו בהצלחה לכינוס השלוחים של חב״ד שנפתח הבוקר בניו יורק! וכמובן בהצלחה בתיק אחר שהגשנו הבוקר לבית המשפט העליון באמצעות עו״ד אריאל דובינסקי נגד עירייה שחגגה על צילומים שלי עד שנתפסה.

ייצגו בתיק עורכי הדין מתן שוק ודור נחמן
את ידיעות ספרים ייצג בתיק ירון שלמי

4 תגובות
  1. כל הכבוד לברדוגו. חרפה של התנהלות מצד ידיעות ספרים

  2. התנהלות יהירה של עורכי הדין של ידיעות.
    ידעו שישלמו ובכל זאת סחבו את התיק

  3. יופי של עבודה. הייתי במקרה באולם ושמעתי אותך מעיד. היית נפלא. ממוקד, ענייני וסחפת את השופט שהזדהתה איתך.

  4. ברדוגו אמן מוערך עטור פרסים. שיודע להנות מהחיים (נוסע בפורשה חדשה) וגם יודע לעמוד על שלו ועל מי שפוגע לו בפרנסה. שאפו

השארת תגובה