וַיְהִי מִמָּחֳרָת • יומן מסע מרתק עם מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי

לראשונה נטל המנהיג את מקל הנדודים ויצא לשבוע של מסעות: מהצפון ועד הרי יהודה • בכל עיר אליה הגיע מרן התקיימה עצרת המונים בראשותו לטובת דגל התורה • בדגל התורה אומרים: אין ספק שעצרות ההמונים בראשות מרן שר התורה הם שעשו את המהפכה והביאו את ההישגים המרשימים של דגל התורה ברחבי הארץ • רחובות, ביתר עילית, פתח תקווה, בית שמש, ירושלים, מודיעין עילית וחיפה

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המסעות של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שעשו את המהפכה בכל הארץ
*

מערכת הבחירות המקומיות שזה עתה הסתיימה תירשם בדפי ההיסטוריה של הציבור החרדי בארץ. ההישגים המרשימים של דגל התורה בכל מקום בו היא התמודדה לבדה, הותירו את הפרשנים פעורי פה. דגל התורה הכפילה את כוחה בכל הערים באופן מעורר השתאות.

בדגל התורה אומרים לנו כי ללא ספק מה שעשה את המהפכה והביא לתוצאות המרשימות של המפלגה בכל הארץ, זה המעורבות של מנהיג המפלגה מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי. מרן לקח על עצמו את העול ונענה לבקשת ראשי המפלגה ויצא מידי ערב לשורת מסעות היסטוריים בערים השונות בהן התמודדה דגל התורה. כשאליו מתלווים מידי ערב לכל מקום הח"כים של דגל התורה, משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר.

המסע הראשון החל בעיר רחובות, לשם הגיע מרן באורח היסטורי כשבמקום נערכה עצרת המונים בהיכל התרבות בית העם, שם השתתפו כל רבני העיר וראשי הישיבות מהערים הסמוכות. באותו ערב הגיע מרן לישיבת מאור התלמוד כשהוא מלווה בשירה אדירה ע"י מאות בחורים נרגשים ברחובות העיר.

יומיים לאחר מכן יוצא שוב מרן, הפעם לעיר ביתר עילית, מרחק נסיעה של שעה ורבע מביתו. כשהיה עדיין בדרכו, דבר ביקורו נתן את אותותיו, כאשר מאיר רובינשטיין שעד אותו ערב לא ישב עם נציגי דגל התורה, מיהר לסגור הסכם ולהיענות לדרישתם על מנת שיוכל לעלות לבמה עליה יישב מרן. שם התקיימה עצרת אלפים בהיכל הפיס העירוני ומסביבו.

יום למחרת יצא מרן הגר"ח למסע ארוך שמתחיל בעיר פתח תקווה שטרם ראתה מעמד כזה. אלפי תושבים התכנסו במרכז העיר וקיבלו את פני מרן בהתלהבות ובהתרגשות אדירה. לאחר סיום המעמד ההיסטורי, המשיך מרן עד לבית שמש, שם הוא התקבל בעצרת אדירה בהשתתפות אלפים, שהתקיימה ברחבת היכל הפיס המקומי. רבני העיר כולם עמדו על רגליהן במשך רבע שעה יחד עם אלפי התושבים והריעו בהתרגשות לכבוד התורה.

למחרת התקיימה העצרת ההיסטורית באולמי תמיר בירושלים, שם התאספו רבבות מתושבי העיר לעצרת  בראשות מרן הגר"ח שלשם הוא הגיע יחד עם מרן הגרי"ג אדלשטיין ושאר חברי מועצת גדולי התורה של דגל התורה בירושלים. עצרת זו נתנה תנופת מרץ לפעילים בירושלים שהביאו את התוצאה המרשימה והפתעת הבחירות בעיר.

במוצ"ש שלפני הבחירות יצא מרן לעיר מודיעין עילית. עצרת רבבות זו היוותה את תמצית קמפיין הבחירות של דגל התורה וגוטרמן שנסובה סביב דמותו של מרן הגר"ח. העצרת המרשימה שהתקיימה באמפי-פארק הענק שבכניסה לעיר, הצליחה להביא אליה כמעט את כל תושבי העיר שהתאספו בכל איזור העצרת. מרן הגר"ח לווה ע"י רכב תהלוכת ספרי תורה כאשר רבבות ילדי הת"תים מלווים את רכבו כשלפידי אור בידיהם לכבודה של תורה.

העצרת האחרונה בה השתתף מרן הגר"ח לפני הבחירות היתה זו שבחיפה. חיפה החרדית לא ראתה עצרת כזו מימיה. אלפי תושבים נרגשים, ואף כאלו שלא נמנים בהכרח על מצביעי דגל התורה, הגיעו לקבל את פניו ברחובה של עיר. עצרת זו עשתה את המהפך הגדול של חיפה והביאה את נצחונה של קליש רותם. בחיפה הזכירו את הבטחתו של מר הגר"ח מלפני שנה שיהב ינחל מפלה גדולה.

בדגל התורה מספקים בהתרגשות את שורת המסעות ברחבי הארץ, כשמציינים בהדגשה שבכל מקום אליו הגיע מרן התנופה נראתה מיד בשטח, והתוצאות המרשימות הגיעו בהתאמה.

צילומים:
שוקי לרר
דוד זר
יעקב לדרמן
יעקב כהן
שלומי כהן
 

השארת תגובה