"אברכים יחבשו קסדה על אופניים"

מגבירים את בטיחותם של רוכבי האופניים: הכנסת אשרה בקריאה ראשונה הצעת חוק המחייבת רוכבי אופניים לחבוש קסדה בכל גיל ובכל דרך – הקנס יעמוד על 1000 שקלים

רוכבי אופניים חשמליים
רוכבי אופניים חשמליים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה ראשונה את הצעת החוק של השר כץ המחייבת רוכבי אופניים חשמליים לחבוש קסדה, בכל גיל ובכל דרך.

כיום החוק מחייב את כל רוכבי האופניים לחבוש קסדה בעת רכיבה בכבישים בינעירוניים בלבד. בכבישים עירוניים חלה חובת חבישת הקסדה על רוכבי אופניים עד גיל 18 בלבד.

יצוין, כי הקנס על אי חבישת קסדה יעמוד על 1000 שקלים. את ההצעה יזם שר התחבורה ישראל כץ.

כיום מחייב החוק את כל רוכבי האופניים לחבוש קסדה בעת רכיבה בכבישים בינעירוניים בלבד. בכבישים עירוניים חלה חובת חבישת הקסדה על רוכבי אופניים עד גיל 18 בלבד. הצעת החוק החדשה קובעת עוד כי הקנס בגין אי חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים חשמליים יעמוד על 1000 שקלים, במקום 250 שקלים כיום.

על פי החוק כיום, הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 בלבד. כאשר חל איסור מוחלט על ילדים ובני נוער מתחת לגיל 16 לרכב על אופניים חשמליים בכל דרך.

לדברי השר כץ, "הביקוש ההולך וגדל לאופניים חשמליים בישראל, הגביר את הצורך לשמור על בטיחותם של הרוכבים. על פי ההערכות, בישראל כיום ישנם יותר מ-200 אלף אופניים חשמליים ומספרם הולך וגדל בהתמדה".

כזכור, לפני כשנתיים יזם השר כץ את הרחבת סמכויות האכיפה על רוכבי האופניים החשמליים גם לפקחי הרשויות המקומיות בכל הערים בארץ.

לפני כשבועיים אישרה הממשלה פה אחד הצעת החלטה שהוגשה על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, המאמצת את התכנית הלאומית להגברת בטיחותם של רוכבי האופניים החשמליים ומשתמשי הדרך.

השארת תגובה