זנדברג: "הימין מאשים אותי בטבח בפיטסבורג"

יושבת ראש מרצ פנתה לקצין הכנסת והתלוננה על פוסט שפרסם 'הצל' ותקפה את נתניהו ובנט שתקפו בעבר את הקרן החדשה עליהם נמנים מרבית חברי קהילת 'עץ החיים'

זק"א פיטסבורג
זק"א פיטסבורג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושבת ראש 'מרצ' חברת הכנסת תמר זנדברג התלוננה בפני קצין הכנסת על כך שהואשמה באחריות לרצח האנטישמי בפיטסבורג שבפנסילבניה.

"הגשתי תלונה לקצין הכנסת כנגד עמוד הפייסבוק של הצל שהאשים אותי באופן מפורש בטבח בפיטסבורג ובשואה. ידוע שמדובר באדם ירוד במיוחד אבל הוא לא לבד. אליו הצטרפה קבוצה בשם שגרירי הליכוד והשגריר דרמר בעוד בנט ונתניהו שותקים".

לדבריה, "הטבח בפיטסבורג קרה רק בסוף השבוע – והנה כבר היום אמר שגריר ישראל בארה״ב שיש אנטישמיות ״בשני הצדדים״, ודוברים בכירים מהימין מאשימים את ״היהדות הליברלית״ ש״מקימה עליה את הימין״. קבוצה בשם ״שגרירי הליכוד״ העבירה דף מסרים שכתוב בו שהשמאל אשם בטבח, ועד לרגע זה לא שמענו מהליכוד התנערות, התנצלות וגם לא הוגשה תלונה על התחזות".

זנדברג מזכירה כי בעוד השר בנט מיהר לצאת מיד במוצאי השבת לביקור בפנסילבניה הרי שהיה זה הוא שבשנת 2012 פרסם פוסט שמסתובב בימים אלו בקרב בני הקהילה, שבו האשים את הקרן החדשה בפשע באירוע בתל אביב, בגלל שהיא עומדת לצד פליטים, בדיוק מה שעושה ארגון היאס ש״זיכה״ כביכול את הקהילה היהודית בטבח המזוויע הזה".

לדבריה, "בין מתפללי בית הכנסת עץ החיים היו תומכים רבים של הקרן החדשה לישראל. היהדות שלהם היא היהדות של ארגון HIAS שמבינים מצוין שפעם נרדפנו כי אנחנו יהודים, והיו חובתנו לעמוד נגד רדיפה כי אנחנו יהודים ביבי, בנט – יש לכם חשבון נפש נוקב לעשות".
.

השארת תגובה