הח"כית דרשה מסמוטריץ' לפסול עצמו

ועדת החוקה של הכנסת עסקה בשאלת קידומו של החוק המבקש להסדיר את "החטיבה להתיישבות" אותו מבקש לקדם ח"כ סמוטריץ' אלא שאז נשמעו טענות לניגוד עניינים

סמוטריץ'. צילום: נעם ריבקין פנטון, דוברות הכנסת
סמוטריץ'. צילום: נעם ריבקין פנטון, דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת החוקה של הכנסת נעתרה ללחץ משמאל וקיימה דיון אודות החוק המבקש להסדיר את פעילותה של "החטיבה להתיישבות" המעודדת את הפעילות ביו"ש.

אלא שבתחילת הדיון דרשה ח"כ מיכל רוזין מ'מרצ' להעלות לדיון את החשש המוצק לניגוד עניינים של מציע ההצעה, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ודרשה שזה יפסול את עצם קיום הדיון בהצעת החוק.

טענתה של ח"כ רוזין מתבססת על דיווחים ולפיהם, הקצתה החטיבה להתיישבות לסמוטריץ׳ ורעייתו מגרש בהתנחלות קדומים, הם משכנו את המגרש, קיבלו הלוואה מכספי ציבור והקימו את ביתם במקום אחר, בניגוד לחוק.

לדברי רוזין, "כמו במקרה "חוק ההסדרה" שסמוטריץ' הציע בכדי להסדיר את ביתו הפרטי, גם במקרה של חוק החטיבה להתיישבות שהוא מקדם, סמוטריץ' פועל במרמה, ללא גילוי נאות, בהסתרה מהציבור שהוא קיבל הלוואה ממנה ב2004. הכנסת לא יכולה לאפשר לדון בהצעת חוק זו".

יצוין, כי החטיבה להתיישבות היא יחידה עצמאית בתוך ההסתדרות הציונית העולמית המשמשת כזרוע המבצעת של ממשלת ישראל בהקמת וביסוס ההתנחלויות הכפריות ביהודה שומרון וחבל עזה, סיני והגולן, ומאז שנת 2004 גם בנגב והגליל. החטיבה פועלת במימון של ממשלות ישראל.

השארת תגובה