הדיל: יו"ר האופוזיציה בתמורה ל'חוק הגיוס'

הבוקר נחשף כי עם פרישתו של הרצוג מהכנסת והמתיחות ב'עבודה' על זהות יו"ר האופוזיציה, הוצע לגבאי לתמוך ב'חוק הגיוס' בתמורה למינויו ליו"ר האופוזיציה ולסיכול מינויה של לבני

אבי גבאי
אבי גבאי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מבוכה או מנהיגות?

הבוקר נחשף כי לפני שבועות אחדים, עם פרישתו מהכנסת של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג והמתיחות ב'מחנה הציוני' על זהות יו"ר האופוזיציה בכנסת, פנה שר בליכוד לאבי גבאי והציע לו 'דיל' במסגרתו תתמוך 'המחנה הציוני' ב'חוק הגיוס' כשבתמורה תפעל הכנסת לחקיקה שתכשיר את מינויו של גבאי לתפקיד יו"ר האופוזיציה למרות שאיננו מכהן כחבר כנסת בפועל. אלא שבשלב כלשהוא הודיע גבאי לאיש שיחו כי הוא איננו מוכן לשתף פעולה עם 'דילים' מסוג זה.

מלשכתו של גבאי נמסר, "לא נשתף פעולה עם דילים פוליטיים מסריחים. סיעת המחנה הציוני עומדת לצד החיילים והמשרתים ותצביע נגד קומבינת הגיוס שרקחו ליברמן, לפיד וליצמן – קומבינה שלא תביא אף חרדי נוסף להתגייס לצה"ל".

מטעם השר הבכיר בליכוד נמסר, כי "אכן התנהלו מגעים בין הליכוד למחנה הציוני על אפשרות כי הליכוד יתמוך בחקיקה כדי לאפשר לגבאי לכהן כיו"ר האופוזיציה. המגעים לא הבשילו, בין היתר כי היה ברור שמשה כחלון לא יתמוך במהלך כזה. במהלך השיחות עלתה גם השאלה האם המחנה הציוני יהיה מוכן לתמוך בחוק הגיוס, אבל לא כתנאי לאישור חוק יו"ר האופוזיציה".

השארת תגובה