"כתב ערוץ 2 נחשד כמרגל ועוכב במשך שעות"

גלעד שלמור כתב 'החדשות' נסע לסקר אירוע ספורט שהתקיים באבו דאבי, אלא שמסיבה שאיננה ברורה, נחשד על ידי המאבטחים כמרגל ועוכב לחקירה במשך שעות

גלעד שלמור
גלעד שלמור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אירוע מביך נרשם באבו דאבי כאשר כתב 'החדשות' גלעד שלמור ששהה במדינה לצורך סיקור תחרות ספורט, נחשד כמרגל ונחקר במשך שעות ארוכות על ידי המשטרה החשאית. החקירה נמשכה 13 שעות.

שלמור הגיע לאבו דאבי ושהה יחד עם צלם מקומי במלון בו שהתה הנבחרת הישראלית, אלא שביום הראשון לביקור בשלב כל שהוא, "הגיעו ארבעה חבר'ה מהמשטרה החשאית לבושים בגלביות. הם לקחו אותי לחדר צדדי וביקשו שאמתין. הם אפשרו לנציג משרד החוץ אלון דוד לדבר איתי. הצפי היה שישחררו אותי, אבל זה לא קרה. אחרי שלוש שעות המתנה הכניסו אותי לג'יפ, הורידו אותי בתחנת משטרה ולקחו אותי לקומת המרתף לחקירה מתישה שנמשכה 13 שעות". כך שלמור בשיחה עם 'ידיעות'.

החקירה, הוא מספר, כללה את כל המניפולציות שרואים בסרטים הוליוודיים. "הם דפקו על הקירות, מעבר לחדר נשמעו זעקות אימים, הם שיחקו עם המזגן, הקפיאו את החדר ואז חיממו אותו עד כדי הזעה וחוזר חלילה. הם לא השתמשו באלימות, אבל לא נתנו לי לקום מהכיסא ובכל פעם שרציתי לחלץ עצמות נכנס חוקר אחר והושיב אותי".

בשלב מסוים שלמור החליט להסתיר את עברו הצבאי כלוחם בדובדבן. "נכנסתי לחקירה במחשבה שאני הולך לספר את האמת, אבל נאלצתי לשקר. סיפרתי שהייתי צנחן כמה חודשים ונפצעתי ואז שירתתי כטבח ונהג. לבסוף זה סיפק אותם".

אחרי שעות ארוכות החוקרים צילמו את התכתובות של שלמור בנייד והחליטו לשחרר אותו. הוא הבין שההודעות טרם תורגמו וחשש שחלקן יתפרשו כניסיון לריגול. בסיוע משרד החוץ הוא עלה על הטיסה הראשונה בחזרה לישראל.

השארת תגובה