"אל תסכנו נוסעים, עצרו את הרכבת לירושלים"

תנועת אומ״ץ במכתב לשר התחבורה: ״הפסק לאלתר הסעת נוסעים ברכבת לירושלים בתקופת ההרצה״

רכבת
רכבת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תנועת אומ״ץ שלחה הבוקר מכתב לשר התחבורה, ישראל כ״ץ, בו היא דורשת ממנו וממקבלי ההחלטות ב ״רכבת ישראל״ להפסיק לאלתר הסעת נוסעים בקו הרכבת החדש ירושלים – תל אביב  הנוסעת עד עתה מירושלים לנתב"ג, עד תום תקופת ההרצה ועד שיובטחו שלומם וביטחונם של הנוסעים ברכבת ללא צל של ספק.

יו״ר אומ״ץ, פליצ׳ה פלד וחבר הצוות המשפטי של אומ״ץ, עו״ד עמית עוז כותבים לשר התחבורה : ״לאחרונה אנו עדים לתקלות חוזרות ונשנות מסוגים שונים בפעילות הרכבת, על בסיס כמעט יומי, כשהחמורה ביניהן  גרמה לעצירתה של הרכבת למשך שעתיים תמימות בתוך מנהרה סגורה עד אשר חולצו הנוסעים באמצעות קטר חלופי וזאת למרות הודעות הרכבת התמוהות ש"אין מדובר באירוע בטיחותי", כשכולנו יודעים, כי עצירה כפויה של שעתיים תמימות ברציפות בנסיעת הרכבת, בתוך מנהרה אטומה היא אירוע חמור, שרק בנס לא הסתיים  באסון, ולו בשל החרדה ותחושת הדחק שבהן היו הנוסעים נתונים, מטבע הדברים. זאת, מבלי להזכיר מקדמי סיכון נוספים״.

עוד טוענים אנשי אומ״ץ: ״לא ברור לנו החיפזון להשיק את הקו החדש בכל מחיר כבר בתקופת ההרצה מירושלים לנתב"ג ובחזרה, לשאול קרונות מקווים עמוסים לטובת הקו החדש אשר אינו מאכלס ממילא די נוסעים לאורך היום , ובטרם הושלמה הנחת התשתית של הקו הראשי מירושלים לתל אביב ובחזרה״.

בתנועת אומ״ץ מציינים כי למרות התקלות ואי הנעימויות לנוסעים, טרחו מקבלי ההחלטות  לעודד נוסעים להשתמש ברכבת בכל מחיר, בפרסומות, בכלי התקשורת ובאמצעות כרטיסי חינם, כמובן על חשבון הקופה הציבורית.

לסיום כותבים יו״ר אומ״ץ וחבר הצוות המשפטי של התנועה:  ״כמי שאמונים זה שנים על ביצורו ואכיפתו ושל  שלטון החוק ומנהל תקין, אין בלבנו ספק קל, שהאינטרס הציבורי, שהוא שלומם, רווחתם וביטחונם של הנוסעים, מכריע במקרה זה, גבר וגובר על כל שיקול זה או אחר המונח לפני מקבלי ההחלטות ומחייב הפסקת הפעילות המידית בקו זה עד להשלמת הניסויים וההרצה, זאת, לחשש חלילה מאסון בלתי צפוי״.

העתק של המכתב הועבר למבקר המדינה.

תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן פועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי, משפטי חינוכי ורפואי.

השארת תגובה