הממשלה 'עמדה' לזכר הנבטחים ב'עץ החיים'

בפתח ישיבת הממשלה השבועית עמדו שרי הממשלה דקת דומייה לזכר הנרצחים בטבח שאירע אמש בפטסבורג

הממשלה עומדת דום, צילום עמוס בן גרשום לע"מ
הממשלה עומדת דום, צילום עמוס בן גרשום לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "עם ישראל מתאבל כולו עם משפחות הנרצחים בטבח המזעזע בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג. בשמי, בשם ממשלת ישראל ובשם עם ישראל אני שולח את תנחומינו שנשלחים מעומק ליבנו למשפחות ששכלו את יקיריהן. כולנו מתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים.

קשה מאוד להפריז בזוועה של רצח יהודים שמתכנסים בבית כנסת בשבת ושנרצחו רק בגלל שהם יהודים. ישראל עומדת בחזית אחת עם הקהילה היהודית בפיטסבורג, עם כל קהילות הציבור היהודי בארה"ב ועם העם האמריקני. אנחנו עומדים יחד בחזית אחת נגד האנטישמיות ונגד גילויי הברבריות הזאת.

אני קורא לעולם כולו להתאחד במאבק באנטישמיות בכל מקום שהוא. היום לצערנו אנחנו מתכוונים לארה"ב, שזהו הפשע האנטישמי הגדול ביותר בתולדותיה, אבל אנחנו מתכוונים גם כמובן למערב אירופה, ששם יש מאבק קשה נגד גילויי האנטישמיות החדשה. כמובן יש גם את האנטישמיות הישנה והמוכרת, וגם זאת שבאה מהאסלאם הרדיקלי. בכל החזיתות הללו אנחנו צריכים להתייצב ולהשיב מלחמה שערה נגד הקנאות הברוטלית הזאת. זה מתחיל ביהודים ואף פעם לא נגמר ביהודים.

ביום שישי חזרנו רעייתי ואני מביקור מדיני היסטורי בעומאן. נפגשתי שם עם מנהיג עומאן, הסולטן קאבוס בן סעיד, אדם מאוד מנוסה ומאוד מרשים. זהו ביקור ראשון רשמי של ישראל בעומאן מזה 22 שנים. הביקור הזה מגיע על רקע מאמצים מדיניים שאני מקדם בשנים האחרונות מול מדינות ערב. בפגישה הארוכה שלנו אנחנו דנו בהרחבה באתגרים העומדים בפני המזרח התיכון. אלו היו שיחות חשובות – גם למדינת ישראל ושיחות חשובות מאוד לביטחון ישראל. יהיו עוד.

אנחנו אחרי סוף שבוע של תקיפות של חיל האוויר בעזה. אתמול שמענו כביכול על "אולטימטום" מצד החמאס לישראל. בשום שלב ישראל לא תקבל שום אולטימטום מהחמאס. ישראל תמשיך לפעול על פי האינטרס הישראלי ולמען ביטחון ישראל בלבד".

השארת תגובה