"אנשים היו משלמים הרבה כסף בכדי שנרוץ בנפרד"

חודשיים אחרי שהכריז על הצטרפותו לתנועת ש"ס בבת ים, פותח חבר הנהלת העיר הרב יצחק אסקפה את ליבו בראיון שאינו משתמע לשתי פנים • "מר"צ יצאה לקמפיין התרסה קשה נגד הציבור הדתי, אסור להיות אדישים"

אסקפה
אסקפה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"בימים אלו אני סוגר עשור של חברות בהנהלת העיר, עשינו המון דברים גדולים וחשובים, זה שנושא החינוך הוא אפור מבחינה פרסומית, זה לא אומר שזה פחות חשוב מדברים אחרים" במילים אלו פותח הרב אסקפה ראיון נטול הכפפות.

והיום אתה חלק בלתי נפרד מתנועת ש"ס בבת ים?

"אחרי 4 שנים של שיתוף פעולה פורה עם מ"מ ראש העיר רפאל ברנז ועם יו"ר המועצה הדתית בנימין אלחרר, למדנו שלשתנו להכיר אחד את השני טוב יותר, לשים הכל מאחורה ולפעול יחד לטובת הציבור ששלח אותנו למערכה. זה לא סוד שיש כמה אנשים שהיו מוכנים לשלם הרבה כסף כדי שנרוץ כל אחד לבד, אבל לכולנו יש את גדולי ישראל, והם החליטו שבעיר בת ים תתמודד מפלגה אחת גדולה שקוראים לה תנועת ש"ס. אנחנו שמחים יחד ועושים הכל על מנת לתת לציבור התורני את השירות הטוב ביותר".

אתה מרגיש שיש שיפור במוסדות החינוך התורני בעשור האחרון?

"בוודאי. בפרט מאז שרפי נכנס לתפקיד מ"מ ראש העיר. אנחנו יוצאים בכל שבוע לסיורים משותפים במוסדות החינוך התורניים. אנחנו יושבים עם מנהלי בתי הספר ובסייעתא דשמיא מוצאים פתרונות כמעט לכל הבעיות. צריך להבין שאנחנו נמצאים בעיר מאוד צפופה, והציבור שלנו גדל מיום ליום בלי עין הרע, אין הקומץ משביע את הארי, אבל היום מוסדות החינוך התורניים נמצאים במקום אחרי לגמרי מאשר היו בעבר".

מה התוכניות לקדנציה הבאה?

"יש לנו המון תכניות, אבל מה לעשות והכל תלוי בכוח שיהיה לנו אחרי הבחירות. המשוואה פשוטה: ש"ס חזקה תהיה עשיה חזקה, אם לא אני לא רוצה להמשיך. שהחזון איש זצ"ל אמר שגופי תורה תלויים ביום הבחירות הוא ידע בדיוק מה הוא אומר. רק אנחנו לצערי נהיינו חכמים מידי, כל אחד מגיע עם החוכמות שלו וחושב שהוא יודע יותר מגדולי ישראל. הדברים ברורים, אם תנועת ש"ס בבת ים תהיה חזקה, נוכל להמשיך במהפכה, ויש לציין שרפי ברנז בעצמו מטפל בכל יום בעשרות משפחות שאינן דתיות, וכך גם אני ושאר החברים. תראה איזה אהדה יש לנו ברחוב, מרצ מנסה לזרוע שמחה ואנחנו מגיבים בחיוך ובחיבוק".

אומרים שהבחירות בבת ים משעממות.

"ברוך השם. מה עדיף לשון הרע? מחלוקות? שנאת חינם? ברוך השם שהציבור שלנו כולו מקבל את דעתם ואת מרותם של גדולי ישראל. כולם מבינים שיש לנו סכנה מאוד גדולה. מרצ יצאה לקמפיין קשה מאוד של התרסה נגד הציבור הדתי. אמנם רוב הציבור בעיר בת ים הוא מסורתי פלוס, אבל עדין יש כאן ציבור גדול של עולים חדשים ממדינות חבר העמים שאין להם בעיה להצביע נגד הציבור הדתי. אסור לנו להיות אדישים".

איזה מסר תרצה להעביר לציבור ימים ספורים לפני הבחירות?

"המסר ברור, צאו להצביע, קחו אתכם משפחה וחברים, ותסבירו לכולם שתנועת ש"ס שייכת לכולם ועוזרת לכולם. בסייעתא דשמיא נמשיך לעשות רק דברים טובים".

השארת תגובה