ברנז: "יש לנו תמיכה אדירה גם מציבור שאינו דתי"

פחות משבוע לפתיחת הקלפיות, מעניק יו"ר ש"ס בת ים רפי ברנז את הריאיון האחרון (עד לבחירות) • על הישורת האחרונה, סיכום הקמפיין, תחושות הגעגועים וחסרונו של מרן, ועל השאיפות להישגים במועצת העיר הבאה

רפי ברנז
רפי ברנז
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"אם מרן הרב עובדיה זצוק"ל היה אתנו מה הוא היה אומר לעשות? ברור להצביע לתנועת ש"ס, ברור לחזק את מפעל חייו, ברור להחזיר עטרה ליושנה. ובכלל שבבת ים קרה משהו אדיר שכולם יחד כאיש אחד בלב אחד עובדים ופועלים להצלחת תנועת ש"ס. וברוך השם הייתה לנו קדנציה של מהפיכה אדירה בשירות לציבור. צריך רק לעצום עיניים ולזכור מה היה בשנתיים וחצי האחרונות, ומה היה לפני", במילים אלו פותח מ"מ ראש העיר ויו"ר תנועת ש"ס בבת ים רפאל ברנז את הריאיון האחרון לפני פתיחת הקלפיות.

 רפאל, אתה חושב שמיציתם בקמפיין שלכם את הפוטנציאל?

"אני יכול להגיד בלב שלם שעשינו השתדלות גדולה להזכיר לציבור את כל העשייה הברוכה שעשינו בשנתיים וחצי האחרונות. ושלא נתבלבל, מדובר רק על השתדלות, מי שבסוף קובע זה רק בורא עולם, ואני מתפלל בכל יום שנזכה לקדש שם שמים ולהיות ב"ה המפלגה הגדולה בעיר".

 אתה רואה את הציבור מגיע להצביע בהמוניו?

"הציבור הדתי מאז ומעולם ידע שיום הבחירות הוא יום הדין ליהדות בעיר. לא מדובר כאן על תפקידים, ברוך השם בכל קואליציה שתקום נהיה שותפים בכירים. אבל מדובר כאן על מוסדות חינוך, על תרבות תורנית, על השלמת המעבר של החוף הנפרד, בניית המתנ"ס התורני החדש, על שימור ושיפוץ גני הילדים, על התמיכות לשיעורי התורה, על כל דבר שיש לו ריח של יהדות. אין לי ספק שהציבור יצא להצביע, אבל חשוב שכל אחד יביא איתו את המשפחה, את החברים ואת השכנים. כולם חייבים להגיע ולהצביע לתנועת ש"ס".

 מה הכי חסר לך עכשיו?

"אין ספק שחסרונו של מרן זצוק"ל קשה לכולנו. בחירות בלי מרן זה קשה מאוד. הסטירות לפני, הברכות, הקריאה לציבור. אבל ברוך השם שהציבור יודע שמרן חי וקיים ברוח שלנו, בצוואה שלו, בהוראה לכולם. הרי ביום הבחירות מרן היה מתפלל מוקדם ומיד הולך להצביע, היה מחזיק את הפתק ש"ס, אומר 'לשם יחוד' ומצביע. את זה הוא השריש לכולנו".

 איך היית רוצה לראות את הקואליציה הבאה?

"הייתי רוצה שנמשיך להיות השותפים הבכירים, יש לנו עוד הרבה מה לעשות, אנחנו רק בתחילת הדרך. אני מעריך שבסייעתא דשמיא תהיה לנו הצלחה ונוכל להמשיך לעשות דברים טובים. יש לנו תמיכה אדירה מהציבור שאינו דתי, זה לא לחינם, הם ידעו שבשנים האחרונות רק אני הייתי הכתובת שלהם לפתירת בעיות, ואני עושה זאת בכל יום בשמחה ובאהבה".

 משפט סיכום לפני פתיחת הקלפיות?

"כל אחד ישב עם עצמו ועם מכשיר הטלפון שלו, בלי להתבייש, אם גדולי ישראל יושבים ומחייגים לקרובים שלהם שיבואו להצביע, גם אנחנו יכולים. בסוף מדובר על מצוות עשה מהתורה. ונתפלל שנזכה לקדש שם שמים".

 

השארת תגובה