"מרן הרב עובדיה זה לא רק הלכות שבת, הוא השאיר צוואה ברורה"

אחרי קריאתם של גדולי ומנהיגי הדור, הגיעו מכתביהם האישיים של רבני העיר, המביעים תמיכה מלאה בש"ס של רפי ברנז • בנו של הרב זמרוני ציק זצ"ל: "לא לתת יד למחלוקת"

ברנס
ברנס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבחירות לרשויות המקומיות הגיעו לישורת האחרונה. בעוד בערים אחרות בארץ מתמודדות מספר מפלגות תורניות, בבת ים הסיפור אחר לגמרי. בנוסף לחתימתם ולקריאת הקודש של מרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי ושל נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן, חתמו רבני העיר בת ים על קריאה לתמוך בכל הכוח בתנועת ש"ס בראשות רפאל ברנז.

אך בשבוע האחרון הגדילו רבני העיר והוציאו כל אחד בנפרד קריאה משלו לפעול ולחזק את כוחה של התנועה. רבנים כדוגמת המקובל הרב בניהו שמואלי, הרב שלמה בסו, הרב שלמה עטיה, הרב רזיאל אלול, הרב ישראל לוגסי, קהילת חב"ד ואפילו הרה"צ שלום ארוש הוציאו מכתב נפרד נוסף לטובת תנועת ש"ס בראשות רפאל ברנז.

"זה בנפשנו, שמרן זצוק"ל זעק מי לה' אלי, הוא התכוון ליום הבחירות, הציבור חייב להבין, אם ש"ס חזקה זה קידוש השם גדול. כל מי שיביא חבר לקלפי הוא נקרא מזכה הרבים", אמר המקובל הרב בניהו שמואלי. הרב שלמה בסו אמר: "זכינו לאחדות מופלאה, כולם יכולים לבוא וללמוד מהנציגים שלנו איך מתנהגים באחדות מופלאה, כולנו חייבים לקיים צוואת מרן הגר"ע ולתמוך אך ורק בתנועת ש"ס בראשותו של ידידנו היקר הרב רפאל ברנז שהוא איש עשיה הטוב ביותר שיכולנו לקבל".

"מרן הרב עובדיה זה לא רק הלכות שבת, ברכות וכד', מרן השאיר לכולנו צוואה ברורה, לתמוך בתנועת ש"ס שזהו מפעל זיכוי הרבים הגדול ביותר שהוא השאיר לנו בדור הזה. כמה תלמודי תורה, כמה שיעורי תורה, כמה עשיה, כמה חסד, הכל נזקף לזכותם של הנציגים היקרים שלנו, וכל מי שמצביע לתנועת ש"ס בבת ים אין ספק שהוא מקיים צוואת מרן", כתב הרב רזיאל אלול.

הרב  ישראל לוגסי אמר: "אנחנו כולנו מאוחדים תחת הנהגתם של גדולי ישראל, ובפרט שיש לנו כאן בעיר נציגים כאלו יקרים ואהובים. איזה שמחה יש בשמים שאנחנו נמצאים בתקופת בחירות ואין לשון הרע, ואין מחלוקות. ראינו איזה מהפיכה יש כאן בשנתיים האחרונות, כולנו חייבים לתת כח להמשך העשיה. לא להתעצל, לצאת ולמשוך כמה שיותר חברים על מנת להצביע לתנועת ש"ס בראשות רפאל ברנז".

קהילת חב"ד הוציאה מודעה מיוחדת, בה פנה הרב חיים ציק, בנו של שליח חב"ד הראשון בעולם הרב זימרוני ציק ע"ה וכתב: "אחים יקרים, גם משום האחדות, גם משום הכרת הטוב וגם משום הרצון להיות שותפים לעשיה, כולנו חייבים לחזק עד מאוד את ידידנו היקר והאהוב רפאל ברנז שעומר בראשות תנועת ש"ס. לא לתת יד למחלוקת, הרב ברנז תמיד עמד לימיננו, עכשיו כולנו חייבים לחזק אותו ולתמוך בתנועת ש"ס כדי להמשיך ולהגדיל תורה בעיר בת ים".

הרה"צ שלום ארוש שהחליט בבחירות הקרובות לא להתערב ברוב הערים בארץ, יצא מגדרו ובמכתב ברור לתושבי העיר בת ים כתב: "הרב ברנז היקר פועל ללא הרף בזיכוי הרבים, הרייני פונה אליכם לבוא לעזרת ד' בגיבורים ולתמוך במלוא המרץ עבור הרשימה הקדושה ש"ס בראשות ידידי איש חי רב פעלים הרב רפאל ברנז.

השארת תגובה