אוחנה מאשים: חוק היועמשי"ם נעקר מתוכנו

בדיון שנערך בוועדת החוקה על חוק היועצים המשפטיים שיזם ח"כ אוחנה, עלה כי בהמשך להפיכת החוק והגדרתו כ'חוק ממשלתי' הרי שניסוחו רוכך ותוכנו עוקר

אמיר-אוחנה
אמיר-אוחנה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת החוקה של הכנסת קיימה היום דיון סביב 'חוק היועצים המשפטיים' שיזם חבר הכנסת אמיר אוחנה מהליכוד.

החוק כפי שנדון כיום הוצע בהמשך לשינויים שהוכנסו בו על ידי שרת המשפטים שקד /שהציגה את החוק כהצעה ממשלתית, מה שעורר את זעמו של ח"כ אוחנה.

"צר לי לומר זאת, אבל הצעת החוק הממשלתית מעקרת את החוק מתוכן, תוך כדי שהיא מאמצת את הנרטיב של המשפטנים ולוקחת את חוק היועמ"שים שמאלה" אמר ח"כ אונה שהבהיר, כי "שרת המשפטים, שמדברת על חשיבות יישום מדיניות ימין, תצטרך לעמוד בדיבורה גם אם זה אומר לעמוד איתן נגד היועמ"שים – ולקחת את הצעת החוק חזרה ימינה ממחוזות השמאל".

לדבריו, "אנחנו, והציבור שלנו, מדברים חזור ואמור על הצורך בסיום שלטון המשפטנים. בדיוק בשל כך הגשתי את ההצעה למינוי יועץ משפטי כמשרת אמון – לחזק את המשילות".

"והנה, בהצעת החוק הממשלתית פתאום צצה לה ועדת איתור. לא זו גם זו, נדרשת הסכמת היועמ"ש לממשלה, ונקצבה תקופת כהונה של 7 שנים – כלומר – רוב השרים ברוב המשרדים לא ישפיעו על מינוי היועמ"ש שתחתיו יצטרכו לעבוד – וזו איננה שגיאה פרוידיאנית".

"אני קורא לשרה שקד – עדיין לא מאוחר להחזיר את חוק היועמ"שים למסלולו המקורי ולהביא את השינוי שהציבור מבקש מאיתנו". אמר אוחנה.

השארת תגובה