נתניהו הורה להשעות את פינוי אל אחמר

נכנע ללחצים? זעם בימין לאור החלטת ראש הממשלה להשעות את פינוי היישוב הבדואי 'חאן אל אחמר' וזאת עד להחלטה אחרת שתתקבל בענין

חאן אל אחמר
חאן אל אחמר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

זעם רב ואכזבה מראש הממשלה בנימין נתניהו בקרב חוגי הימין לאור ההחלטה שהתקבלה על השעיית פינוי היישוב הבדואי הבלתי חוקי 'חאן אל אחמר' וזאת 'עד להודעה החדשה'.

בתנועת הימין 'רגבים' שיזמה את העתירה לבג"צ שבעקבותיה הוחלט על פינוי היישוב שנבנה באופן לא חוקי זועמים על ההחלטה וטוענים לאיפה ואיפה בכל הקשור לאכיפת החוק ביהודה ושומרון ומאשימים את ראש הממשלה נתניהו בכניעה מול הרשות הפלסטינית ואל מול הלחץ הבינלאומי.

"ראש הממשלה נתניהו, במשך שנים ארוכות אתה מיישם בפועל מדיניות של אכיפה בררנית כלפי ההתיישבות ביו"ש, וזה לא מאגניב בכלל", אומרים ברגבים.

בתנועה מבקשים להפנות את נתניהו לאיכפת החוקים ביישובים עמונה, עופרה ועוד. "פסקי הדין בעמונה ובעפרה, בבית אל ובנתיב האבות, מומשו ככתבם וכלשונם, ומדינת ישראל פעלה כמדינת חוק, אבל מול מאחז הדגל של הרשות הפלשתינית שפועלת במוצהר על פי תכנית אסטרטגית להשתלט על אזורים בשליטה ישראלית, נתניהו תפס רגליים קרות".

"אם הוא לא יתעשת בהקדם, הרי שההפסד הצורם במאבק על שטחי C ומול הצעדים החד צדדיים של הרשות הפלסטינית, יהיה רשום בספרי ההיסטוריה על שמו. ראש הממשלה לא יכול להפנות אצבע מאשימה לעבר בג"ץ, אלא אך ורק כלפי עצמו".

השר נפתלי בנט יוצא נגד החלטת ראש הממשלה: ״חאן אל אחמר יפונה. מדובר בבנייה בלתי חוקית שהריסתה אושרה בבג״צ. ‏במדינת חוק אוכפים את החוק גם אם הקהילה הבינלאומית מתנגדת ומאיימת – ‏מפלגת הבית היהודי תוודא שאכן כך יקרה.

לא ייתכן שאכיפה תתבצע רק כלפי יישובים יהודיים. זוהי פגיעה משמעותית בריבונות ומשילות של ממשלת ימין בישראל.

אני קורא לראש הממשלה לחזור בו מההחלטה ולפנות את מאחז אל עמאר עוד השבוע כפי שנקבע. ממשלה ימנית והחלטות לאומיות ולא ממשלת ימין עם כניעה לשמאל."

השארת תגובה