הנשיא הגיע לעודד

"תקווה ישראלית" הינה תכנית הדגל של בית הנשיא לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית- חילונים, דתיים, חרדים וערבים

ריבלין. צילום: מארק ניימן/לע"מ
ריבלין. צילום: מארק ניימן/לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נשיא המדינה ראובן ריבלין, השתתף היום בהשקת תכנית להעצמת ההון האנושי בחברה החרדית והערבית שמובילה קואליציה חדשה של ארגונים לא ממשלתיים, חברות טכנולוגיה, משרדי ממשלה ותורמים, בהנהגת הארגון שפיתח ומוביל את התוכנית, סטארט-אפ ניישן סנטרל. ההשקה התקיימה בבית מובילאיי בירושלים.

נשיא המדינה לקח חלק בהשקת התוכנית במסגרת פעילות בית הנשיא "תקווה ישראלית", תכנית הדגל של נשיא המדינה לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית- חילונים, דתיים, חרדים וערבים. התכנית פועלת בתחומי מפתח חברתיים וכלכליים- בחינוך, באקדמיה, בתעסוקה, בספורט ועוד. "תקווה ישראלית" מבקשת לחזק את ה"יחד" של החברה הישראלית, תוך מתן כבוד ומקום לכל קבוצה המרכיבה אותו, במטרה להבטיח את חוסנה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. "תקווה ישראלית" בתעסוקה פועלת לקידום שילובם של החברה החרדית והערבית במגזר הפרטי והציבורי בתעסוקה הולמת, על ידי הנעת תהליכים ושותפות במיזמים אל מול החברות הגדולות במשק ומשרדי הממשלה, וכן על ידי עידוד וקידום מיזמים ותהליכים קיימים.

במסגרת התכנית נבחרה קבוצה ראשונה של נשים חרדיות וערבים ישראליים בעלי תארים במדעי המחשב או בתחומים רלוונטיים אחרים. קבוצה זו תקבל הכשרה טכנית, ניסיון בפתרון בעיות, חשיפה לתעשייה, עזרה בפיתוח מיומנויות, וסיוע באיתור מקומות רלוונטיים להשתלבות בחברות הטכנולוגיה השונות.

הנשיא פתח בדבריו ואמר: "אם נתמודד עם הבעיות יחד, אני מאמין שנוכל לגור פה יחד- אנשים מירושלים וחורפיש, ממאה שערים ורחביה. כולם צריכים להיות מסוגלים לחיות את חייהם בדרך שבה הם בוחרים, אבל אנחנו גם צריכים להבין שכולנו חיים כאן ביחד ועלינו לדאוג זה לזה לרווחת כולנו. בין אם אנחנו יהודים, מוסלמים או נוצרים, כאן כולנו ירושלמים, כולנו ישראלים. 'התקווה הישראלית' היא שכולנו נמצא דרך לחיות ולהצליח יחד. אם נוכל לגשר על הפערים בינינו, נשלח מסר חזק לאזור, שגם הפער בין ישראלים לפלסטינים ניתן לגישור."

פרופ׳ אמנון שעשוע מנכ״ל מובילאיי וסגן נשיא בכיר בחברת אינטל העולמית, הציג בפני המשתתפים את האתגרים והצרכים הקיימים בפני חברות הייטק במציאת כוח אדם איכותי כמו גם שילוב חרדים וערבים: "במגזר החרדי והערבי ישנם המון כישרונות בעלי פוטנציאל שאינו ממומש כיום. אני מאמין בלב שלם שהפער בין הכלים שיש להם, לבין הצרכים של חברות ההייטק ניתן לגישור, ולכן אנו גאים לקחת חלק בתוכנית, שזו מטרתה". עוד הוסיף כי: "בשילוב קואליציה חזקה של חברות מובילות במשק הישראלי, אין לי ספק כי התוכנית תספק מענה לצורך בכוח אדם איכותי ואנו נמשיך לתמוך ולקדם שילוב אוכלוסיות שאינן מיוצגות מספיק בתעשייה. כיום במובילאיי כ-10% מהעובדים הם חרדים וערבים וזוהי רק ההתחלה."

בתום המפגש הנשיא ירד לחניון החברה על מנת להתרשם מהרכב האוטונומי בליווי פרופ' אמנון שעשוע. פרופ' שעשוע הראה לנשיא את המערכות השונות, סקר בפניו את מנגנוני הבטיחות המאפשרים את תנועתה ויחד, יצאו לסיבוב קצר במכונית. הנשיא קרא לשאולי, נהגו האישי זה למעלה מ-20 שנה, להצטרף אליו אל הנסיעה ובסופה ביקש: ״אל תחפש עבודה אחרת שאולי, אני לא נוסע לשום מקום בלעדייך.״

השארת תגובה