ותיקים וצעירים: ה'מניין' של רשימת ש"ס

רועי וטורי הוא איש עשייה מוכר ופופולארי, עמוס מיימון הוא רכז שיעורי תורה ומנהל מותג בשר, אליהו תלמיד הוא חזן – מה מביא אותם להיכנס לפוליטיקה ובאיזה תיקים הם שואפים להחזיק? • וגם: תלמידות הרבנית ורד סיאני בפעולה

מועמדים
מועמדים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רפאל ברנז, שמעון כהן סבן, הרב יצחק אסקפה, ברוך מויאל, רועי וטורי, עמוס מימון, אליהו תלמיד, יונתן אלחרר, אלי מגן והרב דוד סבג, אלו עשרת השמות אותם בחרה תנועת ש"ס בבת ים להתמודד ברשימה בבחירות הקרובות. לאותם נציגים ניתן להוסיף את יו"ר המועצה הדתית בנימין אלחרר, ששנים רבות פועל ברחבי העיר בת ים.

מ"מ ראש העיר ויו"ר סיעת ש"ס בבת ים, רפאל ברנז, נהנה לספר על העובדה כי הצליח להכניס לרשימה שמות של אנשי עשיה מהשורה הראשונה. "רועי וטורי ידוע כאיש עשיה חזק מאוד, בן תורה אמיתי, זה לא סוד שבשנתיים האחרונות הוא היה חלק בלתי נפרד מצוות הלשכה שלי. עמוס מימון הוא רכז 'אל המעיין' בעיר, איש אמוני כבר שנים רבות, חסיד אמיתי של מרן הרב עובדיה זצוק"ל ושל המרא דאתרא הגר"י בר שלום זצוק"ל. אליהו תלמיד חבר ואח יקר, שנים רבות ידוע כפעיל בתנועת ש"ס, יונתן אלחרר שמביא איתו רוח חדשה של עשיה, אלי מגן שידוע כאחד ממשגיחי הכשרות הטובים בעיר, ומזכה הרבים הגדול הרב דוד סבג, אלו שמות שמפארים את התנועה שלנו בבת ים" אומר בסיפוק ברנז.

התמיכה מתרחבת

אחרי שמרן נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן כתב מכתב תמיכה לתנועת ש"ס בבת ים, ואחרי שכל רבני העיר כולם חתמו על מכתב תמיכה בתנועה, השבוע קיבל ברנז ברכות חמות ותמיכה חד משמעית ממרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי, מחברי מועצת חכמי התורה הרה"ג ראובן אלבז והרה"ג דוד יוסף, וממנכ"ל מוסדות כיסא רחמים הרה"ג צמח מזוז.

לדברי רועי וטורי, "כולם מזמן הבינו שברנז הוא איש שאוהב שלום ורודף שלום, הוא איש של אנשים, כזה שלא מחפש את הכבוד שלו ונותן לכולם את מה שהם צריכים, לכן ברור שביום הבחירות כולם יעבדו להצלחתה של תנועת ש"ס בבת ים".

• רועי, אתה מאמין שהפעם תצליח להיכנס למועצת העיר?

"קודם כל ב"ה כן. דבר שני הגדרת התפקיד ממש לא מעניינת אותי, יש לנו מטרות והם ברורות, להחזיר עטרה ליושנה ולהיות שליחים נאמנים לכלל הציבור בעיר בת ים".

• באיזה תיק תרצה להחזיק?

"ברוך השם אני יכול ויודע להשתלב בכל תפקיד, כל מה שיוטל עליי לטובת הציבור אעשה זאת בשמחה".

• עמוס מימון, מעולם הבשר לעולם הפוליטיקה?

"ממש לא. אני עדין מנהל את המותג 'עטרה', עדין חי בעולם העסקים, אך מאז שאני זוכר את עצמי, הייתי נאמן לתנועת ש"ס. מרן הרב עובדיה בשבילי הוא הכל. גדלתי על ברכיו של המרא דאתרא הרב יוסף בר שלום זצ"ל, ורפאל ברנז הוא תמיד היה בשבילי דמות להערצה, אני פעיל שלו כבר שנים ואני עושה זאת בשמחה".

• באיזה תיק תרצה להחזיק באם תכנס למועצת העיר?

"כבר 3 שנים שאני מנהל את 'אל המעיין' בבת ים, אז מטבע הדברים ארצה להגדיל את הלומדים וגם את השיעורים. בסופו של דבר התורה היא הכלי שממנו אנו שואבים את הכוחות שלנו".

• אליהו תלמיד, נעים זמירות ישראל, מה לכבודו ולבחירות?

"אנו כולנו מאז ומעולם חסידים ותלמידים של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, וכי הוא היה פוליטיקאי חס ושלום? וכי מה שהיה בראש שלו זה בחירות חס ושלום? אלא מרן זצוק"ל ידע שכל ענייני היהדות תלויים בבחירות, והרי החזון איש אמר שגופי תורה תלויים בבחירות, ואני מיד כשרפאל ברנז פנה אלי, לא חשבתי לרגע, אמרתי לו שאעשה כל מה שהוא מבקש על מנת להגדיל תורה ולהאדירה".

• יונתן אלחרר, איפה אתה רואה את עצמך לאחר הבחירות?

"אני רואה את עצמי אומר תודה רבה לבורא עולם בכל מקום שאהיה, כי מי שמחליט מה יהיה איתי ועם כולם זה אך ורק בורא עולם, ואין ספק שאהיה במקום שהכי טוב בשבילי. תמיד אהבתי לעבוד עם רפאל ברנז, הוא נחשב לאחד מאנשי הציבור האהובים ביותר בארץ, אני שמח שהוא לקח אותי ונותן לי את היכולות להיות שותף להפצת קרן התורה".

הרבנית ורד סיאני תומכת

מי שלא חוששת בכל מערכת בחירות להיכנס לעובי המטה, זוהי הרבנית ורד סיאני, שבשיעור המרכזי במדרשיה, פנתה לכל התלמידות לעשות הכל על מנת לסייע לתנועת ש"ס בבת ים. "הרב רפאל ברנז צדיק, כולנו חייבות לעשות הכל על מנת שכוחה של תנועת ש"ס בבת ים יגדל. בסופו של יום הם אלו שדואגים לכולם, לדתיים ולשאינם דתיים. אני אומרת לכן נשים צדקניות, תנועת ש"ס היא קדושה, מרן הרב עובדיה אמר שכל מי שמצביע ש"ס הוא שותף לכל דבר שאחד מנציגי התנועה עושה, איזה זיכוי הרבים, מרן ידע טוב יותר מכולם על מה מדובר", אמרה הרבנית ורד סיאני. במקביל שולחת הרבנית סיאני בכל יום תלמידות רבות למטה הבחירות על מנת לסייע לברנז להגדיל את כוחה של תנועת ש"ס בעיר.

השארת תגובה