3 עתירות נדחו: בחירות ברחובות

שלוש עתירות נדחו, שתיים מהמפלגות הגדולות הקימו 'מטה חרדי' – מועצות גדולי התורה פירסמו קריאות קורדש לציבור שומעי לקחם • העיר רחובות בקלחת הבחירות

המטה החרדי של הבית היהודי
המטה החרדי של הבית היהודי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נדחתה עתירת אפרים קפרא, מלול יתמודד כמועמד יחיד

ביום ראשון השבוע דחה בית המשפט בלוד את העתירה שהגיש הפעיל החברתי ואיש חסידות חב"ד אפרים קפרא נגד החלטת ועדת הבחירות לפסול את מועמדותו לראשות העיר וכן את הרשימה החברתית אותה ביקש לקדם.

במהלך המשפט עלתה הצעת פשרה ולפיה ימציא קפרא את חתימות כל ראשי הרשימות המתמודדות ברחובות כשהם מבהירים שאין להם התנגדות לתקן את הטעויות הטכניות שהתגלעו בטפסים וברשימות שהגיש ובכך לאפשר לו להתמודד.

אלא שכאן נעמד נציג משרד הפנים והביע התנגדות נחרצת בפני השופט למתווה שהוצג כשהוא מתריע, כי הדבר עלול ליצור תקדים לגבי רשימות רבות בארץ אשר נפסלו גם הם בשל ליקויים טכניים קלים.

בסופו של דבר החליט השופט לאמץ את טיעון בא כח משרד הפנים והחליט שלא לקבל את הערעור ולדחותו על הסף.

עם סיום הדיון הודיע קפרא כי הוא קורא לתומכיו להצביע לרשימת 'הבית היהודי'.

היה דיון מאוד ענייני והשופט קיבל את רוב טענותי והציע לפרקליט של משרד הפנים לתת לי הזדמנות להחתים את כל נציגי הרשימות במועצה ואת ראש העיר על הסכמתם שאוכל להתמודד בבחירות למועצה ולראשות העיר אבל לצערי הגדול הוא סירב בכל תוקף ואז השופט אילן שילה נאלץ לאשר את הפסילה של הרשימה שלי "עושים מעשים טובים "

בשיחה עם "השבוע ברחובות" אומר קפרא, "אני מקבל את גזר הדין באהבה ויודע שזה רצון בורא עולם וזה יהיה לטובתי למרות שחשבתי אחרת אז הקב"ה חשבה לטובה כי כל מה דעביד רחמנא לטב עביד".

"אני מתכוון להמשיך עוד יותר ביתר שאת וביתר עוז את הפעילות למען הציבור בעירנו גם עם הנוער הנושר שבסיכון וגם עם משפחות מצוקה ולהילחם למען תושבים שנגזלים ע"י העירייה בריביות עתק על חובות של מיסי ארנונה וקנסות למיניהן של חניות, פסולת, בנייה וכו' בימים הקרובים תתפרסם תביעה גדולה נגד העירייה על גביית ריבית גבוהה מהמותר בחוק".

"היות ועכשיו אני מתחבר רשימת הבית היהודי בראשות אמיתי כהן, אעזור להם לחזק את מעמדם במועצה ואז אציע להם ליישם את הרעיונות שלי לשיפור חיי התושבים בעירנו".

ביהמ"ש דחה את עתירה ויינברגר: "שוקל ערעור לעליון"

בדיון שנערך בבית המשפט בלוד נדחה הערער שהגיש חבר מועצת העיר לשעבר חנניה ויינברגר נגד פסילתו על ידי ועדת הבחירות עם הגשת הרשימות לפני כשבועיים.

כזכור, רשימתו של ויינברגר "שירות לתושב" נפסלה בשל ליקויים טכניים שנבעו כתוצאה מאשפוזו בבית החולים ושחרור בצהרי היום השני (המועד האחרון הקבוע בחוק) להגשת הרשימות.

ויינברגר ביקש את רחמי בית המשפט והתחשבותו בנסיבות המיוחדות שנוצרו אך השופט נענה לטיעוני נציג הפרקליטות שנכח בדיון.

בראיוטן ל"השבוע ברחובות" מסביר ויינברגר, "למרות כל הטיעונים הצודקים שהצגתי בפני בית המשפט, ובראש בראשונה המצב הבריאותי והניתוח הקשה שעברתי ערב הגשת הרשימה. ושחרורי מבית החולים ביום 25.9.18 , כך שהיו לי פחות מ-48 שעות להגשת הרשימה ונספחיה בתאריך 27.9.18 דחה ביהמ"ש את עתירתי".

"במהלך הדיון נדמה היה שכב' השופט מנסה לתת לי זמן לתקן את הפגמים הטכניים ושאל אותי: תוך כמה זמן תוכל לתקן את הפגמים, עניתי שאני יכול להגיש באופן מיידי הכל, היות וכל הפגמים תוקנו, אלא שלמרות זאת, קם נציג הפרקליטות והתנגד באופן נחרץ ודווקני (מלשון דווקא) והתנגד בתקיפות לאפשר לי לתקן את הפגמים".

"אני מצטער מאוד על ההחלטה שקיבל בית המשפט שנכנע להתנגדות דווקנית של הפרקליטות".

"אני בוחן את האפשרויות העומדות בפניי כדי לערער על ההחלטה, אף שברור לי שהסיכויים לכך אינם רבים. אני מודה לתושבי רחובות הרבים שליוו אותי בתמיכה ובהערכה, שלוחה תודתי והוקרתי מקרב ליבי".

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל קוראת לתמוך ב"רשימה החסידית חברתית"

בימים האחרונים פרסמה מועצת גדולי התורה של אגו"י 'קול קורא' בקריאה לתמוך אך ורק ברשימת ג' בכל אתר ואתר. יצוין כי מעבר לקריאת קודש זו צירפו חברי המועצת כ"ק מרנן האדמו"רים מויז'ניץ, צאנז וסערט ויז'ניץ, אשר להם קהילות ברחובות, את חתימתם למכתב שיצא לאור בימים האחרונים על ידי כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף הפונה בקריאה נרגשת לתושבי רחובות להצביע עבור רשימת אגודת ישראל ולמועמדה למועצת העיר פנחס הומינר.

קריאה זו מצטרפת למכתב התמיכה שבפרסם השבוע הגר"א רובין רב בית הכנסת פא"י וראש בד"ץ מהדרין שכתב כי "חובה להצביע לרשימת ג". מכתב תמיכה זה פורסם, חרף לחצים מצד גורמים שונים שניסו להניע את הרב רובין מהבעת התמיכה – שנחשבת לנדירה ומיוחדת וצפויה להשפיע על קהל תומכים גדול.

הרשימה החסידית חברתית – אגודת ישראל אף זוכה לתמיכת רבני קהילות נוספים בעיר, מכל החוגים והעדות ובהם כ"ק האדמו"ר מדז'יקוב ויזניץ שליט"א וזאת לצד תמיכה של כלל תושבי רחובות אשר מעריכים את פועלם של חברי הרשימה.

התפרסמה קריאתם של גדולי ישראל לתמוך ברשימת שס"ד

בימים האחרונים התפרסמה בראש חוצות קריאתם של גדולי ומאורי הדור שליט"א לכלל תושבי רחובות להפעיל השפעתם ולתמוך ברשימה המאוחדת שס"ד.

על המודעה שפורסמה בראש חוצות מתנוססים חתימותיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א ובהם נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן, מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וכן ראש הישיבה הגאון ר' גרשון אדלשטיין וחבר מועצת חכמי התורה הגאון שמעון בעדני.

יצוין כי בימים האחרונים ביקרו נציגי הרשימה במעונו של הרב אברג'יל בנו של הרב יורם זצ"ל וכן אצל הרב רצאבי וזכו שגדולי ישראל אלו יצרפו את חתימם על קריאת הקודש הפונה אל תושבי רחובות לתמיכה ברשימת שס"ד.

כזכור בשבוע שעבר דיווחנו על ביקורם רב הרושם של חברי הרשימה במעונם של גדולי ישראל שהאצילו מברכותיהם על כלל תושבי העיר שיפעלו להצלחת הנציגות החרדית. 

דרמה: הרב מאזוז הסיר את תמיכתו מרשימת "הבית היהודי"

בימים האחרונים התפרסם מכתב עליו מתנוססת חתימתו של ראש ישיבת כסא רחמים הגאון מאיר מאזוז כשהוא מכחיש את הדיווחים שפורסמו בעיר ולפיהם מפלגת 'יחד' ברחובות תומכת ברשימת "הבית היהודי".

כזכור, לפני שבועות אחדים דיווחנו על הסכם שנחתם בין מפלגת הבית היהודי ומפלגת 'יחד' על תמיכה ברשימה.

תמיכתה של 'יחד' הגיעה בהמשך לפעילות מאומצת של חסידות חב"ד ברחובות שלה נציג ברשימת 'הבית היהודי' שובץ במקום השלישי, אלא ששילובה של הד"ר סיגלית ביר במקום הרביעי הצליח לעורר אי נוחות בקרב תלמידיו של הרב מאזוז ברחובות ששיגרו מכתב לראש הישיבה ופעלו נמרצות להסרת תמיכתו של הרב מהרשימה.

הנימוק, שמועות לגבי אופיה ואורח חייה של המועמדת.

גורם ברשימה מספר כי בימים האחרונים נשמע יו"ר הרשימה אמיתי כהן כשהוא מנמק את שילובה של הד"ר ביר ברשימה, "היא תוציא עבורנו אץ תושביה ה'צפוניים' של רחובות מהבתים" (אל הקלפי).

ממפלגת 'הבית היהודי' רחובות נמסר בתגובה: "יו"ר הרשימה אמיתי כהן ונציג חב"ד אריה ליפסקר נכנסו לקבל ברכה מהגאון הרב מזוז שליט"א לקראת התמודדותם בבחירות למועצת העיר רחובות. הרב מזוז שליט"א קיבלם בחום והעניק ברכתו שימשיכו לקדש שם שמיים ולראות ברכה בעשייתם הציבורית".

ממפלגת 'יחד' נמסר בתגובה: "ככל העולים לברכה אצל גדול הדור הרב מאיר מזוז, נכנסו להתברך יו"ר הבית היהודי ברחובות עם נציג חב"ד. מרן הרב ברכם בחום שימשיכו בהאדרת התורה ומפעלי החסד בעיר רחובות. יחד עם זאת הרינו להבהיר כי מפלגת יחד בנשיאות הרב מאיר מזוז שליט"א והרב אליהו ישי יו"ר התנועה, אינם תומכים בשום מפלגה בבחירות הנוכחיות ברחובות".

מבוכה: השופט דחה על הסף את העתירה של מרקוביץ' נגד דיל

דרמה נרשמה אתמול בבית המשפט בלוד כאשר עם תחילת הדיון בעתירה שהגיש המשנה לראש העיר יניב מרקוביץ' בדרישה לפסול את רשימתו של סגן ראש העיר מתן דיל הבהיר השופט כי הוא ממליץ למרקוביץ למשוך את העתירה.

מרקוביץ עתר לבית המשפט בדרישה לפסול את מפלדת 'רחובותי' בטענה לאי הגשת הרשימות כנדרש בחוק וזאת בצל איחוד הרשימות בין 'רחובותי' בראשה עומד מתן דיל למפלגת 'ישראל בתינו'.

בתשובה לעתירה נטען על ידי 'רחובותי', "ברור כי העותרת מיהרה להגיש עתירה זו מבלי להכיר את העובדות הרלבנטיות ומבלי להכיר ולהבין את המצב המשפטי לאשורו ואף תוך הטעיית בית המשפט ועל כן לא רק שמתחייב לדחות את העתירה כליל אלא אף מוצדק ונכון לחייב את העותרת בהוצאות לדוגמא נוכח ההטרדה והטירדה המיותרת להן גרמה בשיאו של קמפיין הבחירות."

יצוין כי בעוד השופט ביקש להשית על מרקוביץ הוצאות משפט פנה דיל אל השופט ומר כי הוא מוותר על הדרישה וכי הוא אינו מתכוון לדרוש זאת.

סיעת 'הבית היהודי' השיקה את המטה החרדי

עשרות אנשים התכנסו במוצאי השבת האחרונה בביתו של מנהל המטה החרדי יצחק היגרי לפתיחה הרשמית של המטה החרדי בסיעת הבית היהודי.

בערב פתיחת המטה החרדי נכחו דמויות מוכרות בעיר רחובות וביניהן אבירם ג'רפי סמנכ"ל רדיו 'קול ברמה', ר' אריה ליפסקר והזמר מנדי ג'רופי נציגי רשימת הבית היהודי, הזמר החסידי-מזרחי אייל טויטו ועוד.

יצחק היגרי אמר כי: "אני תושב העיר שנים רבות , ורואה מה קורה בעיר השילוב של אמיתי כהן וראש העיר הביא בשורה אמיתית לעיר, ולכן החלטתי לתמוך בו בכח הכוח, לא חלילה נגד מפלגה זו או אחרת אלא בעד אמיתי כהן! אני קורא לכולם להצטרף למטה החרדי למען הצלחתו של אמיתי כהן".

אמיתי כהן, יו"ר הבית היהודי ברחובות אמר: "ההחלטה לשלב כוחות ולפתוח מטה חרדי היא מקפצה גדולה ואמירה לתושבי רחובות. אני קורא לציבור החרדי להצטרף אלינו שנוכל לפעול באחדות למען העיר.

הושק "המטה החרדי" של הליכוד

במהלך השבוע הושק המטה החרדי של רשימת 'הליכוד' מחל בראשה עומד ראש העיר רחמים מלול.

בימים האחרונים החלו פעילי המטה בראשו הוצב הפעיל החברתי אברהם בקובזה, לקיים סיורים בכוללים השונים בעיר בניסיון לדלות מקסימום תמיכה מקרב המגזר החרדי.

יצוין כי ראש העיר השתתף אף הוא בחלק מהסיורים והעלה בפני הנוכחים את התפתחות עולם התורה בעיר רחובות תחת הנהגתו.

השארת תגובה