ארה"ב וישראל מציגים: 70 שנות 'יחד'

הבול נחשף הערב בטקס חגיגי ב"מרכז האמריקאי בירושלים" בהשתתפות שגריר ארצות הברית בישראל, מר דייויד פרידמן, שר התקשורת, ח"כ איוב קרא ויו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, חזי צאיג

בול ישראלי אמריקאי
בול ישראלי אמריקאי

כחלק מחגיגות 70 השנה ליחסים הדיפלומטיים בין ארה"ב לישראל, דואר ישראל ושירות הדואר של ארה"ב השיקו היום בול משותף – "חג חנוכה שמח". הבול המשותף הושק במקביל גם בארצות הברית בבית הכנסת העתיק ביותר במדינה, "טורו" שברוד איילנד, במעמד מנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא, בכירי הדואר האמריקאי, ונציגי הקהילה היהודית.

תיאור הבול: במרכז הבול נראית חנוכייה שהוכנה בטכניקה של חיתוך נייר, ברקע החנוכייה – כד שמן, ובשובל הבול – סביבונים ופרחי רימון. הצבעים ירוק כחול וסגול נבחרו על מנת להדגיש את החנוכייה שצבעה לבן.
ערכו הנקוב של הבול שהוקדש לנושא חג חנוכה, 8.30 ₪. הבול אוייר בידי תמר פישמן ועוצב בידי אתל קסלר. שובל הבול, מעטפת יום ראשון והחותמת עוצבו בידי רינת גלבוע.

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, אמר בטקס: "אני גאה להשיק את הבול המשותף בין ישראל לארצות הברית אשר מהווה נדבך נוסף ביחסים הדיפלומטיים המצוינים בין המדינות. ארצות הברית שותפה אמיתית להתפתחותה וחוסנה של המדינה. בולים הם סמל לאומי המקביל לדגל ולשטר ומהווים שגרירים שלנו ברחבי העולם, הנפקות משותפות הן דרך נוספת לחיזוק קשרים בינינו לבין מדינות העולם".

שגריר ארצות הברית בישראל, דייויד פרידמן, אמר בטקס: "ההשקה המשותפת היום היא סמל לערכים המשותפים והזיקה התרבותית בין ארה"ב לישראל. השנה, כשאמריקאים וישראלים יאחלו זה לזה 'חג חנוכה שמח' באמצעות הדואר, מסר הברכה יהיה ברור עוד לפני שפותחים את המעטפה הודות לבול המאחד את כל סמלי החג".

יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, חזי צאיג, אמר: "לבולים יש ערך רב בחיבור בין מדינות והנפקת הבול המשותף בין ארצות הברית לבין ישראל מבטאת את היחסים החמים והמיוחדים בין שתי המדינות, מיום הקמתה של מדינת ישראל.

מתוך עלון הבול

11 דקות אחרי הכרזת העצמאות של ישראל ב-14 למאי 1948 הנשיא האמריקאי הארי ס. טרומן העניק הכרה למדינה החדשה. פעולה זו ציינה את תחילת היחסים המבוססים על ערכים משותפים המאופיינים בידידות עמוקה וכבוד הדדי.
היחסים המיוחדים בין ישראל לארה"ב ניצבים במרכז מרכיבי עוצמתה וחוסנה הפוליטי של מדינת ישראל.

השארת תגובה