ראש הממשלה נתניהו הזמין את איימן עודה לפגישה

חודש לאחר הבחירות בהם התבטא כנגד הציבור הערבי, מזמין ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר הרשימה המשותפת לפגישה ■ ההערכות: עודה לא יסרב לפגישה שתתקיים ככל הנראה בשבוע הבא בשלכת ראש הממשלה

איימן עודה. צילום: פייסבוק
איימן עודה. צילום: פייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע המגעים להרכבת הממשלה וחודש לאחר הניצחון המוחץ בבחירות, הזמין ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה לפגישה. ההזמנה התמוהה מצד ראש הממשלה היא בכדי לפייס את יו"ר הרשימה המשותפת זאת מחמת המתח בין השניים בעקבות התבטאותו של נתניהו ביום הבחירות.

על פי הדיווח בערוץ 2, יו"ר הרשימה המשותפת יבוא לפגישה שתתקיים ככל הנראה בלשכת ראש הממשלה בשבוע הבא. בחשבון הטוויטר שלו כתב מאוחר יותר איימן עודה: "אנחנו רוצים פגישת עבודה ולא רק יחסי ציבור, הדרישה הראשונה שלנו היא הפסקה מיידית של כל הריסות הבתים והכרה בכפרים הלא מוכרים".

כזכור, ביום מהבחירות התבטא נתניהו כנגד הציבור הערבי בישראל כשהזהיר כביכול את ציבור מצביעי הימין מפני החלפת השלטון. "שלטון הימין בסכנה, המצביעים הערבים נעים בכמויות אל הקלפי", אמר נתניהו ועורר סערה רבתי. במהלך הימים הבאים חטף נתניהו ביקורת על דבריו שהגיעה לשיא לאחר שגם בבית הלבן מתחו ביקורת על ההתבטאות. "רטוריקה כזו מנוגדת לדבר הטוב ביותר במסורת של ישראל", אמרו בבית הלבן.

שבוע לאחר הסאגה, קיים רה"מ בביתו כנס לראשי רשויות שם התנצל על דבריו וחזר בו מהביטויים. במהלך המפגש אמר נתניהו: "אני יודע שהדברים שאמרתי לפני ימים אחדים פגעו בחלק מאזרחי ישראל, פגעו בערביי ישראל. לא הייתה לי שום כוונה שכך יהיה. אני מצטער על כך". לדבריו, "המעשים שלי כראש ממשלה, כולל ההשקעות האדירות במגזרי המיעוטים, מוכיחים את ההפך הגמור".

בניגוד לעכשיו, לאחר המפגש הרשימה המשותפת דחתה את התנצלותו ומסרה כי "הגזענות של נתניהו וממשלותיו לא התחילה ולא תסתיים בהתבטאות המסיתה הזאת". לדבריהם, "חקיקה גזענית ומדירה ומדיניות מפלה הן תכנית העבודה של נתניהו גם לכנסת הקרובה ולכן לא נותר לנו אלא לדחות את התנצלותו ולהמשיך במאבקנו למען שוויון לאוכלוסייה הערבית".

2 תגובות
  1. איזה ידיעה סתמית. מה חשבתם לכם!
    חייב שיהיה מישהו שישטוף את הרצפה, וביבי בחר את בחיר ליבם של שונאינו. ברור.

  2. המוזמן כבר מצהיר/מתנה בלי בושה כי הוא יענה אם יובטח לו שהפגישה תהא מעשית ולא יחצנית. מה זה מעשי ? מה זה יחצני ? האם הצהרה משותפת על חקיקה להעלאת רף ענישה על מחבלים ולא משנה מה לאומיותם או דתם שהשתתפו בפיגועי טרור על רקע לאומני עם קורבנות האם זה מעשי או יחצני ?

השארת תגובה