ויינברגר מרגיע: מצבי הבריאותי תקין לחלוטין

חנניה ויינברגר
חנניה ויינברגר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבועות האחרונים נפוצו גרסאות סותרות אודות מצב בריאותו של המתמודד למועצת העיר וחבר המועצה לשעבר חנניה ויינברגר העומד בראש רשימת "שירות לתושב".

ויינברגר שנכון למועד כתיבת השורות ממתין להכרעת בית המשפט בעתירה שהגיש נגד פסילת הרשימה בראשותו, אושפז בחודש האחרון פעמיים ואף נותח בבית החולים.

כך למשל ביום הכיפורים לראשונה נבצר מויינברגר לעבור לפני התיבה כפי שנוהג מזה שנים ארוכות.

בשיחה עם "השבוע ברחובות" הוא אומר, "אני מרגיש ב"ה טוב. עברתי ניתוח לא קל. לצערי הרב בלוח השנה העברי הפרטי שלי – יום כיפורים כמעט ולא קיים".

"בערב יום הכיפורים נכנסתי לבית חולים קפלן לבדיקות והושארתי על ידי הנוירולוג. שאלתי-ביקשתי אולי אפשר לדחות את האשפוז היות ועלי להתפלל כשליח ציבור את תפילת הנעילה בבית הכנסת הרגיל שלי. מערב העיר, בו מכהן הרב נפתלי בר אילן כרב השכונה ובית הכנסת. ותפילת שחרית היה עלי להתפלל בבית כנסת אחר בשכונת אפרים – לצערי, נאלצתי להודיע על אי בואי לתפילות".

לדבריו, השנה לראשונה בחייו אף נבצר ממנו לצום ביום כיפור, "בעניין האוכל ביום הכיפורים – פניתי לרופאה המוסלמית ואמרתי לה, את תביני זאת יותר טוב מכמה רופאים. יום כיפורים הוא היום הקדוש ביותר אצלנו היהודים כמו להבדיל אצלכם הרמאדן".

"ביקשתי שתאפשר לי לצום ביום הקדוש הזה. אלא שהיא הבהירה לי בנחרצות כי עלי לאכול על מנת לשמור על האיזון בחומרים ובסוכר בגוף ובטן ועוד. אמרתי לה שהיא כמו הרב הראשי שלי, כמו הקאדי למוסלמים".

ויינברגר מוסיף, "הייתה לי הרגשה מאד מאד מוזרה שבערב יום כיפור הקדוש אכלתי וברכתי ברכת המזון ויעלה ויבוא".

"בשמחת תורה מלאו לי 71 לעלותי ארצה. זכיתי להודות לקב"ה על כל הטובות שהשם גמל לי לעלות לארץ ישראל, להתחנך אצל הגאון והקדוש הרה"ג האמיתי הרב ראובן מרגליות ורעייתו אסתר – זכר צדיקים לברכה, וכל הבריאות בה התברכתי עד כה".

השארת תגובה