תל אביב: החרדים מאוחדים בכל הכח

מטה רשימת 'מאמינים' של יהדות התורה בתל אביב נפתח במלוא העוצמה

לוברט
לוברט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ההתלהבות ניכרה על פני הפעילים הנמנים על כל שכבות העם שומר התורה ומצוות בתל אביב, שעה שנפתלי לוברט חבר מועצת העיר נכנס אל מטה רשימת 'מאמינים' לרגל אירוע הפתיחה. לוברט הנערץ והאהוב על כל אזרחי העיר והמכונה "הנשמה של תל אביב", התקבל בתשואות רמות והועלו דברי שבח על פועלו הרב ועשייתו הברוכה בתחום החינוך והתרבות התורנית.

רשימת 'מאמינים' בתל אביב מאחדת בתוכה את מפלגת 'יהדות התורה' עליה נמנה לוברט, עם בנימין בבאיוף המייצג את מפלגת 'יחד' ויהדות עולי בוכרה ואת חיים גורן מ'הבית היהודי'.

הדוברים באירוע פתיחת המטה ציינו כי במרוצת 20 שנות כהונתו כחבר מועצת העיר, חולל לוברט מהפכה של ממש בתחום החינוך התורני בעיר, כאשר הוא פועל במלוא כוחו ומרצו, תוך הפעלת השפעתו החיובית על ראש העיר ומשרד החינוך בהקצאת מבנים לצד תקציבים של מיליוני שקלים לטובת הוספת כיתות חדשות, בינוי ושיפוץ בתי ספר, הפעלת משחקיות להעסקת הילדים בשעות שלאחר הלימוד בבתי הספר, עזרה בשיעורי בית, קייטנות בחופשות פסח והקיץ.

והתוצאה מתבקשת: במהלך הקדנציה החולפת נוספו אלפים רבים של תלמידים לספסלי החינוך התורני בעיר, כשרבים מהם מצטרפים אל מוסדות הקירוב הפועלים במלוא הקיטור ב"עיר העברית הראשונה" – ככל שזה נשמע מופרך.

פעילות ענפה נוספת של לוברט באה לידי ביטוי בתחום התרבות תורנית, כאשר הוא מנצל את כשרונו המיוחד והשפעתו המאלפת על היושב בראש המערכת העירונית להקצאת תקציבי עתק מתקציב העירייה לקיומם של עשרות שיעורי תורה בשלל בתי הכנסת בעיר. השיעורים נועדים לכל שכבות העם השונות, החל מעמלי כפיים ועד לאנשי עסקים בכירים מתחומי הבנקאות, הביטוח, ההיי טק, רואי חשבון, משפטנים וכד', שמטריחים עצמם להשתתף לאחר יום עבודה מתיש ומעייף בהאזנה לשיעורי תורה במגוון נושאים: דף יומי בגמרא, הלכה, משנה יומית, מוסר, חוק לישראל וכד'. השיעורים המתקיימים כאמור בסיוע תקציבי של עיריית תל אביב, מתקיימים על בסיס יומי ומותאמים לרמתה האינדיבידואלית של כל שכבת אוכלוסייה באשר היא.

בולטת גם פעילות לשכתו בייזום אירועי תרבות שונים לנשים, כנסים מקצועיים בנושאי חינוך ויהדות, ערבי הפרשת חלה, הרצאות חיזוק של רבנים, נסיעות לקברי צדיקים ועוד – כאשר המכנה המשותף והבולט לכל אורך ציר הפעילות של מחלקת תרבות תורנית הפועלת תחת שרביטו של לוברט, הוא שהאירועים כולם ניתנים לכלל תושבי העיר בחינם וללא עלות כלל.

לוברט הודה לציבור שטרח ובא לאירוע פתיחת המטה, וקרא אל הדגל את אלפי תושביה החרדיים והדתיים – שאכפת להם מהמצב הרוחני כמו גם מהמצב הגשמי של העיר, שיטו שכם אחד לצד הפעילים שמוסרים את נפשם ומגייסים קול אחר קול להגדלת תורה והאדרתה, להגברת היהדות והמוסר בעיר שלכאורה – ורק  לכאורה – דומה כמו לעיר רפאים של שממה רוחנית, ולא היא.

"עלינו מוטלת האחריות להשיב את עטרת ראשה של העיר לימיה הראשונים כאשר שורה ארוכה של מאורי וצדיקי הדור וגדולי מנהיגי החסידות זיעאועכי"א עוד התגוררו במשעולי הדרכים במרכזה, ובתי כנסת גדולים ומפוארים לרוב פעלו בה במלוא הקצב ובשיא העוצמה", אמר לוברט. "יום הבוחר, כ"א בחשוון, הוא ההזדמנות שלנו להגשים שאיפה זו הלכה למעשה".

תושביה החרדים לדבר ד' של העיר תל אביב וכן אלו שהיגרו ממנה לערים החרדיות האותנטיות, נקראים בשעה גורלית זו אל הדגל לפעול לגיוס מכריהם המתגוררים בעיר, שיצביעו ביום הבוחר לרשימת 'מאמינים' שאותיותיה 'גב'. בכך נהפוך את לחלוחית הקדושה שנותרה בה מימיה הזוהרים, למעיין מפכה של יהדות שורשית בעיר העברית הראשונה.

השארת תגובה