המדינה תחלוט 28 מיליון שקלים מגולן טלקום

לטענת משרד התקשורת, גולן לא עמדה בהוראות הרישיון שלה והפסיקה לפרוס רשת סלולרית כפי שהתחייבה • בג"ץ המליץ לגולן – משכו העתירה

מיכאל גולן בהשקת גולן טלקום, בימים יפים יותר. צילום: יוטיוב
מיכאל גולן בהשקת גולן טלקום, בימים יפים יותר. צילום: יוטיוב
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

כחלק ממכרז משרד התקשורת לחברות הסלולר החדשות שנכנסו לשוק התקשורת בישראל ב-2011. גולן טלקום הפקידה ערבות על סך 31 מיליון ש"ח. החברה, שהחלה לשתף רשתות עם סלקום והפסיקה את פריסת הרשת כפי שהתחייבה במכרז, עתרה לבג"ץ במטרה לקבל בחזרה את הכסף שמשרד התקשורת חילט.

לאחר דין ודברים, באוגוסט 2017 הודיע משרד התקשורת על החלטתו הסופית לחלט ערבויות מחברת גולן טלקום, בשלושה תשלומים. סכום הערבות שהפקידה גולן עמד על 31 מיליון שקל ושר התקשורת, איוב קרא, החליט להפחיתו ב-3 מיליון שקל תוך התחשבות בכך שהחברה, בין היתר, חזרה לעמוד בחובותיה לעניין פריסת הרשת.

יחד עם זאת, באותה התקופה הודיע משרד התקשורת על החזרת "אגרות תדרים" לגולן טלקום בסכום של כ-46 מיליון שקל. בשנה זו גולן טלקום עברה לשליטת אלקטרה צריכה מקבוצת אלקו.

גולן טלקום עתרה לבג"ץ במטרה לקבל בחזרה את הכסף שמשרד התקשורת חילט. בתחילת השבוע קבע בית המשפט כי החלטת המשרד הייתה מקצועית ובהליך תקין, תוך הפעלת שיקול דעת סביר, בשל חומרת ההפרה, מה שהביא את גולן טלקום משכה את העתירה.

מגולן טלקום נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטת בית המשפט. אנו סבורים כי הקנס בהיקף חסר תקדים שהוטל על החברה היה לא מידתי בהשוואה לקנסות אחרים שהוטלו במדינת ישראל על חברות תקשורת בהפרות משמעותיות הרבה יותר.

"יתרה מכך, ההפרה של החברה תוקנה מיד עם רכישת החברה, והחברה אינה עוד בהפרה, ואף לא נגרם מעולם נזק ללקוחות אלא להיפך, החברה הייתה ועודנה מחוללת התחרות בענף הסלולר והיא שגרמה להורדת המחירים הדרמטית בישראל ממנה נהנה כל הציבור. החברה כבר שילמה בפועל את מרבית הקנס ורשמה את מלוא ההוצאה מזמן, כך שאין להחלטה השפעה משמעותית על החברה".

מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, מסר לתקשורת כי "המשרד ימשיך לפעול בנחישות ובמקצועיות לאכיפת הוראות הרישיון ולהובלת שוק התקשורת בישראל לטובת הציבור".

השארת תגובה