ראש העיר: "אנחנו טובים לחרדים יותר מהסיעות החרדיות"

בזמן שתומר גלאם ואיתמר שמעוני נאבקים על כל קול, מתנהלת מלחמה גם על לב הציבור החרדי, בין המפלגות הוותיקות לבין סיעת ראש העיר הנתמך על ידי הגר"י ברדא הנערץ בעיר • למרות שנותרו מחוץ לקואליציה שלו, מבטיח גלאם להכניסם בעתיד

תומר גלאם
תומר גלאם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מערכת בחירות סוערת במיוחד עוברת על העיר אשקלון, הנקרעת בין המתמודדים והרשימות, כאשר גם מפלגות 'הליכוד' ו'כולנו' מטילות את כובד משקלן על הזירה. באופן לא שגרתי, מי שמחזיק בהשפעה מכרעת על הבחירות הוא הגאון המקובל הרב יצחק ברדא, התומך בכל מאודו בראש העיר המכהן ואיש אמונו תומר גלאם, שהחליף לפני כשנתיים את ראש העיר הנבחר והמתמודד בהווה איתמר שמעוני.

הסיעות החרדיות ש"ס ו'יהדות התורה' – המונות 4 מנדטים במועצה – לא נטלו חלק בעשייה העירונית, לאחר שמצאו את עצמן באופוזיציה. מולן נמצאת רשימת 'אשקלון המאוחדת' של ראש העיר תומר גלאם ותחת נשיאות הרב ברדא, שהפכה לדומיננטית מתמיד.

בראיון ל'שטח מוניציפאלי', מתייצבים ראש העיר תומר גלאם והמשנה לראש העיר שי עמירה – חבר רשימתו של גלאם שהחזיק בתיק תרבות תורנית – ועונים על הכל.

למה שהבוחר החרדי יצביע לסיעה שלכם ולא לסיעות ש"ס וג' החרדיות?

תומר: "לפני כעשור הבנו שמפלגה מגזרית שהמטרה שלה לתמוך במגזר ספציפי כלשהו – קשה לה מאוד לפעול באמת ולשנות. לכן הקמנו את התנועה שלנו שהיא תנועה מכל המגזרים והעדות שדואגת באמת לכל הציבור, וכך יותר קל לנו לדאוג באמת גם לציבור ספציפי מתוך התושבים, כך כולם מרוויחים. עובדה שהצלחנו לעשות למגזר הדתי-חרדי הרבה יותר ובמיוחד בשנתיים האחרונות נעשו דברים שלא נעשו בעיר מעולם, בשיתוף מלא של הגאון הרב יצחק ברדא".

שי: "כממונה על התרבות התורנית אני יכול להגיד שקיימנו בעיר שלל אירועי תרבות, מופעים, הצגות ופעילויות לכלל המגזר הדתי והחרדי, דברים שלא היו כאן מעולם. אירועי הקיץ שלנו הם שם דבר בכל הארץ, הציבור החרדי כבש את האמפי פארק בבין הזמנים שנה אחרי שנה עם יעקב שוואקי ואברהם פריד; בשבת שירה הבאנו לכאן 13 פייטנים בעלי שם שחלשו על 26 בתי כנסת; קיימנו הצגות לציבור הנשים, מופעי ילדים, העיקר שלתושב החרדי תהיה תחושה של בית ולא יצטרכו לנסוע לערים אחרות".

אז אירועים הם חזות הכל?

תומר: "ממש לא רק. עם כניסתי לתפקיד הנחתי את הממונים להציב מתקני גניזה גדולים וחדישים בבתי הכנסת המרכזיים בעיר, בניתי 4 בתי כנסת חדשים, הגדלתי משמעותית את המלגות המזעריות שחולקו לאברכים ובנות סמינר, הוזלנו עלויות של צהרונים, הנחתי להעביר גני ילדים ממבנים ארעיים למבנים חדשים, הכשרנו את החוף הנפרד בצורה הטובה ביותר שהייתה פה. וזה רק על קצה המזלג".

כיום הסיעות החרדיות מהוות לכם אופוזיציה, תשללו ישיבה איתם בעתיד?

תומר: "בדיוק ההפך, המטרה שלנו ליצור קואליציה רחבה בה נשלב את כל המגזרים כדי שכל הנציגים יוכלו לתת מענה לבוחרים שלהם, לתושבים. הסיעות החרדיות יהיו חלק בלתי נפרד וכולי תקווה שהפעם הם ימלאו את שליחותם נאמנה לטובת הציבור הדתי והחרדי שיקר לליבי מאוד".

היריב המרכזי שלכם הוא ראש העיר לשעבר איתמר שמעוני, אתם חוששים?

שי: "אני חושב שזה לא ראוי, אדם שהוגש נגדו כתב אישום פלילי חמור על עבירות של שוחד והפרת אמונים, זה לא דבר של מה בכך. הציבור לא טיפש והציבור לא אוהב שעובדים עליו. אי אפשר לקחת שוב אדם שפשע לאותו תפקיד, מה גם שכמו שזה נראה, לפחות על פי מה שהוא בעצמו אומר, במידה והוא יבחר הוא לא יוכל לכהן בתפקיד, אז מה הסיבה להצביע לכיסא ריק…?".

2 תגובות
  1. תומר גלאם מחלל שבת בפרהסיא פתח את הבריכה העירונית בשבת ועוד מתגאה בזה

  2. אני לא מבין איך תומכים בבן אדם רשע כזה שלא רוצה קריה חרדית ועוד עשרות ביטויים נגד הציבור הדתי עד מתי ניתן לשחיתות הזאת להתקיים באשקלון הציבור החרדי לא פריאר הוא ישלם לו את המחיר מאחורי הפרגוד עם המעטפה הצהובה והפתק הצהוב ואני התושב שרואה את הכל לנגד עיני לא מוכן לתת את קולי למעומד הזול הז כולנו תומכים באיש שמוביל בסקרים גם בלי כל הרוח שתומר עושה בעיר אבל כמו בלון שמנפחים הרבה בסוף הוא מתפוצץ
    וגם הוא חבר לסופייה בילין מי שרוצה לחלן את העיר הזאת בביטוים מחריפים וקשיים נגד בורא עולם
    גם מי שתומך ברשימה של תומר הוא שותף לפשע שתומר עושה בעיר לכל מי שמבין מי זה המעומד השני שלו ברשימה שלו
    לא ניתן לתומר להשתלט על העיר הזאת

השארת תגובה