'דגל' מזהירה: "נמחק את החיוך ונצא למלחמה"

בכנס בחירות סוער, תקפו חה"כ גפני מקלב ואשר את מאיר רובינשטיין, בטענה להתעלמות מצרכיהם בעיר בשל 'דילים' ארציים • לא נסחף ושמר על טון מפויס: היו"ר החדש דודי זלץ

גפני בפתיחת מטה
גפני בפתיחת מטה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בכנס בחירות סוער, תקפו חה"כ גפני מקלב ואשר את מאיר רובינשטיין, בטענה להתעלמות מצרכיהם בעיר בשל 'דילים' ארציים # לא נסחף ושמר על טון מפויס: היו"ר החדש דודי זלץ

סיעת 'דגל התורה' פתחה את מערכת הבחירות בביתר עילית בהצהרות לוחמניות של בכירי המפלגה, שחידדו מסרים נגד עמיתיהם ב'אגודת ישראל' בכלל ונגד ראש העיר מאיר רובינשטיין בפרט. אחרי קדנציה רגועה בה רצו הסיעות בצוותא, נלחמת 'דגל' על מקומה בעיר ויחסיה עם ראש העיר מאיר רובינשטיין נקלעו למבוי סתום.

על בימת הכבוד ישבו רבני הקהילות הליטאיות, חה"כ משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, יו"ר המפלגה המקומית הטרי דודי זלץ, קודמו יצחק רביץ, וששת המועמדים הנוספים שברשימה.

בהתאם לתחזיות וברוח הימים, נשא גפני נאום סוער בו התייחס ל'פיצוץ' בין מפלגתו ל'שלומי אמונים' באלעד, שמשליך על היחס של רובינשטיין כלפיהם. "יש הסכם חתום שאני ומאיר פרוש חתומים עליו, שבקדנציה שכעת מסתיימת שלומי אמונים תריץ מועמד ואנחנו נתמוך בו ובתשע"ט הם יתמכו במועמד שלהו. ואז זה לא מה שקרה. התחילו כל מיני דיבורים, 'הוא ראש עיר טוב', וכאלה. למה זה רלוונטי? יש הסכם, למה אתם מפרים את ההסכם?", טען.

"אני לא מבין למה ראש העיר החליט להכניס ערים אחרות לביתר, למה לא מספיק לו ביתר? למה ראש העיר היה צריך להעכיר את האווירה?", עבר גפני למתקפה חזיתית, כשהוא מסיים בתקיפות: "אם ילכו נגד הציבור שלנו הוא ימחק את החיוך מהפנים וייצא למלחמה".

על הדרך, התייחס גפני גם על המתרחש בבית שמש: "הלכנו לרבי גרשון אדלשטיין, אמרנו שלפי ההסכם זה התור שלנו. הוא אמר בסדר והורה שבגלל שיש ויכוח מי המועמד נעשה הגרלה. הלכנו לרבי חיים והוא אמר 'לא, לתמוך באבוטבול'. על זה אנחנו גאים, אנחנו שומעים לגדולי התורה שלנו".

בעודו משגר מהלומות מילוליות לעבר 'שלומי אמונים', ניפק גפני גם התייחסות לפוליטיקה הפנים-דגלאית בעיר, כשהוא מתייחס ל'סולחה' המתוקשרת שערכו יום קודם לכן זלץ ורביץ. "אומרים שבביתר יש מחלוקת. אני דווקא שמעתי הפוך יש שלום, אתמול דודי זלץ ואיציק רביץ התחבקו", הצהיר לקול תשואות רועמות.

ח"כ מקלב הזהיר את רובינשטיין מפני חריקות בשיתוף פעולה. "אנחנו לא רוצים שמערכת הבחירות הזו תיגרר למחוזות לא נעימים", הוסיף והתרה. ח"כ יעקב אשר, שזלץ משמש מזה כשש שנים כעוזרו הפרלמנטרי, אמר כי "דגל התורה לא תוותר על המגיע לה. מעמדה של דגל התורה לא יהיה כגלגל חמישי".

קול שונה, רענן ומפתיע, השמיע היו"ר ה'דגלאי' החדש דודי זלץ, שלצד דברים חוצבי להבות בזכות הציבור הליטאי לקבל את שלו בדין, הפגין גישה מפויסת יותר מזו של הח"כים, כשהוא מבקש לשמור ערוץ פתוח מול רובינשטיין לאפשרות של שיתוף פעולה למרות המאבק בין מפלגותיהם הארציות. למרות שבתחזיות פנימיות מצפים ב'דגל התורה' לשלשה מנדטים, הציב זלץ בדבריו רף גבוה: "אני יודע שאנחנו יכולים להגיע לארבעה ואפילו לחמשה מנדטים".

השארת תגובה