לפיד: "לא מאמין לפלסטינים – אין ויתורים בנושאי הליבה"

יו"ר 'יש עתיד' הציג אמש את תוכניתו המדינית והבהיר, כי "בכל הסדר עתידי בטחונה של ישראל יישאר בידיה"

%d7%99%d7%90%d7%99%d7%a8-%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%93
%d7%99%d7%90%d7%99%d7%a8-%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%93
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הופיע אמש בפני המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב INSS והציג את תוכניתו המדינית וכן את דרכי הפעולה הנדרשים לדעתו בנושא הפלשתיני.

"בטחונה של ישראל יישאר בידיה. אני לא מאמין להם (לפלשתינים), ולפיכך יכולת הפעולה הצבאית של ישראל בכל שטחי המדינה הפלשתינית העתידית תהיה מלאה".
הבהיר לפיד.

לדבריו, "מי שיהיה אחראי על ביטחונם של אזרחי ישראל יהיה צה"ל ורק צה"ל. לא כוחות זרים, בטח לא הפלשתינים. מי שיוודא שבצד השני של החומה לא תקום מדינת חמאס, זה צה"ל ורק צה"ל".

"במשא ומתן הזה" המשיך לפיד, "אם אני אנהל אותו – הרי שישראל לא עומדת לוותר בשני נושאי הליבה הגדולים – ירושלים וזכות השיבה. היא גם לא הולכת לוותר על יכולת הפעולה הביטחונית בכל השטח שממערב לירדן. זה המינימום שכל מנהיג ישראלי אחראי צריך לדרוש. למול דרישות סף כאלה, עדיף שיהיו בידינו מקסימום נכסים, לא שנעביר אותם כבר עכשיו לפלשתינים תמורת שום דבר".

לפיד תקף את ראש הממשלה נתניהו ואת היעדר העשייה המדינית שלו ואמר: "לממשלה הנוכחית יש לא מעט חטאים. אחד הגדולים שבהם היא העובדה שהיות ואין להם שום רעיון איך להתמודד עם הנושא הפלשתיני – הם פשוט הורידו אותו מהשולחן".

"הם לקחו את הבעיה הכי גדולה, הכי מדממת והכי נפיצה של מדינת ישראל, והודיעו שאין לה פתרון ולפיכך אין שום סיבה להתעסק בזה. הדיון הזה נחסך מהממשלה בעיקר בזכות הצלחת התיאום הביטחוני של צה"ל והרשות הפלשתינית. בזכות התיאום הזה רוב מכריע של הישראלים לא רואים פלשתינים ולא פוגשים פלשתינים. הבעיה הפלשתינית הפכה מבחינתם לבעיה תיאורטית. נתניהו אומר להם שאין מה לחשוב על הנושא. גם בנושא המדיני אין כלום ולא יהיה כלום".

השארת תגובה