גלנט לאירופה: "להחזיר את השד האיראני לבקבוק"

בנאום שנשא בפני נציגי עשרות מדינות קרא השר גלנט לפעול בכל האמצעים להחזרת השד האיראני אל מקומה הטבעי

יואב גלנט
יואב גלנט
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר גלנט השיכון יואב גלנט השתתף היום בכנס העשור של ארגון הUMF (איחוד מדינות הים התיכון) המתקיים בברצלונה במהלכו נפגש עם שרי חוץ ודיפלומטים מ- 28 מדינות האיחוד האירופי ומ- 15 מדינות אזור הים התיכון ובהם נציגים מירדן ועוד.

בדברים שנשא בכינוס קרא גלנט לנציגי המדינות, לפעול בכל האמצעים בכדי "להחזיר את השד האיראני אל הבקבוק ואל מקומה הטבעי – אלפי קילומטרים מזרחה מסוריה, לבנון והים התיכון.״.

השר גלנט התייחס לטרור האיראני ואמר, כי "למרות שאיראן מרוחקת כ-1500 ק"מ מהים התיכון, היא שולחת להבות של טרור ושנאה לעבר חלק ניכר מהמדינות השוכנות במערב אסיה וצפון אפריקה."

"לטרור פנים רבות ומכוערות, אבל, הפנים המסוכנות וההרסניות מכולן, הם פניו של הטרור המדינתי המופעל בשליחותה של ישות מדינתית אידאולוגית המקנה לטרור תמיכה ועורף ומאפשרת לו להסתמך על משאביה ויכולותיה. זהו האופי האלים והקטלני של מאמץ הטרור האיראני – שיעי באזורנו", אמר השר.

"אני קורא לכל המדינות החברות החברות בארגון, לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו. עלינו להתאחד ולהראות לאיראן, חיזבאללה, חמאס וכל שאר שותפיהם לטרור, שאין יותר ביכולתם להטיל להבות של טרור בקרבנו. עלינו לעצור את הפעילות שלהם".

הוא הוסיף, כי "לאור הניסיון שמדינת ישראל רכשה בפעולות נגד טרור ובמודיעין האזרחי והצבאי, אנו מוכנים להעמיד את הידע הטכנולוגי שלנו לטובת כל מדינה אשר תפעל כנגד הטרור".

כמו כן, בנאומו פנה השר גלנט למדינות השוכנות מסביב לים התיכון והציע להן עזרה ושיתוף פעולה בתחומים אשר עימם מתמודד אזור הים התיכון – טיהור מים, חקלאות, פיתוח רפואה ואנרגיה.

השארת תגובה