העיצוב המתאים ביותר לבית שלכם

בית ירוק. מתוך קולקציית ניקולטי בדיזיין פלוס באר שבע. צילום אלעד גונן
בית ירוק. מתוך קולקציית ניקולטי בדיזיין פלוס באר שבע. צילום אלעד גונן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבחירות לרשויות המוניציפליות עוד רגע כבר כאן, אבל קודמות להן בחירות לא פחות חשובות שישפיעו על החיים שלכם מדי יום – הבחירות שנוגעות לאופן שבו הבית שלכם ייראה בשנה הקרובה. החל מעיצוב פשוט בדגש על צבעים ירוקים, דרך שימוש בעץ ובדים טבעיים ועד נגיעות של אר דקו – מומחי העיצוב של מתחם דיזיין פלוס בבאר שבע נותנים לכם 10 טיפים שיסייעו לכם לבצע את הבחירות הנכונות ביותר לעיצוב הבית בצורה האולטימטיבית

Keep it Simple – הצעד הראשון בבחירות שלכם לבית הוא להתמקד בפשטות. לפשטות יש אפקט מרגיע משום שהיא גורמת לסביבה  להיות מסודרת, מאורגנת ושלווה. העיצוב הפשוט נוטה לעבר סגנון מינימליסטי, אך אין פירושו דל וצנוע. במקום זה הבית נראה ומרגיש נינוח, קל ומאוורר. דרכים להגשים זאת כוללות שימוש בעצים בגוונים חמים וצבעי פסטל מרגיעים וניטרליים.

עץ טבעי – כפי שציינו, אחת הדרכים להשגת המראה הפשוט היא שימוש בעץ טבעי או בגווניו. מטבחים לבנים ונקיים היו המגמה בשנים האחרונות, אבל הם אט אט מפנים דרך למראה טבעי יותר. משטחי עץ בהיר וטבעי נותנים למטבח תחושה רגועה וחמה יותר.

בדים טבעיים –  הבדים הטבעיים צפויים להוות מגמה מרכזית בזמן הקרוב. חפשו אותם ברהיטים מרופדים, כריות ושטיחים. התנועה לעבר בדים טבעיים היא חלק ממגמה רחבה יותר בתחום העיצוב העכשווי של נסיגה מן החיים המודרניים המחוספסים למגמה שלווה יותר. החדשות הטובות הן שהשילוב של בדים טבעיים ישתלב על פני סגנונות עיצוב רבים.

עיצוב ירוק –  האם צמחים מקורים אי פעם יצאו מהאופנה? התשובה היא לא וגם השנה ככל שהבית יהיה ירוק יותר, כך ייטב וצמחים עם עלים גדולים עומדים להפוך ללהיט גדול. אם אין לכם אמון בכישורי הגינון שלכם, צמח מלאכותי איכותי הוא התשובה. כיום צמחים מלאכותיים אינם נבדלים בחזותם מן הדבר האמיתי, והיתרון – הם לא דורשים כלל כישורי גינון.

ירוק מרווה – אם אנחנו כבר מעצבים בית ירוק, חשוב לציין כי הצבע הירוק צפוי לתפוס נפח מרכזי ברחבי הבית.  הגוון הנקרא ירוק מרווה ימצא את דרכו לתוך הבית באמצעות צמחים אמיתיים, צמחים מלאכותיים, כריות וצבעי הקיר.

צבעי הטבע והאדמה– אין זה מפתיע כי צבעי אדמה והטבע ישלטו בתקופה הקרובה בעיצוב הביתי. אחרי הכול, צבעי אדמה עולים בקנה אחד עם ארבע תחזיות עיצוב אחרות שלנו: פשטות, עץ טבעי, צמחים וצבע ירוק מרווה. אתם צפויים לראות יותר גוונים חמים בצבע בז' , גוונים ירוקים שונים ועוד.

קווים מעוגלים – במקום קווים ישרים וחלקים, קווים מעוגלים, מעוקלים ועקומים יהוו חלק מפריטי ריהוט שכדאי לכם לשים בביתכם וייתנו להם צורה עגולה ורכה יותר. קווים אלו לא יופיעו רק על רהיטים ויהיו חלק מהעיצוב שיופיע גם על מראות ומסגרות שונות ברחבי הבית.

אר-דקו – לצד החזרה לפשטות, ניתן לראות גם מגמה הפוכה עם חזרתו של סגנון העיצוב היוקרתי אר-דקו. סגנון האמנות הצרפתי, שהחל להתפתח בראשית המאה ה-20 והתרחב לתחום העיצוב, כולל  רפרטואר עשיר של עיטורים גאומטריים, שימוש בצורות מהטבעוליטוש סופי ומהודק בפרטים הקטנים. רמזים לעיצוב האר דקו ניתן להכניס בשולחנות, כיסאות, תאורה ומתכות מעורבות שיעניקו שביב של זוהר לביתכם.

עגלות הגשה – בשנים האחרונות עגלות הגשה יוצאות ונכנסות מהאופנה פעם אחר פעם וכעת נדמה כי הן לא הולכות לשום מקום. עם החזרה של סגנון האר-דקו, גם עגלות הגשה בסגנון אמצע המאה ה-20 יעניקו לבית זוהר של פעם. אם אתם אוהבים לערבב קוקטיילים לאורחים, עגלת הגשה תאפשר לכם לקחת את המסיבה שלכם לכל מקום בבית. זה גם מקום מושלם לאחסן כלי זכוכית ובקבוקי שתייה.

שולחנות שיש –פריט נוסף שחוזר לאופנה הוא שולחנות שיש שהולכים ונהיים אופנתיים יותר בסצנה העיצובית.  האי המוכר במטבח הופך לשולחן שיש הניתן  להזזה וכך מספק לנו גם משטח עבודה וגם שולחן שימושי. זוהי גם דרך טובה להכניס שיש יוקרתי לתוך הדירה במחיר נוח יחסית יותר מאשר שילוב של שיש במוקדים רבים ברחבי הבית.

השארת תגובה