פרוש: "נקלענו שלא מרצוננו לסכסוך פנימי"

את הדברים אמר סגן שר החינוך בטקס פתיחת מטה הבחירות של אגודת ישראל בעיר

מאיר פרוש
מאיר פרוש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מערכת הבחירות באלעד יצאה לדרך, ועל אף ששני הצדדים מדברים על כך שצריך לנהל מערכת בחירות הוגנת, נראה כי העיר לקראת מערכה סוערת.

במהלך טקס פתיחת מטה 'אגודת ישראל' באלעד נשא דברים סגן שר החינוך מאיר פרוש וציין כי בשל המחלוקת הפנימית בתוך דגל התורה, לא נחתם הסכם בין שלומי אמונים לדגל התורה.

"פנינו פעמים רבות לדגל התורה כדי לקיים בוררות", אמר פרוש. "כשהיו להם טענות כלפי קיום הסכם מול פינדרוס בירושלים הלכנו לבוררות. הפעם אנחנו שלחנו ששה מכתבים ולא הסכימו לבוררות. יש לנו מכתב מאב"ד תבונות ארי, הגאון רבי משה אורי אייזנשטיין שכותב אנחנו פטורים מההסכם באלעד כי דגל הפרה אותו. ולמרות זאת הם לא רצו ללכת לבוררות. לאחר מכן ניסו להאשים אותנו שהמסמך מזויף, אחר כך אמרו שיש עוד סעיף שהסתרנו. עד לרגע זה לא שמענו על מה הם מדברים".

לדברי סגן השר: "אני מרגיש ששלומי אמונים נקלעה שלא מרצונה לסכסוך פנימי. אנשים משם רוצים להשכיח שהיה מקום כזה חזו"א 5 ומנסים לגרור אותנו לזה. וזה סכסוך שלא קשור אלינו. אולי ישראל פרוש הוא קורבן לכל הדבר הזה".

בהמשך, הדגיש פרוש: "אנחנו מוכנים לוותר, אבל לא ניתן שיקצצו לנו את הכנפיים. אנחנו מבקשים להישאר על המפה עם נציגים שמשרתים את הציבור ושהציבור רוצה אותם. במצב העכשווי לא יכול להיות שיג ושיח – ולכן ישראל פרוש יתמודד ואיתו יהיו חמישה נציגים".

גם ראש העיר ישראל פרוש נשא דברים בטקס ואמר: "עשינו הכל כדי לנסות להגיע לשלום ואחדות, אך לצערנו היו מי שטרפדו את הדבר. לכן אנחנו נקפיד לדבר רק חיובי, ושכל אחד יקבל על עצמו קבלה טובה, כמו לא לדבר לשון הרע, להתפלל במניין וכדומה, כדי שהזכויות יעמדו לנו".

השארת תגובה