ביתר עילית: אופוזיציה חזקה ורשימות מפוצלת

שבע ברכות אצל מאיר רובינשטיין ראש עיריית ביתר עילית (33)
שבע ברכות אצל מאיר רובינשטיין ראש עיריית ביתר עילית (33)

למרות נקודת פתיחה טובה וודאות כמעט מוחלטת לבחירות החוזרת, ייאלץ ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין להזיע מעט על מנת למקסם את התמיכה בו. אחרי שזכה לתמיכת נשיא מועצת החכמים של ש"ס, מרן חכם שלום כהן, מתמודד רובינשטיין עם קשיים מול 'דגל התורה' ועם מועמדים ומפלגות אופוזיציה שפועלים להחליש את שליטתו בעיר.

מלבד האופוזיציונר הוותיק, חבר המועצה מנחם זיידה, הגיש אברך חסידי בשם יוסי חשין מועמדות לראשות, שנועדה בין היתר "לדאוג לחסידות ברסלב" עליה הוא נמנה ואשר לדבריו לא זוכה למענה מראש העיר. חשין הזכיר את התחייבותו של רובינשטיין לערוך פריימריז פתוחים, והציג את התמודדותו כפריימריז בין המבקשים לראות את רובינשטיין ממשיך בתפקידו, לבין המבקשים שינוי בעיר. עם זאת בעיני מרבית התושבים מועמדותו נחשבת קוריוז.

בגזרת הרשימות נרשמו אינספור פיצולים, שבולטים לאור האחדות היחסית ששלטה במועצת העיר הנוכחית. בין הסיעות שהוגשו: אגודת ישראל, דגל התורה וש"ס – כל אחת בנפרד; מפלגת 'אנשים' של חברי המועצה יעקי הרשקופ וישראל פכטר; סיעת 'בני תורה' בראשות מנכ"ל 'הפלס' שמוליק אלישיב; מפלגתו של מנחם זיידה, ששילב במקום השני את נציג 'יחד' מאיר קדוש ומפלגת קהילות הקודש של חב"ד.

תגובה אחת
  1. אחד החברים הטובים של מאיר ר', גילה לי שהוא זקוק לתפילות ולישועות. המצב בכלל לא פשוט. זהו מצב שלא תסייע שום פעילות שטח. רק תפילות.

השארת תגובה