אשדוד: פנים חדשות ושברירי רוטציות

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סיעת 'יהדות התורה' באשדוד הגישה את רשימתה למועצת העיר, הכוללת פנים חדשות רבות. בראש הסיעה יעמוד יחיאל ויינגרטן, איש הסיעה המרכזית שמחליף את סגן ראש העיר הוותיק מרדכי ליברמן. במקום השני נותר אפרים ובר (בעלזא), במקום השלישי הוצב שמואל שוק, נציג חדש לחסידות ויז'ניץ, שמחליף את יעקב טסלר, המיועד לכהן כחבר כנסת מטעם החסידות.

במקומות הבאים מוצבים אברהם פלר מחסידות גור, עזרא שור מחסידות פיטסבורג ויהושע טננהויז משלומי אמונים. הסכם הרוטציה הסבוך קובע כי במידה והרשימה תזכה בחמישה מושבים, יחלקו שור וטננהויז את הקדנציה ברוטציה. במידה והסיעה תיוותר על ארבעת מנדטיה, יכהן פלר כחבר מועצה שנה בלבד, ואת היתר יחלקו שור וטננהויז, לאמור: 3 נציגים על מושב אחד.

ובתוך כך, 'יהדות התורה' באשדוד טרם הכריעה למי מבין המתמודדים על ראשות העיר תעניק את תמיכתה. על פי דיווחים בתקשורת, המפלגה הזמינה סקר שיבדוק את סיכויי המתמודדים המובילים לקראת הכרעה. הערכה היא כי למרות השרירים שמפגינים בסיעה כלפי ראש העיר המכהן יחיאל לסרי, תצטרף בסופו של דבר 'אגודת ישראל' לרעותה ש"ס ותתמוך בלסרי, בכפוף להתחייבויותיו לפעול למען השבת, סוגיה שהלהיטה את העיר בשנה האחרונה.

השארת תגובה