ערעור על פסילת שתי מפלגות

הדרמה נמשכת: לאחר שנציגת ועדת הבחירות פסלה את הרשימות שהגישו חבר המועצה לשעבר חנניה ויינברגר ואיש חב"ד אפרים קפרא, יקיים היום ביהמ"ש דיון בערעור שהגישו השניים

עיריית רחובות 1
עיריית רחובות 1
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אי נעימות רבה נרשמה בחדר ועדת הבחירות בבנין העירייה ביום רביעי שעבר, המועד האחרון להגשת הרשימות לקראת הבחירות שיתקיימו בכ"א חשוון, כאשר נציגת הוועדה האמונה על בדיקת המסמכים אותם מגישים נציגי הציבור הודיעה ליו"ר מפלגת "שרות לתושב" חנניה ויינברגר וליו"ר מפלגת "יחי המלך" – "התנועה לקידום הנוער והחברה" אפרים קפרא, כי הם נפסלו מלהתמודד בבחירות הקרובות וזאת בשל ליקויים בהליך הגשת הרשימות.

נציגת הוועדה הסבירה, כי בשל העובדה שחסרו בידי המועמדים טפסים שונים ובהם 'טפסי הסכמה' של חלק מהבאים בתור ברשימות שהוגשו מונעת מהם מלממש את זכותם ולדרוש את אמון הבוחר.

יצוין, כי העובדה שמדובר היה ביום השני (המועד האחרון) להגשת הרשימות לצד העובדה שהרשימות הוגשו על ידי התמודדים סמוך לשעה 21:00 שעת תום פעילות הוועדה, מנעה מהשניים לפעול להסדרת הענין.

כאמור השניים ערערו אתמול לבית המשפט והיום כאמור צפוי להתקיים דיון במעמד הצדדים.

מטעמו של ויינברגר נמסר בתגובה, כי העובדה שהיה מאושפז במהלך החג בבית החולים לצד העובדה שהשתחרר רק בסמוך לתום מועד הגשת הרשימות היא הסיבה לבלבול שנוצר.

בהודעה שפרסם מגולל ויינברגר את הליך ההשתלשלות בימים האחרונים, "כידוע, אושפזתי בערב יום הכיפורים לאחר שחשתי חולשה, במהלך הבדיקות שעברתי הוחלט כי עליי להיכנס לניתוח".

"למחרת כיפור נותחתי בהצלחה ברוך ה' ואושפזתי לעוד 4 ימים נוספים להשגחה ובדיקות. רק ביום שלישי בצהריים במהלך חול המועד סוכות, שוחררתי לביתי. במהלך היום וחצי שנותרו עד להגשת הרשימות, נאלצתי לעבוד יום וליל, להיפגש עם כ-20 מועמדים ולקבל החלטה. מטבע הדברים כל הנטל היה על כתפיי. שעה לפני סגירת תהליך הגשת הרשימות התייצבתי בפני ועדת הבחירות והגשתי את כל הטפסים הדרושים".

"מתברר, כי העייפות אחרי הניתוח הכריעה אותי ומנהלת ועדת הבחירות טענה כי מצאה בעיה טכנית שיכולה לפסול את הרשימה. אני מאמין ומקווה כי גם בוועדת הבחירות המרכזית ימצאו כי הנסיבות הרפואיות הן אשר גרמו ככל הנראה לטעות הטכנית ויפעלו על פי מידת הצדק ולפנים משורת הדין." כאמור, אתמול הוגש הערעור לביהמ"ש.

אפרים קפרא, מסר בתגובה, "מתברר שקיבלתי תדרוך שגוי על הליך הגשת הרשימות, כתבתי מכתב לרבי באמצעות האגרות קודש בו הוא מצווה עלי לערער על ההחלטה ולקחת עו"ד טוב, בעצת עו"ד מוזס הגשתי ערעור ואנו מצפים ליום חמישי להחלטה".

יובהר, כי וועדת הבחירות פסלה את רשימתו של קפרא אך ורק מהתמודדות למועצת העיר ולא את התמודדותו לראשות העיר מול מלול, אלא שעל פי התקנון, מועמד לראשות העיר חייב שתתייצב מאחוריו מפלגה המתמודדת למועצה כך שבמידה והערעור יידחה הרי שראש העיר יוותר מועמד יחיד ללא מתמודדים מולו, בבחירות הקרובות.

המועמד לתומכיו: אל תצביעו למפלגה בראשותי

אלא שהסאגה איננה מסתיימת בזאת, שכן בימים האחרונים הודיע קפרא כי הוא בוחן אפשרות להסיר את מועמדותו למועצת העיר ולהעביר את תמיכתו במפלגת "הבית היהודי" בראשות אמיתי כהן בה מוצב נציג חסידות חב"ד ר' אריה ליפסקר במקום השלישי.

לדברי קפרא, "קיבלתי הארה מהרבי שרצונו הוא להרבות אחדות בקהילה ומשכך אני בוחן את המשך התמודדותי למועצה, כאשר מפלגתי לא תימחק מהרשומות ואף יוותר לה פתק בקלפי, אלא שלתומכיי אקרא להצביע למפלגת הבית היהודי".

בימים האחרונים נפגש קפרא עם יו"ר הבית היהודי אמיתי כהן והציג בפניו סל דרישות שבהם רצונו כי המפלגה תפעל לקידומם לאחר הבחירות.

השארת תגובה