נתניהו חשף באו"ם: עוד מתקן גרעין באיראן

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בפני מועצת הבטחון של האו"ם וחשף: עוד מתקין גרעין סודי של איראן • ראש הממשלה העביר מסרים פומביים ל'רודנים של טהרן'

נתניהו בעצרת האו"ם, צילום: אבי אוחיון, לע"מ
נתניהו בעצרת האו"ם, צילום: אבי אוחיון, לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בפני העצרת הכללית של האו"ם וחשף כי לאיראן יש מחסן גרעיני סודי בטהראן והציג מפה ותמונות לווין: "זה מעולם לא נחשף באופן פומבי"

"למה שלאיראן יהיה מתקן אטומי סודי? התשובה פשוטה – בגלל שהוא נועד לפיתוח נשק גרעיני. כשהזמן יהיה מתאים יהיה אפשר לפתח פצצה אטומית. אבל זה לא יקרה – כי כל מה שאיראן מסתירה ישראל תמצא.

בחודש מאי סיפקתי ראיות לתוכניות של איראן לפתח נשק גרעיני – ותכנוניה להונות את הקהילה הבינלאומית. חלפו חודשים והסוכנות לאנרגיה גרעינית עדיין לא שאלה את איראן דבר, ולא דרשה לפקח אפילו על אתר אחד שגילינו בארכיון הסודי.

איראן ירתה טילים על סעודיה, איימה על חופש השיט במיצרי הורמוז ובאב אל-מנדב, מימנה את חיזבאללה ואת חמאס. בחודש שעבר, שני סוכנים איראנים נעצרו בארה"ב. אירופה מנסה לעזור לאיראן לעקוף את הסנקציות של ארה"ב. זו קריאת השכמה עבור מנהיגיה. במקום לחבק את הדיקטטורים, הצטרפו לארה"ב ולמדינות הנאבקות באיראן.

יש לי מסר לדיקטטורים בטהרן: ישראל יודעת מה אתם עושים ואיפה. לא ניתן למדינה שקוראת להרס שלנו להשיג נשק גרעיני. לא עכשיו, לא בעוד עשר שנים. לעולם לא. נפעל נגדכם בכל מקום ובכל זמן בסוריה, בלבנון ובעיראק.

חיזבאללה משתמש בכוונת תחילה באנשים תמימים בביירות כמגנים אנושיים, ישראל יודעת מה אתם עושים. לא ניתן לכם לחמוק ללא עונש.

יש לי וידוי גבירותי ורבותי, זה אולי יפתיע אתכם אך עלי להודות שלהסכם עם איראן יש השפעה אחת חיובית – הוא קירב בין ישראל לבין מדינות ערב באינטימיות חסרת תקדים. מעולם, לא ראיתי בחיי כזו אינטימיות ולא יכולתי לדמיין כזו, בטח לא לפני מספר שנים. ישראל מעריכה מאוד את הידידויות החדשות הללו. יום יגיע וישראל תוכל להציע שלום רשמי לשכנות ערביות אחרות, כולל הפלסטינים. אני מצפה לעבוד עם טראמפ סביב התכנית שלו לשלום עם הפלסטינים.

אני מודה לנשיא טראמפ ולשגרירה ניקי היילי על התמיכה בלתי מסוייגת שלהם בישראל באו"ם. הם תומכים בזכותנו להגן על עצמנו מפני מועצת זכויות האדם שפשטה את הרגל מבחינה מוסרית ומפני אונסק"ו.

אני מאמין שאתה אדם טוב שרוצה לעשות את הדבר הנכון. מר אמאנו, עשה את הדבר הנכון ותבחן את האתר הזה באופן מיידי, לפני שינקו אותו.

גם בלבנון, איראן מורה לחיזבאללה לבנות אתרים סודיים לטובת טילים מדוייקים שיכולים לפגוע בעומק ישראל בדיוק של מטרים בודדים. חיזבאללה מנצל חפים מפשע בביירות כמגנים אישיים. הם הציבו שלושה משגרי טילים ליד נמל התעופה של בירת לבנון.

מציגים את ישראל כמדינת אפרטהייד כי אנחנו מכירים את עצמנו מדינת היהודים? אצל הפלסטינים יש עונש מוות למי שמוכר אדמות ליהודים, עבאס משלם כסף לרוצחים, ואנחנו הגזענים?

האו"ם צריך לגנות את הרשות הפלסטינית על התשלום שלה לטרוריסטים.

אורון שאול והדר גולדין בידי חמאס וגם שני אזרחים."

תגובה אחת
  1. עם כל הכבוד להיסטוריה כפי שמייצגים אותה ההיסטוריונים, יש גם מקובלים בקרב האנושות – קומץ אנשים בעלי השגה רוחנית שרואים תמונה אחרת…

השארת תגובה