"אף אחד באו"ם לא תומך בישראל כפי שאתה תומך בה"

ראש הממשלה נועד בצהריים עם הנשיא טראמפ, "זאת הפעם הראשונה שאנו נפגשים מאז שהשגרירות האמריקאית עברה לירושלים. אתה שינית את ההיסטוריה ונגעת בלבנו".

טראמפ ונתניהו
טראמפ ונתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים (שעון ארה"ב) לשיחה בארבע עיניים עם הנשיא טראמפ כשבסיומו יצאו השניים בהצהרות משותפות:

להלן תמלול דברי ראש הממשלה

"אדוני הנשיא, דונלד, אני מודה לך על מספר דברים".

"ראשית, תודה לך על הדברים האמיצים שאמרת אתמול בעצרת הכללית נגד משטר הטרור המושחת באיראן. אתה מגבה את המילים שלך במעשים אמיצים. אני חושב שהעובדה שהחזרת את הסנקציות האמריקאיות בלמה את מכונת המזומנים של איראן ואת מסע הרצח והכיבוש שלה במזרח התיכון. אנו, אלה שחיים במזרח התיכון, ישראלים וערבים, שנמצאים תחת הסכנה האיראנית הזאת, מבקשים להודות לך על כך במיוחד".

"שנית, אני מודה לך על התמיכה יוצאת הדופן שאתה מפגין כלפי ישראל בבניין זה, באו"ם. אף אחד לא תומך בישראל כפי שאתה תומך בה, ואנו מעריכים זאת".

"שלישית, זאת הפעם הראשונה שאנו נפגשים מאז שהשגרירות האמריקאית עברה לירושלים. אתה שינית את ההיסטוריה ונגעת בלבנו".

"הנקודה הרביעית והאחרונה היא שאני רוצה לומר כמה אני מוקיר את ההגנה האיתנה שלך על זכותה של ישראל להגנה עצמית, שעכשיו הזכרת. אני חושב שכולם צריכים להבין שישראל תמשיך לעשות את מה שנדרש כדי להגן על עצמינו כנגד התוקפנות האיראנית בסוריה, בלבנון ובכל מקום אחר. אני מבקש גם לומר שאין לנו ספק שבזמן שנגן על עצמנו, נהנה מהתמיכה של הנשיא דונלד טראמפ ושל ארצות הברית של אמריקה".

"אני חושב, ואני אומר זאת באופן אובייקטיבי, שהברית בין אמריקה לישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר. היא חזקה מאי פעם תחת הנהגתך. אני מצפה לעבוד אתך ועם הצוות שלך כדי לקדם את האינטרסים המשותפים שלנו: ביטחון, שגשוג ושלום עם שכנותיה של ישראל ובאזור בכלל ונוכל לעשות זאת יחד איתך".

השארת תגובה