צעירי מפלגת העבודה להרצוג: 'לא לממשלת אחדות'

על רקע הדיווחים על פגישת ראש הממשלה נתניהו ויו"ר המחנה הציוני בוז'י הרצוג, מגיבים במטה צעירי מפלגת העבודה ■ במכתב שנשלח ליו"ר המפלגה הרצוג כתבו צעירי המפלגה: לא ניתן להוביל כאשר ידנו שלובה בידם של מי שהביאו את ישראל לסף בידוד לאומי ויצרו פערים חברתיים שרק הולכים ומחמירים"

 יצחק הרצוג. צילום: פייסבוק
יצחק הרצוג. צילום: פייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הדיווחים על מגעים להקמת ממשלת אחדות מתרבים כל העת, ואמש אף דווח על פגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג. על מנת למנוע את כניסת מפלגתם לקואליציית נתניהו שלחו היום צעירי מפלגת העבודה מכתב להרצוג שבו הם מחזקים את ידיו ללכת לאופוזיציה ולהנהיגה, וקוראים לא ללכת לאחדות.

"בתקופה זו, שבה עולות חדשות לבקרים ספקולציות שונות ומשונות הנוגעות להצטרפות 'המחנה הציוני' לממשלת נתניהו, אנחנו מבקשים לחזק אותך על העמדה שאותה ייצגת יחד עם הנהגת 'המחנה הציוני' כולה בדבר דרכנו בקדנציה הקרובה כמובילי האופוזיציה והאלטרנטיבה השלטונית לימין", כתבו במכתב.

צעירי העבודה כותבים כי הם מודעים ללחצים הכבדים המופעלים מצד גורמים שונים על בכירי המפלגה להצטרף לממשלה, וקובלים על כך שבמקרה כזה הסיעה תהפוך "לעלה תאנה שבו תתכסה הממשלה בבואה להמשיך ולפגוע ביחסי החוץ של ישראל, למוטט את מדינת הרווחה ולהמשיך להעמיק את השסעים הקיימים בקבוצות שונות של אזרחי המדינה".

"אנו מבינים כי את המהפך השלטוני הנדרש כל כך, שעבורו פעלנו רבות במערכת הבחירות, לא ניתן להוביל כאשר ידנו שלובה בידם של מי שהביאו את ישראל לסף בידוד לאומי ויצרו פערים חברתיים שרק הולכים ומחמירים" הם מציינים. ומוסיפים כי על המפלגה להמשיך להוות אלטרנטיבה לשלטון הימין, "לאחר הישג משמעותי מאוד בבחירות האחרונות אנו מאמינים שנמשיך לצמוח רק באמצעות המשך הצבת אלטרנטיבה ברורה לליכוד ולעומדים בראשו".

יו"ר צעירי מפלגת העבודה, אורי קידר, אמר: "למחנה הציוני אין מה לחפש בממשלה עם נתניהו, שתמשיך את דרכו בשש השנים האחרונות – פירוק מדינת הרווחה וריסוק מעמדה של ישראל בעולם. עמדתם הברורה של הרצוג בפרט ושל כל הנהגת המחנה הציוני בכלל, שהבהירו שיובילו אופוזיציה ראויה, ערכית ולוחמנית, היא העמדה הנכונה ואנחנו מחזקים אותם כנגד הכוחות הרבים שינסו למשוך את המחנה הציוני לשמש כעלה התאנה התורן של נתניהו".

השארת תגובה