דנון: רוחאני מממן טרור ומטיף לישראל

נשיא אירן תקף את טראמפ: "ממשל טראמפ מתכחש להסכמים וגורם לכאוס בין מדינות העולם" – השגריר דנון השיב:"לולא תמיכתה הכספית, החמאס לא היה בונה מנהרות לתוך ישראל וחיזבאללה לא היה מחזיק במאגרי נשק עצומים"

דני דנון (צלמי האו"ם)
דני דנון (צלמי האו"ם)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

נשיא איראן חסן רוחאני עלה אמש לנאום בעצרת האו"ם וביקש להפריך את דברי הביקורת שהשמיע נשיא ארצות הברית אך שעות קודם לכן על אותו פודיום.

בפתח נאומו הגיב רוחאני לקריאתו של טראמפ לאיראן לנהל משא ומתן ותהה, "כיצד יכולה איראן להיכנס להסכם עם ממשל אמריקני המפר את מדיניות הממשלים שקדמו לו? מה שאירוני הוא שהממשל האמריקני, אפילו אינו מסתיר את תוכניתו להפיל את אותה ממשלה ממש שאותה הוא מזמין לנהל איתו שיחות".

"המדיניות של ארה"ב כלפי איראן הייתה שגויה למן ההתחלה, והגישה שלה – של התנגדות לרצונותיו של העם האיראני – נידונה לכישלון".

רוחאני האשים כי מדיניות ממשל טראמפ, פוגע בכלל המוסדות הבינלאומיים והופך אותם לחלשים ובלתי מתפקדים, "הממשל האמריקני בראשות טראמפ, פרש באופן חד צדדי משלל הסכמים שאימצה מועצת הביטחון, ובכך הפרה את הכללים והמוסכמות של החוק הבינלאומי".

הוא האשים, כי "הפשעים הרבים כל כך של ישראל נגד הפלסטינים לא היו מתאפשרים לולא הסיוע מארה"ב כשהוא מציין את העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון התייחס לנאומו של שניא איראן חסן רוחאני במליאת עצרת האו"ם והתבטא כי, ״מממן את הטרור העולמי ומטיף מוסר לישראל״.

דנון אמר, כי ״ביד אחת רוחאני מממן את הטרור העולמי וביד השנייה מנסה להטיף מוסר לישראל. פעולותיה של איראן להפצת הטרור בעולם מותירות שביל מדמם, ארוך וחוצה יבשות".

הוא הוסיף, כי "לולא תמיכתה הכספית, החמאס לא היה בונה מנהרות לתוך ישראל וחיזבאללה לא היה מחזיק במאגרי נשק עצומים. דבריו של רוחאני מנותקים מהמציאות ורק מחזקים את המדיניות המתבקשת מהעולם לצאת מהסכם הגרעין ולהציג עמדה איתנה במאבק למען עולם בטוח יותר.״

השארת תגובה