וְאֵלּוּ הֶם • נציגי הסיעות החרדיות בביתר

באווירת הבחירות המתקרבת, ליקטנו מכל עיר ועיר בכל סיעה וסיעה את רשימת הנציגים החרדים • והפעם בעיר התורה שבהרי יהודה: ביתר עילית

ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין בפגישה עם נציגי חברת החשמל
ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין בפגישה עם נציגי חברת החשמל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אהרן אבלס / אגודת ישראל

 אבלס, מנהל מוסדות ערלוי בביתר עילית וחבר מועצה מטעם אגודת ישראל בעיר זו הקדנציה השנייה, לא התבלט יתר על המידה בקדנציה האחרונה וככל הנראה לא ימשיך לקדנציה נוספת.

בעריש שמעיה / אגודת ישראל

 שמעיה, מכהן כחבר מועצה מטעם חסידות קרלין בעיר, ומנהל את מוסדות החסידות בעיר. הוא לא מעורב בפוליטיקה המקומית, נחשב נציג נעים הליכות ומוערך בקרב עמיתיו למועצה, כולל אלה מהאופוזיציה. עיקר פעילותו במועצה עוסקת בכל הקשור לחסידות קרלין.

אורי הולצמן / למעננו

 ילדותו של הולצמן הייתה מגוונת, הוא נולד וגדל בארה"ב, בהמשך עבר לבלגיה ואז למד בישיבות במדינות שונות, כשהתחנה הסופית הייתה שוב בארה"ב. בהמשך היה בשליחות בז'נבה ובסופו של דבר הגיע לישראל. הוא נבחר לחבר מועצת העיר ביתר עלית ומסכת נדודיו, כך נראה, עדיין לא הסתיימה, גם בתוך מסדרונות העירייה.

הוא נולד בברוקלין למשפחה חב״דית מובהקת, כשבשושלת מצד אמו ישנם מספר משפיעים ידועים בחסידות. כשהיה בגיל 5 משפחתו היגרה לאנטוורפן שבבלגיה ובילדותו התחנך בת"ת של חסידות בעלזא במקום. כשגמר את שנות היסודי המשיך לישיבת חב״ד בצרפת, איטליה ובסופו של דבר בישיבה שבמרכז העולמי של החסידות 770, בברוקלין שבניו יורק.

עם נישואיו, התגורר תקופה בברוקלין ובמשך שנה הקדיש את יומו ללימוד בכולל. לאחר מכן הלך לשליחות בז'נבה ולאחר מכן עלה לישראל וקבע את מושבו בקרית צאנז שבעיר נתניה. בהמשך, לפני כעשרים שנה, עבר אל העיר ביתר עלית.

לפני כאחת עשרה שנים, לאחר שהתמודד ונבחר במסגרת רשימת שח של מאיר רובינשטיין, החל לכהן כחבר מועצת העיר ביתר, אך לאחר חילוקי דעות פרש מהסיעה ובבחירות האחרונות התמודד לקדנציה שניה במסגרת מפלגת למעננו של מנחם זיידה. בשבועות האחרונים קיבל החלטה לרוץ שוב למועצת העיר והפעם ברשימה משלו 'היושר והטוב בדרך התורה'.

בתפקידיו במשך השנים, יזם בעיר הקמת מוקד רפואי שיפעל בלילות ואף ופיתח את גמ״ח התרופות הגדול והוותיק בעיר, כמו גם השאלת ציוד רפואי בשיתוף ארגון 'יד שרה'. בשל עסקיו מרבה לנסוע בציר ביתר-ז'נבה, מה שלא מונע ממנו להקדיש מזמנו לנהל מאבקים רבים במועצת העיר.

בנימין הרשלר / אגודת ישראל

הוא הקים תלמודי תורה, בתי ספר ובשלב מסוים התמנה למנכ"ל מוסדות החינוך של חסידות באיאן בביתר עלית. לפני כאחת עשרה שנים, באופן טבעי, נבחר לחבר מועצת העיר כנציג באיאן. הכירו את בנימין הרשלר.

הוא גדל בירושלים ואת שנות ילדותו עשה במוסדות חסידות באיאן, תחילה בתלמוד תורה ולאחר מכן בישיבות החסידות, כשלאחר נישואיו קבע את מושבו בביתר עלית. את ה'עסקנות' החל בנימין הרשלר בשנים הראשונות לאחר נישואיו, כשהקים רשת כוללים חשובה הקיימת עד היום. תקופה קצרה לאחר מכן הקים את תלמוד התורה 'מעשי חייא' – הראשון בעיר בשיטת 'זכרו' ומהת"תים הטובים ביותר בציבור החסידי בעיר.

לאחר תקופה פתח הרשלר, יחד עם ידידו הרב ישראל אייזנשטרק ז"ל מראשי 'דגל התורה' בביתר, את תלמוד תורה 'נפש החיים' גם הוא בשיטת זכרו, שיועד לציבור הליטאי, ובשנים האחרונות הקים בית ספר כלל חסידי לבנות 'ראשית חכמה'.

בעקבות פעילות זו של הקמת מוסדות ועוד, כאשר כבר אז נחשב לכוכב עשיה עולה בקרב קהילתו, נקרא על ידי רבני קהילת באיאן בעיר, שהייתה אז קהילה בהתפתחות, לעזור בביסוס הקהילה. תחילה כיהן כמנכ"ל מוסדות באיאן בעיר, שם צמחה הקהילה בשנות כהונתו ממאות בודדות לקרוב לאלף משפחות כיום, כשלצדם מוסדות תורה וחסידות, תלמוד תורה ענק בו מתחנכים כ1,200 תלמידים- 5 כיתות בכל מחזור וישיבה לצעירים עם 200 תלמידים,

באופן טבעי, לאחר פעילותו הציבורית הבולטת בעיר בכלל ובחסידות באיאן בפרט, לפני כעשור, במערכת הבחירות ב-2007, רץ למועצת העיר כנציג החסידות ונבחר לראשונה לכהן כחבר מועצה, כשבקדנציה הנוכחית אף שימש כסגן ראש עיר ומחזיק תיק החינוך.

יעקי הרשקופ / אגודת ישראל

 כבר כנער צעיר הוא יצא לשליחות ונדמה כי ניצוץ ה'שליח' לא עוזב אותו גם כעת – אחרי למעלה משני עשורים, כאשר הפעם הוא מבצע זאת מתוך מסדרונות עיריית ביתר עלית. הכירו את יעקי הרשקופ.

הוא אמנם נולד כאן בישראל, אך גדל והתחנך מאז ילדותו במוסדות חב"ד בברוקלין שבארה"ב – במחיצת האדמו"ר מלובביץ' זצ"ל, כאשר כבר בעודו בחור נשלח להפיץ את אור היהדות בבוסטון ולקרב אחים טועים לחיק היהדות.

בהגיעו לגיל 21 חזר לישראל ונישא, כשאת ביתו הקים בעיר הצעירה ביתר עילית. במשך השנים פעל כקבלן, יזם ואיש עסקים ולפני כחמש שנים נבחר לראשונה למועצת העיר ביתר עלית, לאחר שהתמודד ברשימת שס"ג המאוחדת, ובקדנציה זו החזיק בתיק שפ"ע והיה חבר בוועדות שונות.

נראה כי עשייתו למען הציבור היא בזכות עצמו, אך כנראה שלא רק. העשייה הציבורית מושרשת במשפחתו, על שני ענפיה. מחד ניצב סבו הרב איצ'ה מענדל ליס ז"ל, שהיה ממקימי כפר חב"ד ומזכירו ובנוסף היה ממקימי שכונת נחלת הר חב"ד בקריית מלאכי ומאידך, אביו היה פעיל חברתית בקראון הייטס, מעוזם של חסידי חב"ד, ובנוסף, דודו יעקב הלפרין הוא חבר מועצת העיר ירושלים.

מנחם זיידה / למעננו

 הוריו של מנחם זיידה היו מראשוני המתיישבים בעיר התורה שבערי יהודה ועם השנים, לאחר מסלול חינוכי כמחנך ומגיד שיעור בישיבה, החליט להקים סיעת תושבים שתדאג לצרכי התושבים ובעצם תילחם את מלחמתם.

הוא נולד וגדל תחילה בירושלים, ולפני הגיעו למצוות עקר יחד עם משפחתו לעיר החדשה, ביתר עלית, כאשר הוריו היו בין המתיישבים הראשונים בעיר.

בילדותו ובבחרותו למד בתלמוד תורה וישיבות ויז'ניץ. עם נישואיו קבע את מושבו בעיר זו ובשנים הראשונות הקדיש את כל יומו ללימוד בכולל הוראה של ויז'ניץ. בהמשך שילב לימודים של המכון למורים ב'חינוך העצמאי' וקיבל תעודת הוראה. כאשר לאחר מכן שימש כמפקח בת"ת פינסק קארלין ומגיד שיעור במכינה לישיבה קטנה בתלמוד תורה באיאן בירושלים.

עם השנים פנה לעשייה ציבורית והיה לעוזרו של מ"מ ראש העיר ירושלים יצחק פינדרוס, כשבמקביל אף למד משפטים והוציא תואר ראשון.

בבחירות האחרונות, ב-2013, החליט לרוץ למועצת וראשות העיר במסגרת רשימה עצמאית 'למעננו' ובסופו של יום סיעתו זכתה בשני מושבים במועצת העיר, לצד כישלון צורב בבחירות לראשות.

זיידה מדגיש כי בידיו היתר מיוחד מרבני העיר להתמודד וכי בכל שאלה עם היבט הלכתי פונים חברי סיעתו אל הגאון רבי מנחם מנדל שפרן, שמונה לתפקיד על ידי בית הדין של העיר ביתר.

חיים ויסברג / יחד

 הוא אחיין של מאיר פרוש, אך מהווה אופוזיציה לסיעתו בעיר החרדית. הוא שימש במגוון תפקידים, כמו מנהל הלשכה לפניות הציבור של אגודת ישראל ואף שירת בצה"ל כחזן צבאי. הכירו את חיים ויסברג.

ויסברג נולד בירושלים ולמד בתלמוד תורה וישיבות קרלין. בהגיעו לפרקו נישא לנכדת הרב מנחם פרוש ז"ל. במהלך השנים הוציא הסמכה לרבנות וכן שירת בצה"ל, תחילה בהנדסה קרבית ובהמשך כחזן צבאי.

במהלך השנים אף ניהל את רשת צרכניות "יד עידוד" וכן כעוזר מנכ"ל 'שירות התעסוקה', שלצדו עבד משך 3 שנים. בהמשך מונה למנהל הלשכה לפניות הציבור של 'אגודת ישראל' בירושלים ובעשרים השנים האחרונות עובד במעונות ילדים בקריית הילד.

לפני חמש שנים, בבחירות 2013, קיבל החלטה לרוץ למועצת העיר ביתר עלית במסגרת רשימה עצמאית, 'יחד' שמה. עם פרסום תוצאות הבחירות התברר כי רשימתו זכתה במושב אחד ומאז הוא משמש כחבר מועצת העיר ומתנהל כסיעת יחיד.

יוסי שיטרית / דגל התורה

 יוסי שטרית נולד וגדל ברחובות, בצעירותו למד בישיבה לצעירים של הרב נחום ברחובות ולאחר מכן בישיבת קול יעקב בירושלים. במשך עשור לאחר נישואיו שקד על לימודו בכולל, לאחר מכן עבר אל העיר ביתר בנסיבות משפחתיות – שנה לפני הבחירות המקומיות.

בהגיעו לביתר, הקים שטרית את קהילות בני התורה הספרדים של דגל התורה בעיר, ובאותה תקופה הכיר את יצחק פינדרוס, והחל לעבוד לצדו בהכנות לבחירות, בהן דגל הצליחה לנצח את הסיעה החסידית בעיר של יהודה גרליץ. שטרית מונה לסגנו של ראש העיר פינדרוס. בשלב זה הפך שיטרית לאיש החזק בביתר ובעירייה. כמו כן, דאג להביא אל העיר נותני שירות בסיסיים כמו בנקים, שכן, עד אז היו צריכים התושבים לנסוע לירושלים. מלבד זאת, הקים את קרן ביתר, קרן הצדקה הגדולה בעיר.

בשלב זה, אחרי בחירות פנימיות מול יצחק רביץ בהן שטרית ניצח, הוא התמנה ליו"ר דגל התורה בביתר לאחר עזיבתו של פינדרוס לירושלים וכיהן כסגן ראש העיר תחת מאיר רובינשטיין. בתקופה זו המשיך בעשייה ואף הביא קהילות ליטאיות נוספות אל העיר.

בבחירות הפנימיות שלאחר מכן, ניצח רביץ וכיהן כסגן רה"ע ואילו שיטרית כיהן כיו"ר וועדת תכנון ובניה ולקח על עצמו כפרויקט דגל לסייע ולהקל בביורוקרטיה של רישוי בבניה, אך כמובן לא עזב את שאר עיסוקיו הציבוריים.

לאחרונה, שמו עלה בבורסת השמות כאופציה אפשרית לשמש כמועמד מוסכם לראשות העיר מטעם דגל באלעד, אולי רצוי שלא לזלזל בשמועה, מאחר ושטרית נחשב איש עשייה ללא מעצורים וכזה שמגדיר את עצמו: "אם אני לא מצליח להיכנס בדלת – אני נכנס בקיר".

יצחק דוד כהן / ש"ס

 הוא התחיל דווקא בחינוך והוציא תעודות התואמות לכך, בהמשך הקים את אחד מבתי הכנסיות בעיר, אך הדרך הובילה אותו אל מסדרונות העירייה, שם הוא עושה רבות למען הציבור במסגרת התיק החשוב המופקד בידו. הכירו את יצחק דוד כהן.

הוא גדל בשכונת מקור ברוך בירושלים, ואת מסלול לימודיו החל בתלמוד תורה 'יקירי ירושלים' ובהמשך בישיבה קטנה 'נר שמואל' וישיבה גדולה 'עמל התורה'.

לאחר נישואיו התגורר תקופה בירושלים ואת יומו הקדיש ללימוד בכולל 'הר"ן', כאשר לאחר תקופה נתבקש לבוא ולהיות מחנך בתלמוד תורה לגיל הרך. במקביל הוציא תעודות מורה מוסמך וחינוך מיוחד, כשבנוסף, הוא מחזיק בתואר ראשון בהוראה והנהלת חשבונות ובתעודת מגשר.

עם השנים עבר להתגורר בביתר עלית והקים את בית הכנסת ובית המדרש "אהבת ישראל באחדות ישראל". לפני כשלוש שנים, לאחר חילופי גברי ותזוזות בתוך סיעת ש"ס המקומית באמצע הקדנציה, נתבקש להיכנס למועצת העיר ומאז הוא מחזיק בתיק התרבות, חבר בוועדות השונות, מחזיק תיק תרבות וחבר דירקטוריון בחברה למתנסים ביתר עילית.

מיכאל נקי / ש"ס

 הוא למד בישיבה, שירת בהסדר ולאחר נישואיו פעל ברישום לאחד מארגוני הקירוב הגדולים, כשבנוסף אף הקים את אחת הקהילות בעיר. הכירו את מיכאל נקי.

הוא גדל בשכונת גבעת המבתר בירושלים ולמד בתלמוד תורה 'יקירי ירושלים' ובהמשך בישיבת 'פורת יוסף'. לאחר מכן שירת בחטיבת גולני בצה"ל במסלול הסדר.

לאחר הנישואים עבד כשבע שנים ברישום ילדים ב'לב לאחים'. בנוסף, יחד עם הרב אורי זוהר הקים בביתר עילית את קהילת 'היכל עובדיה', כולל בית כנסת, כוללים ועוד. בנוסף, ניהל את סניף מפתח המקומי בביתר והקים את חטיבת ביניים במעלה אדומים יחד עם הרב דויטש.

לפני כ-11 שנים נקרא נקי להתמודד בתוך רשימת סיעת ש"ס למועצת העיר. מאז הוא משמש בתפקיד ומחזיק בתיק הביטחון בעיר וכן מכהן כיו"ר וועדת הנחות בארנונה.

מנחם מנדל שוורץ / אגודת ישראל

 מנדי שוורץ, יליד ארה"ב ובוגר ישיבת צאנז, החל בעשייה ציבורית לפני 23 שנה כאשר כיהן כסגן מנהל ת"ת "מנוחה וקדושה" בבית שמש, לפני 18 שנה מונה לתפקיד מנכ"ל רשת שמרלר תקשורת – זכיינית חברת פרטנר orange למגזר החרדי, במקביל, כיהן באותן שנים כרל"ש חברי מועצת עיריית ירושלים הרב מאיר שמרלר ז"ל – מחזיק תיק תרבות תורנית והרב משה כהן – מחזיק תיק החינוך החרדי.

לפני 17 שנה השתדרג והפך לחבר מועצה ומחזיק תיק שפ"ע, בשנים הללו היה גם חבר בוועדות תכנון ובנייה וכספים. בסוף הקדנציה הראשונה החל לעבוד כמנהל מסגרת לילדות ונערות בסיכון "בית הילדים קריית צאנז" וכמו גם כמנכ"ל מוסדות צאנז בביתר: ת"ת, מעונות יום וכוללים.

לפני עשור מונה כרל"ש סגן שר החינוך מאיר פרוש. מלבד היות איש עשייה לכלל ולפרט, היה אחראי על ניהול מספר מערכות בחירות בירושלים, אלעד וביתר, תוך מיומנות במשא ומתן ושאיפה מתמדת לאחדות ושלום. הוביל ויישם את תכנית ההבראה ברשת הגנים של אגו"י, והיה מעורב בחוק ובתקנות תרבותי ייחודי לטובת הישיבות הקטנות ובנוהל הפטור לטובת תלמודי התורה.

יהודה עוביידי / ש"ס

 משכונת רמות בירושלים שם גדל בילדותו, הוא עבר אל העיר אשדוד ומשם לביתר עלית, שם הפך במהרה לבכיר נציגי ש"ס, כשכבר בקדנציה הראשונה שלו התמנה לסגן ראש העיר.

הוא גדל בשכונת רמות ד' בירושלים ולמד בתלמוד תורה בני ציון, בישיבה קטנה למד ב'לוית חן' ובישיבה גדולה ב'בית שמעיה' בבני ברק. לאחר נישואיו גר תקופה בשכונת רמות בירושלים ואת יומו הקדיש ללימוד בכולל 'יחווה דעת'. בהמשך עבר להתגורר מספר שנים בעיר אשדוד ושם למד בכולל החיד"א, כשלפני כעשר שנים עבר לביתר עלית.

לקראת הבחירות האחרונות, שנערכו ב-2013, נקרא על ידי רבני תנועת ש"ס לבוא ולהצטרף לרשימת התנועה המקומית, שרצה במשותף עם יהדות התורה – שס"ג, וכך לאחר הבחירות הפך לחלק מקואליציית ראש העיר מאיר רובינשטיין, כאשר הוא התמנה לסגנו.

במהלך הקדנציה היה שותף להקמת שש קהילות חדשות של בני תורה ספרדים בעיר, כשבנוסף הקים את 'איגוד קהילות הספרדים' ו'איגוד בני הישיבות'. בנוסף הקים רשת ישיבות בין הזמנים, וכן שבעה מרכזי נוער לבנים ובנות מתמודדים, ישיבה לנוער נושר ועוד. כמו כן דאג לפעילויות רבות לקהילה, כמו קמחא דפסחא, חלוקת חליפות, מכירות חסד ועוד.

ישראל פכטר / טוב

 מסלול חייו החל בעיר הצפונית, שם התחנך בתלמוד תורה חסידי ובהמשך בישיבות ליטאיות. הוא ניהל מספר מוסדות, בהם תלמוד תורה בבית אל ונמנה על מקימי תנועת 'טוב'. הכירו את ישראל פכטר.

הוא גדל בעיר הצפונית מטולה, שם כיהן אביו כרב העיר. כילד התחנך בתלמוד תורה של חסידות גור בחצור ולאחר מכן למד בישיבה קטנה ב'בית מאיר' שבבני ברק ובישיבה גדולה ב'עטרת ישראל', 'כנסת יצחק' – חדרה ובישיבת 'מיר'.

לאחר נישואיו התגורר בירושלים ובהמשך בישוב מעלה עמוס, כשבשנים אלו הקדיש את יומו ללימוד בכולל ובהמשך היה ר"מ בישיבת התפוצות. לאחר ארבע שנים עבר לביתר עלית ועסק בחינוך משך שנים רבות, במגוון תפקידים. הוא שימש כר"מ בישיבת 'מצודת דוד' המיועדת לבחורים מתקשים, ניהל את מכון 'לציון ברינה' – ישיבה תיכונית לעולים, ושימש למעלה מעשור כמנהל תלמוד תורה 'שער השמים' – בשיטת זילברמן, שבישוב בית אל.

כמו כן, פכטר מוסמך כמנחה מורים ומגשר ולזכותו נזקפים רשימה ארוכה של פעילויות חסד ועשייה למען הכלל והפרט בעיר. הוא היה ממקימי ביה"ס לבנות 'חפץ חיים', לפני כשתיים עשרה שנה וכיום לומדות בו למעלה מ-200 תלמידות.

לפני כאחת עשרה שנים, לקראת הבחירות בעיר, שנערכו בנפרד מכלל הרשויות המקומיות, הקים יחד עם שותפיו את סיעת 'טוב לביתר', כשבעקבות כך שנה לאחר מכן מפלגה דומה רצה בבית שמש ובבחירות שלאחר מכן בערים נוספות.

בבחירות האחרונות שולב פכטר ברשימת שס"ג המאוחדת, כנציג 'טוב', וכך, בעוד שאר סניפי המפלגה ספגו מפלה ולא עברו את אחוז החסימה, הוא נשאר הנציג היחיד של התנועה. לקראת הבחירות הקרובות, בה ככל הנראה ירוצו בעיר כל מפלגה בנפרד ולא ביחד כבבחירות עברו, גם סיעתו מתכוונת לרוץ שוב באופן עצמאי.

בקדנציה זו החזיק פכטר בתיק החינוך המיוחד, אותו בנה עם השנים מתוך ראייה ורצון לתת מענה לכל תושבי העיר, תוך שהוא יצר מנגנונים ופתרונות ובנה מערך שלם לטיפול וקידום החינוך המיוחד בעיר.

יצחק רביץ / דגל התורה

 יצחק רביץ, בן 45, נולד בשכונת בית וגן בירושלים לאביו, יו"ר דגל התורה הרב אברהם רביץ ז"ל. בצעירותו למד בישיבה קטנה 'עטרת ישראל' ובישיבה גדולה 'חברון' ולאחר נישואיו המשיך
בכולל.

בגיל 23, בברכתו של מרן הרב שך זצ"ל, קנה דירה בביתר ועד שהדירה הייתה מוכנה, גר ברובע היהודי בירושלים. עם הגיעו לביתר הקים את מוסדות 'בית יצחק' – ישיבה וכולל בחצר ביתו, שם גם למד. הכולל קיים עד היום ולומדים בו כ-50 אברכים.

לאחר מכן פתח שורה ארוכה של מוסדות תורה ומוסדות לימוד, ניהל את רשת הכוללים המקומית 'ממלכת התורה בביתר', לה כ-20 סניפים ומאות אברכים. מתוקף תפקידו היה נוסע לחו"ל לגייס כספים ועל כן גר לסירוגין בביתר ובארצות הברית. במקביל ניהל בפן הכספי את ישיבת חברון, היה ראש תחום החרדים בג'וינט ועבד בקרן וולפסון.

לפני 17 שנה נבחר לכהן במועצת העיר ביתר, ובחמש השנים האחרונות כיהן כסגן ראש העיר, לאחר שניצח בפריימריז הפנימיים את יוסי שיטרית. לאחרונה הפסיד בפריימריז לדודי זלץ, ושמו הוזכר נכבדות כמועמד לראשות מועצת טלז-סטון. תחום הדגל שלקח על עצמו הוא עזרה לאברכים בערבי חגים או לכאלה המחתנים ילדים.

רעייתו היא רל"שית בית הנשיא רובי ריבלין, ומשם היא פועלת גדולות ונצורות לסייע ולהושיט יד לכל נזקק.

מאיר רובינשטיין / יהדות התורה

 מאיר רובינשטיין, בן 46, הוא ראש עיריית ביתר עילית מזה 11 שנים (הבחירות בהן נבחר התרחשו שנה קודם לבחירות המוניציפאליות הכלליות). אל הקדנציה השלישית שלו הוא צועד נינוחות, בקונצנזוס ציבורי כמעט מקיר לקיר.

הוא גדל בירושלים, בשכונת סנהדריה מורחבת, לאביו הרה"ח יהושע דוב, ממשפיעי חסידות ברסלב. למד בת"ת תורה תמימה, משם המשיך לישיבת ברסלב בבני ברק, עד לנישואיו. לאחר נישואיו למד מספר שנים בכולל ברסלב בירושלים, במסגרת לימוד ייחודית הכוללת מבחנים שוטפים במפעל הש"ס.

בהמשך נשאב לעסקנות ציבורית. בתפקידו הראשון כיהן כחבר מועצת העיר בביתר, בו החל בשנת 95. על האירוע הזה נוהג רובינשטיין לספר, כי כלל לא תכנן להיות חבר מועצה, המקום בו שובץ היה לשם כבוד בלבד – האחרון ברשימה. הוא נוהג לספר כיצד לתומו הלך לישון, ואז העירו אותו באמצע הלילה עם הבשורה "נבחרת לחבר מועצת העיר".

במקביל הוא כיהן כמזכיר החברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים, תפקיד בו התיר חותם רב. בהמשך נבחר לכהן כסגן ראש העיר ביתר, וההמשך ידוע – לפני כ-11 שנים, עת נבחר לראשות העיר.

רובינשטיין משויך כמובן לסיעת שלומי אמונים, שם מעמדו נחשב לחזק. במקביל הוא מקיים קשרים אישיים טובים עם גם עם אישים ממפלגות אחרות, כמו שר הפנים אריה דרעי, עמו הוא שומר על קשר אישי מיוחד.

בשנים האחרונות מחזיק רובינשטיין במקביל גם בתואר יו"ר פורום הרשויות החרדיות במרכז השלטון המקומי, תפקיד במסגרתו קידם שורה של יוזמות חשובות ברמה הארצית, כמו מאבק למען הצהרונים והקייטנות במגזר החרדי, בינוי מוסדות חינוך, מחאה נגד עמדת מרכז השלטון המקומי בעד חילול שבת, ועוד שורה של מאבקים חשובים.

תגובה אחת
  1. למען הדיוק" מאיר רובינשטיין למד תקופה ממושכת גם בישיבה גבוהה וגם בכולל אברכים של רשת שובו בנים בראשות הגר"א ברלנד שליט"א

השארת תגובה