בשעה טובה דירג: רשימת המשפיעים החרדים

בפרויקט חג מיוחד בחר מגזין שעה טובה את רשימת המשפיעים הצעירים החרדים בכל תחומי החיים * בנבחרים: הרה"ר לישראל הרב דוד לאו, היהלומן דן גרטלר, השר לשעבר אריאל אטיאס, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ראש מטה שר הביטחון אבי אבוחצירא, פרשן קו עיתונות עו"ד אבי בלום

מגזין משפיעים
מגזין משפיעים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בפרויקט חג מיוחד בעריכת העיתונאי יאיר אטינגר במגזין 'שעה טובה' נבחרו: "50 המשפיעים החרדים המובילים במגזר החרדי בתחום התורני, בכלכלה ובפיננסים, בפוליטיקה ובמשפטים, בפרסום ובתקשורת שהם הדור הצעיר ודור הביניים של היהדות החרדית, עד גיל 50… מתוך שכבה זו יבואו ראשי הישיבות הגדולות של הדור הבא, הגבירים של הדור הבא וכו'. חלקם נמצאים כבר בטופ או מאוד קרוב אליו, חלקם לא רק יישבו ליד ההגה החרדי, אלא יקבלו הכרעות שנוגעות למדינה כולה. בין אם החרדים אוהבים את הרעיון ובין אם לא, אי אפשר יהיה לחמוק מהמציאות הדמוגרפית שעושה את שלה".

מי ומי ברשימה? הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, המקובל רבי פנחס אבוחצירא מבאר שבע, ראש רשת הכוללים עטרת שלמה הרב שלום בער סורוצקין, היהלומן דן גרטלר, אנשי העסקים יצחק מיראשווילי, אבישי נריה וחיים יענק'ל לייבוביץ', השר לשעבר אריאל אטיאס, הרב יעקב קנייבסקי, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, מו"ל בחדרי חדרים מאיר גל, אבי אבוחצירא ראש מטה שר הביטחון ועו"ד יחיאל ויינרוט בנו של עורך הדין יעקב ויינרוט.

פרשן 'קו עיתונות' ו'כל הזמן' מזה למעלה מעשור, עו"ד אבי בלום נכלל ברשימה ולטובת קוראיו הנאמנים אנו מצרפים לחג לשם שינוי לא את מה שהוא כתב אלא את מה שנכתב עליו במוסף 'המשפיעים'.

אבי בלום
סגנון הכתיבה שלו הוא די ישיבתי. ניתוח-עומק עם הוה-אמינא ומסקנה כדוגמת ה'חבורות' הישיבתיות. הוא נחשב לשנון, דוגרי, וכן, מבריק ואפילו מוגדר כ'חצוף לא קטן' שדילג מעל ראשי עיתונאים רבים וזקנים בהרבה ממנו.

בלום נולד בעיר רחובות למשפחה ליטאית. לאחר לימודים סדירים בעיר, הוא גלה לפתח תקווה, לישיבת 'אור ישראל', שם למד עד נישואיו, כאשר גם אחרי שמר על קשר הדוק עם מי שהוא מגדיר כרבו המובהק, ראש הישיבה שלו רבי יגאל רוזן. לבלום יש שורשים בחסידות גור וחלק מהתפילות בימים הנוראים הוא עושה בבית המדרש של חסידות גור בירושלים. לאחרונה עזב את העיר אלעד בה התגורר שנים רבות ועבר לבית צמוד קרקע ליד הוריו בעיר רחובות.

בלום החל את דרכו בתקשורת בכתיבת תחקירים ומאמרי דעה ב'בחדרי חרדים'. ב-2007 החל לכתוב את הטור הפובליציסטי "בית ספר לפוליטיקה" ברשת קו עיתונות דתית. ב-2011 החל להגיש יחד עם יעקב ריבלין תוכנית מגזין שבועית בשם "פילפוליטיקה", ברדיו קול ברמה, שם קיבלו חופש פעולה, אבל הגיעו לעימותים עם ההנהלה. במרץ 2017 עוררו השניים מיני סערה בזירת התקשורת החרדית כאשר הודיעו על העברת התוכנית לרדיו קול חי.

בלום מרצה במסגרות שונות, דוגמת בית הספר 'כותרת' של אוניברסיטת תל אביב, ובכנסי לשכת עורכי הדין. הוא משתתף בתוכניות, בדיונים ובפאנלים בערוצי התקשורת השונים.

בלום נחשב לפרשן בעל קשרים ומקורות ישירים מול בכירים, וכן בבתים של חברי מועצות גדולי וחכמי התורה. הוא נוהג להצטרף למסעותיו המדיניים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. השתתף בביקור מיוחד בבית הלבן בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה, התארח אצל אבו מאזן במוקטעה ברמאללה ומשתתף במשלחות ישראליות בבירות העולם ובקהילות היהודיות.

אבל עיסוקו העיקרי של בלום היום הוא כעורך דין והוא שותף במשרד עורכי הדין כבירי נבו קידר בלום ושות' מדריך אשר דורג על ידי חברת דן אנד ברדסטריט במסגרת מדריך DUN'S 100 היוקרתי כאחד המשרדים המובילים והמוערכים בישראל, ונבחר על ידי חברת הדירוג – BDI ברשימת 100 המשרדים הגדולים בישראל.

השארת תגובה